crosssearch

Pohádkový Istanbul a okolí Marmarského moře

Poznávací zájezdy, Turecko

Istanbul o Princovy ostrovy o Bursa o Canakkale o Gallipoli o Edirne o Istanbul

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Istanbul o Princovy ostrovy o Bursa o Canakkale o Gallipoli o Edirne o Istanbul

Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do Istanbulu. Dle letového řádu možná podvečerní prohlídka historické části Sultanahmet. Projdete se po Hippodromu, místem, kde se psaly dějiny Turecka od nejstarších dob až po současnost. Uvidíte Egyptský, Hadí a Zděný obelisk. Večeře a nocleh v Istanbulu.

2. den:
po snídani následuje celodenní prohlídka Istanbulu. Navštívíte komplex paláce Topkapi s jeho jedinečnými sbírkami osmanských klenotů, zbraní, oděvů sultánů a Pavilon posvátného roucha. Prohlédnete si také chrám Aya Sophia s jeho nádhernými mozaikami, budete obdivovat krásu Modré mešity s jejími 6 minarety. Pravou orientální atmosféru zažijete při návštěvě Velkého a Egyptského bazaru. Navštívíte také krásnou ukázku osmanské architektury - Novou mešitu. Odpoledne fakultativně možnost plavby po Bosporu. Večeře a nocleh v Istanbulu.

3. den:

po snídani pokračujeme v prohlídce pohádkového Istanbulu. Návštěva paláce Dolmabahce, který byl dokončen v roce 1856 na břehu Bosporu a sloužil jako sídlo posledních osmanských sultánů. V této stavbě se snoubí prvky evropské i orientální architektury a osmanského bohatství. Dále navštívíte Eyüp, jedno z nejposvátnějších míst v Turecku. Ve zdejší mešitě je pohřben Eyüp Ensari, přítel proroka Mohameda, uctívaný bojovník a náboženský vůdce. Poté vystoupáte na pahorek za mešitou, kde se nachází slavná kavárna Pierre Lotti, odkud budete moci obdivovat výhled na Zlatý roh. Dále navštívíte klášter Chora s jedinečnými mozaikami ze 14.století. Návrat na večeři a nocleh v Istanbulu.

4. den:
po snídani následuje návštěva Princových ostrovů (Adalar), známých také jako Rudé ostrovy (Kizil Adalar), které byly za trvání byzantské říše vyhnanstvím zavržených princů a panovníků. Skupina ostrovů v Marmarském moři se v 19. století stala místem, kde si istanbulští obchodníci dávali budovat letní sídla. I teď jsou tyto ostrovy oázou klidu po návštěvě rušného Istanbulu. Na ostrově Büyükada uvidíte nádherná letní sídla a navštívíte klášter sv. Jiří. Po návratu zpět do istanbulského přístavu následuje přejezd do Bursy. Večeře a nocleh v Burse.

5. den:

snídaně, prohlídka Bursy, prvního hlavního města osmanské říše. Navštívíte Velkou mešitu, Zelenou mešitu a Zelené mauzoleum. Všechny tyto stavby jsou krásnými ukázkami typické osmanské architektury, umístěné v zeleni. Také se podíváte na trh s hedvábnými výrobky, které se vyrábějí přímo v Burse. Odpoledne možnost fakultativního výletu, kterým je koupání v termálních pramenech nebo výlet lanovkou na Velkou horu, která se nachází nad městem. Večeře a nocleh v Burse

6. den:
snídaně a dopoledne volno na nákupy. Bursa je vyhlášeným městem pro výhodné nákupy látek, oblečení a textilu. Odpoledne podél Dardanel přejezd do oblasti Canakkale. Prohlídka Canakkale, města, kde Dardanelský průliv ústí do Egejského moře. Večeře a nocleh v této oblasti.

7. den:

po snídani přejezd trajektem na poloostrov Gallipoli. Zde uvidíte řadu míst, kde se odehrála jedna z nejkrvavějších bitev 1.světové války, bitva u Gallipoli. V této bitvě bojovali britští, australští a novozélandští vojáci proti vojsku osmanské říše. Je zde celá řada míst, muzeí a vojenských hřbitovů, které připomínají průběh této památné bitvy. Přejezd do Edirne dřívější Adrianopolis. Podle časových možností krátká prohlídka historické části města. Večeře a nocleh v Edirne.

8. den:

po snídani prohlídka Edirne. Klenotem města jsou nádherné osmanské mešity. Prohlédnete si mešitu Selimiye, která je považována za mistrovské dílo architekta Sinana a za nejvýznamnější mešitu v zemi. Následuje transfer na letiště do Istanbulu. Dle letového řádu odlet zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000