crosssearch

Po stopách Svatého Pavla

Poznávací zájezdy, Turecko

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy Antalya Perge Konya Listra/Derbe Kappadokia Tarsus Mersin Antalya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy Antalya Perge Konya Listra/Derbe Kappadokia Tarsus Mersin Antalya

Program zájezdu

1. den Odlet z Prahy. Přivítání na letišti v Antalyi. Transfer do hotelu na úrovni *** (letovisko Antalya / Alanya / Side); večeře; nocleh.

2. den Po snídani odjezd do Perge - jednoho z nejdůležitějších přístavních měst v antickém období; kde měl Svatý Pavel své první kázání. Poté odjezd do města Yalvac (bývalá Antiochie); kde navštívíme jednu z prvních synagog; ve které Svatý Pavel šířil své učení a pobýval v ní během své první misijní cesty. Dále se přesuneme do Konye - centra vířících dervišů. Návštěva musea Mevlana; pojmenovaného po islámském mystikovi; který ve 13. století v anatolské Konyi založil kmenový klášter řádu dervišů mevlévijů. Po prohlídce odjezd do hotelu; večeře; nocleh.

3. den Po snídani návštěva kostela v Konyi; kde také Pavel působil spolu s Barnabášem. Pokračujeme dále po stopách sv. Pavla návštěvou Listry a Derbe. V Listře údajně Pavel vykonal zázrak - vyléčil prý chromého. Odjezd do hotelu v oblasti Kappadokie. Večeře; nocleh. Fakultativně lze zakoupit Turecký večer.

4. den Po snídani celodenní prohlídka Kappadokie. Uvidíme muzeum v přírodě Göreme; podzemní město; horu Uchisar a další pozoruhodné útvary této pohádkové oblasti. Po cestě do hotelu zastávka ve městě Avanos - hrnčířském centru - kde navštívíme keramickou dílnu. Večeře; nocleh. Fakultativně lze zakoupit let horkovzdušným balónem.

5. den Po snídani návštěva podzemního města Kaymakli. Přejezd do města Tarsus; kde si prohlédnete místní vodopády; kostel a pozůstatky rodného domu sv. Pavla. Nocleh s večeří v okolí Antakye.

6. den Po snídani si prohlédneme údajně první kostel na světě vytesaný do skály; který byl nalezen sv. Pavlem a kde sv. Pavel poprvé použil slovo křesťan. Transfer do města Samandag; proslulého asi 1 km dlouhým tunelem přivádějícím do města vodu; který nechal vybudovat císař Titus. Návštěva druhého největšího muzea mozaik na světě v Antakyii. Nocleh s večeří v hotelu v okolí Mersinu.

7. den Snídaně; návštěva Jeskyně nebe a pekla. Zastávka u kostela sv. Tekly. Sv. Tekla byla raně křesťanská světice a učednice sv. Pavla. Zúčastnila se kázání sv. Pavla a rozhodla se stát se křesťankou. Doprovázela Pavla na cestách a usadila se v Silifke; kde také později zemřela. Krátká návštěva pevnosti Anamur; panoramatická zastávka u křižáckého hradu Mamure. Transfer do Antalye; večeře; nocleh.

8. den Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo prodloužení pobytu o týden v hotelu dle vlastního výběru.

Změna programu vyhrazena.

Tento poznávací program lze kombinovat s 2. týdnem pobytu v hotelu podle Vašeho výběru.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000