crosssearch

Orient Express Antalya

Poznávací zájezdy, Turecko

Antalya - Aspendos - Konya - Kappadokie - Pamukkale - Hierapolis - Pamukkale - Afrodisias - Kusadasi - Efes - Dalyan - Myra - Antalya 8denní poznávací zájezd Možnost kombinace s druhým týdnem pobytu v hotelu v oblasti Turecké Riviéry (letoviska...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Antalya - Aspendos - Konya - Kappadokie - Pamukkale - Hierapolis - Pamukkale - Afrodisias - Kusadasi - Efes - Dalyan - Myra - Antalya

8denní poznávací zájezd

Možnost kombinace s druhým týdnem pobytu v hotelu v oblasti Turecké Riviéry

(letoviska Kemer-Antalya/Lara-Belek-Side-Alanya) podle vlastního výběru.

Program

Den 1: Praha - Antalya

Odlet z Prahy; po příletu do Antalye transfer do hotelu; večeře; ubytování a nocleh

Den 2: Antalya - Aspendos - Konya - Kappadokia

Po snídani odjezd z Antalya do Kappadokie. Při první zastávce budete moci obdivovat působivé prostředí zachovalého amfiteátru v Aspendu. Dále cestou navštívíte Konyi - svaté město Turků a středověké sídelní město Seldžuckého tureckého sultanátu. Zastávka v klášteře-muzeu Mevlana; které je jedním z míst; kde je dosud živý kult tzv. tančících dervišů. Příjezd do Kappadokie; ubytování; večeře a nocleh.

Den 3: Kappadokia

Po snídani věnujete celý den prohlídce tohoto podivuhodného místa; jehož podobu utvářely vítr; deště i zemětřesení po statisíce let.

V měsíční krajině na rozsáhlé náhorní plošině stojí podivuhodné skalní útvary; kde na vápencových sloupech se tyčí typické fezy

z vulkanického tufu nebo vápencové útvary

v podobě kónických homolí. Návštěva kostelů; klášterů a troglodytských obydlí; vytesaných ve skalách převážně v období ranného křesťanství. Oběd v průběhu programu.

Zastávka ve výrobně ručně tkaných koberců

a šperků z místního vzácného kamene - onyxu. Večeře a nocleh. Fakultativní večerní program - folklórní večer.

Den 4: Kappadokie - Hierapolis - Pamukkale

Po snídani odjezd z Kappadokie do Pamukkale. Prohlídka pozůstatků starověkého lázeňského města Hierapolis; které bylo založeno pergamonským králem ve 2. stol. př. n.l. Nacházejí se zde vykopávky velkolepé nekropole; kostelů; chrámů; amfiteátrů a samozřejmé i lázní. Podle časových možností si budete moci vychutnat koupel v termálních lázních proslaveného Pamukkale. Jeho jméno v překladu znamená bavlněný hrad - kaskády vápencových nádrží s termální vodou; bílé stalaktity - to vše vytváří čarokrásný přírodní úkaz; který je zlatým hřebem každé návštěvy Turecka. Večeře a přenocování.

Den 5: Pamukkale - Afrodisias - KusadasI

Ráno odjezd do Kusadasi. Cestou navštívíte Afrodisias; kdysi hlavní město kárského království; které bylo známé jako centrum umění; lékařství a filozofie. v 6. století př. n.l. zde byl postaven chrám zasvěcený bohyni krásy a lásky Afrodity; který byl později přestaven na byzantský kostel. Za návštěvu stojí Hadriánovy lázně; zachovalý odeon a stadion pro 30.000 diváků. Ubytování; večeře a nocleh v Kusadasi.

Den 6: Kusadasi - Efes - Dalyan

Odjezd z Kusadasi do Efesu. Prohlídka nejzachovalejších pozůstatků antického města na území Turecka a kdysi 3. největšího města Římského impéria. V Turecku jsou sice lépe zachovalá divadla a vetší chrámy; ale zde se dochovalo celé velké a důležité město a i s malou dávkou fantazie si můžete velmi dobře představit život obyvatel tohoto města. Chrám zdejší patronky - bohyně Artemis; byl považován za jeden z antických sedmi Divů světa. Uvidíte amfiteátr; kde mohlo sledovat představení až 28.000 diváků; působivé budovy; fontány; chrámy a zrekonstruovanou Celsovu knihovnu. Po obědě odjezd do Dalyanu s jeho známým amfiteátrem a klidným okolím v deltě řeky. Ubytování; večeře a nocleh.

Den 7: Dayan - Myra - Antalya

Po snídani odjezd do Antalye. Cestou zastávka v dávnověkém duchovním sídle Myra; které je známo působením sv.Mikuláše ve 4. století n.l. Po návštěvě zdejšího kláštera; nesoucího jméno sv.Mikuláše; následuje oběd a cesta pokračuje do Antalye. Po příjezdu ubytování; večeře a nocleh. Poté si podle svého přání budete moci vychutnat noční život tohoto hlavního města Turecké riviéry.

Den 8: Antalya - Praha

nebo pokračování pobytu ve vybraném hotelu v oblasti Turecké Riviéry

Po snídani transfer na letiště; odlet do Prahy nebo transfer do hotelu podle vlastního výběru k pokračování pobytu.

Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000