crosssearch

Perly Egejského moře

Poznávací zájezdy, Turecko

Istanbul o Gallipoli o Canakkale o Trója o Pergamon o Izmir o Cesme o Chios o Cesme o Kusadasi o Efes o Sirince o Samos

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Istanbul o Gallipoli o Canakkale o Trója o Pergamon o Izmir o Cesme o Chios o Cesme o Kusadasi o Efes o Sirince o Samos

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu Praha–Istanbul–Samos–Praha • dopravu klimatizovaným autokarem • 4 noclehy ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech v Turecku • 4 polopenze v Turecku • trajekt z Turecka na Chios a zpět • 1 nocleh ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu na Chiosu • 1 snídani na Chiosu • trajekt z Turecka na Samos • 3 noclehy ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu na Samosu • 3 polopenze na Samosu • služby průvodce FIRO-tour • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (4990 Kč) • vstupy (cca 80 EUR) • dobrovolné bakšišné

1. den: Odlet z Prahy do Istanbulu. Dle letového řádu možná okružní jízda Istanbulem. Ubytování v hotelu a nocleh.

2. den: Po snídani následuje celodenní prohlídka mystického Istanbulu. Na programu bude návštěva paláce Topkapi, bývalého sídla osmanských sultánů, pokračovat budete v prohlídce Modré mešity se 6 minarety a Hippodromu, kterému dominuje 20 m vysoký egyptský obelisk. Nenechejte si ujít chrám Boží moudrosti čili Hagia Sophia, původní křesťanskou patriarchální baziliku a jednu z nejznámějších sakrálních staveb světa. Proslulým místem na nákupy je Velký bazar, ve kterém se nachází více než 3600 obchodů. Smlouváním v některém z obchůdků si můžete zpestřit zbytek tohoto dne. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

3. den: Po snídani odjezd z Istanbulu na poloostrov Gallipoli (turecky Gelibolu), který tvoří severní stranu průlivu Dardanely. V operaci Dardanely, bitvě o Gallipoli či také bitvě o Cannakale vedené Velkou Británií a Francií proti Osmanské říši, šlo v letech 1915 a 1916 o kontrolu Dardanelského průlivu. Ubytování v okolí Canakkale, večeře a nocleh.

4. den: Po snídani přejezd na prohlídku Tróji, dějiště slavné Homérovy Íliady. Následuje odjezd do Pergamonu (turecky Bergama), velkolepé akropole, jejíž největší chrám, Diův oltář, je řazen mezi divy světa. Město patřilo mezi nejvýznamnější střediska vzdělanosti na světě. Naleznete zde nejpříkřejší divadlo s 80 řadami sedadel, rozvaliny Pergamonské knihovny či Trajánův chrám z bílého mramoru. Přejezd na večeři a nocleh do okolí Izmiru.

5. den: Návštěva třetího největšího města Turecka a údajného Homérova rodiště, Izmiru, které je považováno za perlu Egejského moře. Antické památky byly zničeny zemětřesením, jejich zbytky jsou uloženy v archeologickém muzeu. Hlavní dominantou města je Hodinová věž stojící přímo na nábřeží. Volno na nákupy. Poté krátký přejezd do populárního letního resortu Turecka, kterým je letovisko Cesme, kde strávíte noc.

6. den: Po snídani se vydáte trajektem na pátý největší řecký ostrov, jeden z mnoha údajných domovů Kryštofa Kolumba, ostrov Chios. Tento ostrov v Egejském moři, který sousedí s ostrovy Lesvos a Ovaria, býval ve své době centrem helénské kultury a vzdělanosti. Ve městě nyní sídlí ekonomická fakulta Egejské univerzity. Největší dominantou středu města je stará mešita Mecidige, ve které je byzantské muzeum. Ve městě se dále nachází archeologické, námořní a lidové muzeum. Chios je charakteristický citrusovými plantážemi a vůní jasmínu. Nocleh na ostrově.

7. den: Individuální volno na ostrově, odpoledním trajektem návrat z Chiosu do Cesme. Přejezd na večeři a nocleh v okolí Kusadasi.

8. den: Po snídani odjezd do hor ke Slavičímu vrchu s domkem, kde údajně žila a zemřela Panna Marie. Poté přejezd do nejvýznamnějšího antického města na území Turecka, kterým je Efes se svými nejzachovalějšími pozůstatky kdysi třetího největšího města Římského impéria. Mezi jeho nejvýznamnější stavby patří Hadriánův chrám, Herkulova brána, Celsova knihovna, Kolonádová ulice a antické divadlo. Nedaleko Efesu se nachází zbytky jednoho ze sedmi divů světa, Artemidina chrámu, kde nyní naleznete jeho ruiny a jeden zrestaurovaný sloup. Den zakončíte návštěvou malebné ortodoxní vesničky Sirince, která je vyhlášena výrobou vína a olivového oleje. Večeře a nocleh v okolí Kusadasi.

9. den: Po snídani se vydáte trajektem na další z řeckých ostrovů Egejského moře, kterým je tentokrát Samos, rodiště proslulého antického matematika a filozofa Pythagora. Určitě ochutnejte místní víno, které je používáno jako mešní víno ve Vatikánu. Večeře a nocleh na ostrově.

10.-11. den: Individuální volno na Samosu.

12. den: Dle letového řádu odlet ze Samosu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000