crosssearch

POZNÁVACÍ ZÁJEZD TURECKO - KAPPADOKIE

Poznávací zájezdy, Turecko

KAPPADOKIE Kappadokie (z perského slova Katpatuka - „země krásných koní“). Ve starověku to byl název rozlehlého území, ležícího ve vnitrozemí Malé Asie - dnešní Turekco.Za doby Hérodotaobývali Kappadokové oblast táhnoucí se od pohoří Taurus až směrem na sever k...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

KAPPADOKIE
Kappadokie (z perského slova Katpatuka – „země krásných koní“). Ve starověku to byl název rozlehlého území, ležícího ve vnitrozemí Malé Asie – dnešní Turekco.Za doby Hérodotaobývali Kappadokové oblast táhnoucí se od pohoří Taurus až směrem na sever k Pontu Euxinu (Černé moře). V pozdějších dobách s tento název vztahoval pouze na teritorium ohraničené na východě řekou Eufratem, na severu sousedící si pontskými královstvím, na západě s Frýgií a na jihu oddělené pohořím Taurus od Kilíkie. Samo o sobě je velmi těžké určit přesnou polohu Kappadokie – jediný antický zeměpise Strabón sice tuto zemí podrobně popsal – ohledně její rozlohy však značně přeháněl a tudíž neexistují žádné relevantní prameny, které by detailně tuto otázku objasnily.

Program zájezdu

1. den – přílet do Antalye – na letišti bude přítomen česky mluvící delegát, který bude s Vámi po celou dobu pobytu - následuje transfer do hotelu. Po příjezdu následuje uvítací drink a informační schůzka s delegátem o průběhu cesty – zakoupení cestovních balíčků. Odpoledne následuje osobní volno a relaxace. Nocleh v oblasti Antalya.

2. den – Antalya – Konya – Cappadocia - po snídaně následuje odjezd do Kappadokie přes Konyi. Konya byla mezi lety 1097 a 1243 hlavním městem Seldžuků i když v průběhu těchto let byla obssazena armádami křižáckých výprav Godfreyem z Bouillonu a Fridrichem Barbarossou. Navštívíte impozantní mešity Mevlana, hrob Mevlana – zakladatele stejnojmenného řádu – známe také jako „tančící derviši“ – jenž jsou charakterističtí pro toto město. Nocleh v Kappadokii.

3. den – Cappadocia „Göreme – Özkonak“ – po snídani odjíždíte do podzemního města Özkonak – starobylé město postavené na severních svazích Mt.Idis – cca 14 km severovýchodně od Avanosu. Město má mnoho vrstev sopečné žuly a jeho větší plochy jsou vzájemně propojeny tunely. Özkanak měl vestavěný komunikační systém trubek jednotlivých úrovních. Každá místnost měla vytvořeny odvětrávací otvory pro případ, že město bylo uzavřeno proti nepřátelům. Další zastávkou bude úchvatné Göreme – lokalita pohádkových komínů a skalních útvarů. Národní park Göreme (Göreme Milli Parklar v turečtině) byl přidán na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985. Budete moci obdivovat slavné jeskynní kostely a jejich zachovalé fresky. Pro hosty, kteří mají zájem o nevšední výlet – je možné zúčastnit se „letu balonem“ ( cena na osobu činí 150,- EUR, konání letu je závislé na počasí). Nocleh v Kappadokii.

4. den – Avanos – Ortahisar – po snídani následuje odjezd směrem k ústřednímu bodu Kappadokie Ortahisar – odsud se nabízí překrásný pohled do celého okolí. Cesta dále pokračuje do starého města Avanos ( ve starověku známé pod názvem Venessa) s výhledem na nejdelší řeku Turecka Kizilirmak (Red River). Nejznámějším historickým rysem Avanosu, který je stále relevantní a viditelný doposud je výroba kameniny a keramiky. Množství výroben zpracovávají keramických jíl z červeného bahna – známý již z doby Chetitů. V průběhu dne budete mít také možnost navštívit a shlédnout jednu z místních tkalcoven. Podíváte se jak koberec vzniká od samého začátku až po výsledný konečný produkt. Nocleh v Kappadokii.

5. den – Cappadocia – Antalya – v časných ranních hodinách po snídani odjíždíte směr Antalya přes starověké Silk Road - „Hedvábná stezka“ (historická síť propojených obchodních cest přes Afro- Euroasijskou pevninu, která spojovala Východní, Jižní a Západní Asii se Středozemím a Evropským světem). Možnost návštěvy „Caravan Serai“ – typický zájezdní hostinec. Tyto hostince nesloužily pouze pro odpočinek a zotavení se po cestě, ale zároveň jako informační místo podporující obchod – zejména podél Hedvábné stezky. Nocleh v oblasti Antalya.

6. den – Antalya - příjezde do centra. Toto město s více jak jedním milionem obyvatel se také nazývá „hlavním městem Turecké riviéry“. V průběhu cesty navštívíte zlatnictví, obchody s koženým zbožím, některý z bazrů, kde si můžete zakoupit kvalitní čerstvé koření, drobné suvenýry apod. . Přejezd do posledního 5* hotelu.
Po ubytování – volný den, nocleh.

7. den - volný den. Možnost využít fakultativních výletů.

8. den – odjezd – transfer z hotelu na letiště za doprovodu delegáta – rozloučení se a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000