crosssearch

Orient Express Kusadasi

Poznávací zájezdy, Turecko

8 denní poznávací zájezd. Kusadasi - Pergamon - Çanakkale - Istanbul - Ankara - Kappadokia - Konya - Pamukkale - Hierapolis - Efes - Kusadasi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd
Kusadasi - Pergamon - Çanakkale - Istanbul - Ankara - Kappadokia - Konya - Pamukkale - Hierapolis - Efes - Kusadasi

Program zájezdu

Den 1. Praha - Kusadasi Odlet z Prahy, po příletu do Izmiru následuje transfer do hotelu v Kusadasi, ubytování na úrovni ***, večeře a nocleh.

Den 2. Pergamon Po snídani odjezd do Pergamonu, jednoho z nejznámějších antických měst. Tato starověká řecká obec na území dnešního Turecka byla v minulosti významným centrem helénské kultury. Jak už napovídá název, pergamen (nevydělaná zvířecí kůže, používána v knihařství jako materiál na psaní), nalezl svůj zrod právě zde. Přejezd do Çanakkale (Hliněný hrad), města ležícího na pobřeží průlivu Dardanely. Ubytování, večeře a nocleh.

Den 3. Istanbul Po snídani odjezd do Istanbulu, města pohádek tisíce a jedné noci, které je jediným městem rozdělujícím od sebe dva kontinenty - Evropu a Asii. Zde navštívíte byzantský chrám Hagia Sophia (chrám Boží Moudrosti), původně křesťanskou svatyni, upravenou po dobytí Konstantinopole na mešitu a v současné době sloužící jako muzeum. Dále pak Grand bazar, největší místní bazar plný různorodých obchůdků. Ubytování, večeře a nocleh.

Den 4. Památky Istanbulu Po snídani uvidíte nejzajímavější památky Istanbulu, kdy určitě stojí za zmínění Hippodrom, kterému dominuje 20 m vysoký egyptský obelisk z doby faraóna Tutmose III. a fontána darovaná roku 1898 německým císařem Vilémem II. Poté následuje návštěva elegantní mešity sultána Ahmeta neboli Modré mešity s jejími 6 minarety a nádhernými vnitřními obklady. Navštívíte i palác Topkapi, který býval sídlem osmanských sultánů a byl postaven jako letní sídlo sultána Mehmeta II. v roce 1468. Sulejman Nádherný palác rozšířil a ten byl používán až do roku 1855, kdy se rezidencí sultánů stal palác Dolmabahce. Další zastávka vás čeká v Yerebatanské cisterně, nacházející se blízko chrámu Hagia Sofia. Cisterna, vybudovaná v 6. století císařem Justiniánem, sloužila původně jako obří zásobárna pitné vody. Poté přejezd do Ankary, hlavního města Turecka, které bylo založeno v 8. století před naším letopočtem a v kterém postupně docházelo k obrovskému rozkvětu. Město bylo původně známé hlavně pro chov koz, které přinášely hustou vlnu, známou pod názvem Ankara. Ubytování, večeře a nocleh.

Den 5. Kappadokia Po snídani odjezd do Kappadokie, kde Vás čeká celodenní prohlídka. Prohlédnete si muzeum pod širým nebem v Göreme, kde příroda vytvořila famózní kamenné chrámy. Vystoupáte k hradu Uchisar, odkud se naskýtá nádherný výhled do okolí. Ubytování, večeře, nocleh.

Den 6. Konya Po snídani odjezd do Konye - centra řádu vířících dervišů, kteří jsou známí tím, že žijí v extrémní chudobě. Mystickou cestou (pomocí tance, kterým se uvádí do transu) se snaží přiblížit Bohu. Prohlídka muzea súfijského básníka a proroka Mevlana, který ve 13. století řád založil. Následuje transfer do hotelu v Pamukkale, ubytování, večeře a nocleh.

Den 7. Hierapolis Po snídani navštívíte zaniklé město Hierapolis, které bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem za vlády krále Pergama a zaniklo následkem silného zemětřesení ve 14. století našeho letopočtu. Projdete se po kolonádové třídě, jež je zakončena trojitým obloukem, minete římské lázně a prohlédnete si dochované divadlo s freskami. Poté odjezd do Efesu, kde Vás čeká prohlídka nejzachovalejšího antického města. Budete zde obdivovat mramorové ulice, dochované chrámy a latríny, lázně, známou Celsiovu knihovnu či také největší antické divadlo v Turecku. V Efesu strávila své poslední dny Panna Marie pod opatrovnictvím sv. Jana. Transfer do Kusadasi, ubytování, večeře a nocleh.

Den 8.Kusadasi - Praha Snídaně, volný čas, transfer na letiště v závislosti na letovém řádu, odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.
Vstupy nejsou zahrnuty v ceně, doporučené kapesné asi 65 EUR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000