crosssearch

Pamukkale, Kappadokie, Antalya

Poznávací zájezdy, Turecko

KONYA o KAPPADOKIE o GÖREME o TURECKÁ RIVIÉRA o KARAVANSERÁJ SULTANHANI o PERGE o ANTALYA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

KONYA o KAPPADOKIE o GÖREME o TURECKÁ RIVIÉRA o KARAVANSERÁJ SULTANHANI o PERGE o ANTALYA

Program zájezdu

1. den: Odletíme z Prahy do Antalye. Po příletu se přivítáme s průvodcem a odjedeme do hotelu na Turecké riviéře.

2. den: Po snídani se vydáme do bývalého hlavního města Seldžucké říše, do Konye - města tančících dervišů. Navštívíme Muzeum Mevlany, který je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů. Myšlenky tohoto řádu jsou dodnes vyznávány mnoha věřícími. Poté odjedeme na ubytování v Kappadokii.

3. den: Po snídani začneme náš celodenní výlet v nádherné oblasti Kappadokie nazývané měsíční krajinou. Tufová krajina byla vytvořena sopkami Erciyes a Hasan Dag. Vytryskáváním lávy a erozí vznikly početné přírodní formace. Navštívíme přírodní muzeum Göreme s mnoha nádherně dochovalými skalními kostely vyzdobenými freskami. Projdeme se několika různými údolími, jako je údolí mnichů, holubí údolí, bílé údolí a další. Budeme mít také možnost spatřit slavného velblouda z tufu. Návrat na ubytování.

4. den: Po snídani budeme pokračovat v poznávání Kappadokie. Dopoledne si nenecháme ujít prohlídku dílny na vázání koberců. Odpoledne nás již čeká procházka jedním z krásných přírodních údolí. Absolvujeme panoramatický okruh se spoustou zajímavých zastávek na fotografování. Návrat na ubytování.

5. den: Po snídani se s Kappadokií rozloučíme a malebnou krajinou odjedeme na Tureckou riviéru. Cestou navštívíme jedno z mnoha objevených podzemních měst, kde obyvatelé nacházeli útočiště převážně v dobách arabských nájezdů. Nenecháme si také ujít prohlídku karavanseráje Sultanhani, kde se ve středověku na svých dalekých cestách zastavovaly karavany velbloudů. Jednalo se o jakési ,,zájezdní hostince" pro obchodníky. Tato mohutná stavba pevnostního charakteru pochází ze 13. století. Obdobné stavby nalezneme přibližně každých 40 km. Tato vzdálenost odpovídá zhruba dennímu pochodu velbloudích karavanů. Ubytujeme se v oblasti Antalye.

6. den: Po snídani se vydáme na prohlídku města Perge, kde uvidíme zbytky nejdůležitějšího antického města této oblasti. V Antalyi navštívíme velké klenotnictví, kde budeme obdivovat zručnost zdejších zlatníků. V kožešnictví shlédneme přehlídku kožené módy a na vlastní kůži si vyzkoušíme nádherné modely bund a kabátů, které se nabízí k prodeji. Poslední návštěva bude patřit typickému tureckému bazaru. Nocleh v oblasti Antalye.

7. den: Tento den strávíme odpočinkem a relaxací.

8. den: Odjedeme na letiště v Antalyi a odletíme zpět do ČR.

Příplatky

o 5× oběd 50 EUR
o vstupy a profesionální turecký průvodce s licencí 79 EUR

Možnosti fakultativních výletu

Turecký vecer 30 EUR: Večer plný orientálních zážitků. Břišní tanečnice, folklorní show a konzumace místních nápojů Vás zcela jistě nadchne.

Vystoupení tancících dervišu 15 EUR: Sema, nebo-li náboženský obřad Mevlevi, je ukázkou tradičního učení Celaleddina Rumiho (1207-1273), známého jako Mevlana, stejně jako část tureckých obyčejů, historie, víry a kultury.

Let balónem 150 EUR: cca 1 hodinu let balonem nad nádhernými údolími v Kappadokii. V brzkých ranních hodinách máte možnost sledovat východ slunce nad skalami a údolími v této úchvatné krajině. Po absolvování letu dostanete diplom a svůj nezapomenutelný zážitek zapijete sklenicí šampaňského.

Lodní výlet po rece Manavgat 30 EUR: Projížďka lodí po řece Manavgat až k místu, kde řeka ústí do moře s možností koupání. Ve městě navštívíme mešitu. Výlet zahrnuje oběd.

Hamam 30 EUR: Navštívit turecké lázně alespoň jednou je téměř povinnost. Vkročíte do mramorového domu a budete se cítit jako v osmanských časech. Masáž spojená s peelingem celého těla Vás uklidní a omladí.

Pozn. Skupinkám od 10 osob zajistíme okruh v libovolném termínu celorocne vcetne Silvestra.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000