crosssearch

POZNÁVACÍ ZÁJEZD SEVERNÍ KYPR - PAMUKKALE - ANTALYA

Poznávací zájezdy, Turecko

Exkluzivní kombinovaný zájezd s poznáním oblasti Severní Kypr a překrásného přírodního úkazu Turecké riviery - Pamukkale.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Exkluzivní kombinovaný zájezd s poznáním oblasti Severní Kypr a překrásného přírodního úkazu Turecké riviery – Pamukkale.

Severní Kypr – oficiální název Severokyperská turecká republika (SKITR – též „Turecká republika severního Kypru) je státní útvar se znaky samostatné republiky, které se rozkládá v severní třetině ostrova Kypr, který vyhlásil svoji nezávislost v roce 1983. Oficiálně bylo toto území uznáno pouze Tureckem. Severní Kyxpr je oblastí s velkou historií sahající mnoho do období před naším letopočtem.

Pamukkale – česky „bavlněný hrad“ - nejznámější turistická atrakce riviéry.Sněhobílé travertinové terasy mají 2700 m šířky a vysoké jsou 160 m. Místo je oblastí tektonického zlomu, kdy na povrch vyvěrají léčivé minerální prameny vysoce bohaté na vápník. Již v antických dobách cca 250 let př.n.l. zde bylo založeno lázeňské město Hierapolis, které je společně s Pamukkale zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kypr je malý, není to tam daleko a určitě se Vám tam bude líbit.

Program zájezdu

1.den – přílet do Antalye. Na letišti Vás uvítá česky mluvící delegát – následuje odjezd do hotelu v oblasti Antalya. Po příjezdu na hotel následuje krátká informační schůzka o průběhu cesty, zakoupení cestovního balíčku. Odpoledne volno a odpočinek. Večeře a nocleh.

2.den – po snídani následuje transfer na letiště a přelet na Kypr (cca 40 minut). Po příletu následuje návštěva hlavního města Lefkosia – řecky Nikosea (jedná se o poslední rozdělené město v Evropě – stejně jako byl kdysi Berlín). V průběhu dne bude možno spatřit historické části města – Kyrenia brána (brána na severní Kypr), Ottoman Caravanserai (hostinské místo kupců na Hedvábné cestě), Selimiye mešita - nachází se v největším a nejstarším gotickém kostele – případně postavena na místě dřívějšího byzantského kostela. Budova patří k čistě gotickému slohu z počátku 12. století. Návštěva místního bazaru, pro ty, kteří budou mít zájem je možno navštívit i řeckou stranu. Večeře a ubytování je na severní straně Kypru (turecká strana).

3.den – po snídani následuje celodenní výlet do Famagusty. Toto město bylo pravděpodobně založeno vládcem egyptské ptolemaiovské dynastie v roce 285 př.n.l. s původním názvem Arsinoe. Město se brzy vypracovalo na důležitý obchodní uzel starověku a následně i středověku. Prohlédnete si jedno z nejznámějších pamětihodností „Othellovu věž“. jedná se o benátskou pevnost a je součástí hradeb Famagusty. Další významnou památkou je klášter sv.Barnabáše, který byl založen přímo na jeho hrobě. Klášter byl založen v druhé polovině 5.století. a je připomínkou významné role, kterou kyperský král hrál v křesťanském světě. Je zde jedno z nejpestřejších muzeí sbírky Ikonen-Ikonografie. Nadále se podíváte na ruiny římského antického města Salamis. Město pochází cca z roku 1100 př.n.l. a je často popisováno jako kyperské Pompeje. Na celé lokalitě se nachází množství mramorových soch, které spojuje fakt, že nemají hlavu (odstraněny ranými křesťany, kteří se snažili zničit vše pohanské). Nedílnou součástí prohlídky bude i mešita „ Lala Mustafa Pasa“ (původně katedrála, která byla později přestavěna na mešitu). Večeře – nocleh.

4.den – po snídaně začne den výletem do Kyrenia. (Ti klienti, kteří budou chtít mohou zůstat a relaxovat na hotelu). Kyrenia se nachází na severním pobřeží ostrova v podhůří Kyrenejských hor, kde se dodnes dochovalo několik křižáckých hradů (Kantara a Hilarion). Hilarion se nachází na vrcholku kopce – poskytne Vám nádherný výhled. Tímto hradem se nechal inspirovat i Walt Disney, který jej dal jako předlohu ke Sněhurce.

Po obědě se vydáte do Bella Pais – malá vesnička, která ukáže život místních lidí. Na konci výletu následuje zastávka v centru Kyrenia – prohlídka přístavu. Tento den následuje zpět let do Antalye. Podle letu večeře buď na Kypru nebo v Antalyi. Ubytování – nocleh.

5.den – po snídani přejezd přes pohoří Taurus až na Pamukkale prohlídka těchto úchvatných vápencových teras. Jedná se o unikátní místo plné sněhobílých jezírek, jež po tisíciletí vznikaly vyvěráním termální vody. Právě termální prameny vedly k založení lázeňského města Hierapolis, jehož pozůstatky lze v rámci vstupu do areálu navštívit. (Apollónův chrám, velkolepá nekropole, amfiteátry, chrámy, zachovalé dlážděné cesty). Ubytování a večeře v hotelu v oblasti Pamukkale.

6.den – po snídani odjezd přes pohoří Taurus zpět do Antalye. Cestou zastávka a prohlídka jedné z místních tkalcoven koberců - prohlídka s výkladem a možností nákupu koberců. Ubytování a večeře v oblasti Antalya..

7. den – Antalya - příjezde do centra. Toto město s více jak jedním milionem obyvatel se také nazývá „hlavním městem Turecké riviéry“. V průběhu cesty můžete obdivovat Yivli minare (nazývaný také „flétnový), Kesik minare (tzv.zlomený minaret), Hodinová věž, nezapomenutelné Kalpuzkaldiran vodopády, navštívíte zlatnictví, obchody s koženým zbožím, některý z bazrů, kde si můžete zakoupit kvalitní čerstvé koření, drobné suvenýry apod. Ubytování a večeře v oblasti Antalya..

8.den – odjezd – transfer z hotelu na letiště za doprovodu delegáta – rozloučení se a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000