crosssearch

Pamukkale - Efes - Lýkie

Poznávací zájezdy, Turecko

Po snídani odjezd směrem k městu Denizli, v jehož blízkosti se nachází Pamukkale. Cestou, kterou lemuje uchvátné pohoří Taurus, zastavíte v mešitě, kde si poslechnete výklad o vzniku Islámu a životě proroka Mohameda.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

CK si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

Minimální počet osob pro uskutečnění okruh je 20 osob.

Program zájezdu

1. DEN Přílet na letiště v Antalyi. Transfer a ubytování v hotelu.

2. DEN Po snídani odjezd směrem k městu Denizli, v jehož blízkosti se nachází Pamukkale. Cestou, kterou lemuje uchvátné pohoří Taurus, zastavíte v mešitě, kde si poslechnete výklad o vzniku Islámu a životě proroka Mohameda. Poté vás čeká návštěva travertinových jezer -Pamukkale (v překladu Bavlněný hrad), antického lázeňského města Hierapolis a jednoho z největších pohřebišť v Malé Asii -Nekropolis. Budete mít možnost brouzdat se v tyrkysově modré vodě, jež přitéká do travertinových jezer, navštívit římské divadlo, projít se po arkádové třídě, kde jsou vyjeté koleje od povozů, či nahlédnout do ruin staré latríny. Ta dříve sloužila též jako místo k uzavírání tajných dohod a smluv mezi místními obchodníky. Ne nadarmo se říká, že kdo nenavštívil tento přírodní skvost, jakoby v Turecku nebyl. Po prohlídce ubytování a večeře v hotelu na Pamukkale.

3. DEN Snídaně v hotelu a odjezd do Efesu, města, které patřilo za antických dob ke světově proslulým, ještě než se stalo přepychovou metropolí římské říše. Společně s průvodcem projdete ruinami tohoto krásného antického města, kde se nacházel jeden ze sedmi starověkých divů světa Artemidin chrám a nejobdivovanější stavba města Celsova knihovna. Nedaleko antického města si budete mít možnost prohlédnout místo, kde až do své smrti pobývala Ježíšova matka. Dům blahoslavené Panny Marie uctívají křesťané i muslimové a každoročně ho navštěvují poutníci obou vyznání. V odpoledních hodinách se seznámíte s výrobou kvalitních kožených produktů, jejichž výrobou je Turecko proslulé. Turci jsou opravdoví mistři tohoto řemesla a jistě vás překvapí i ceny jednotlivých výrobků. Ubytování a večeře v hotelu v Kuşadasi.

4. DEN Po snídani vyrazíte na cestu směřující zpět na Tureckou riviéru. Cestou vás čeká prohlídka města Afrodisias, které bývalo v antických dobách jedním z hlavních středisek kultu bohyně Afrodity. Pro milovníky starověkých kultur je Afrodisias skutečným rájem, památky jsou totiž na rozlehlém uzemí, kde vás nepřepadne pocit, že se mezi ostatními turisty udusíte. Následuje návštěva výrobny koberců, kde se dozvíte, jakým způsobem se získává hedvábné vlákno z kokonů bource morušového, jak se dříve zpracovávala bavlna nebo jak se dodnes tkají koberce. Pokud budete mít odvahu, můžete si tkaní koberců na vlastní kůži vyzkoušet a na chvilku se tak ocitnout v roli turecké uzlíkářky. Ve večerních hodinách příjezd a ubytování v hotelu.

5.-7. DEN Volné dny v hotelu *.

8. DEN Odlet do ČR.

V případě zájezdu na 11 dní jsou 5.-10. den volné dny v hotelu a 11. den odlet do ČR.  V případě zájezdu na 12 dní jsou 5.-11. den volné dny v hotelu a 12. den odlet do ČR.

V CENĚ KOMBINOVANÝCH OKRUHŮ JE ZAHRNUTO

letenka tam a zpět transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu 7/10/11 nocí ve 4* hotelech dle programu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) Vstupy do měst dle programu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000