crosssearch

Okružní plavba Egejským mořem

Poznávací zájezdy, Turecko

Zájezd určený především milovníkům moře, kteří ocení kombinaci plavby v křišťálově čistých vodách Středozemního moře s možností atraktivních zastávek na pevnině zaměřených na prohlídku jedinečných přírodních scenérií romantického pobřeží zálivu Gokova.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis

Zájezd určený především milovníkům moře, kteří ocení kombinaci plavby v křišťálově čistých vodách Středozemního moře s možností atraktivních zastávek na pevnině zaměřených na prohlídku jedinečných přírodních scenérií romantického pobřeží zálivu Gokova.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Bodrumu, transfer do přístavu, nalodění na jachtu, večeře a nocleh v přístavu v Bodrumu.

2. den: Snídaně, po seznámení s programem dnešní plavby odplutí na ostrov Orak se zastávkou na koupání v průzračně čisté vodě. Po obědě pokračování do malého rybářského městečka Cokertme. Po večeři, pokud to povětrnostní podmínky dovolí, možnost vystoupit na břeh. Nocleh.

3. den: Po snídani vyplutí do oblasti "Sedmi ostrovů", kde najdeme celou řadu malebných ostrůvků a útesů vhodných pro potápění, plavání a odpočinek. První dnešní zastávka bude v zátoce Kufre, následuje zastávka v Uzun Liman (Long Port), pokračování do English Portu, tzv. anglického přístavu, jehož jméno pochází z období 2. světové války, kdy se zdejší dok stal základnou části britského královského námořnictva. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně, v dopoledních hodinách odplutí k ostrovu Sedir. Tento malebný ostrov s příjemnou pláží omývanou průzračně čirou vodu působí jako muzeum pod širým nebem. Najdeme zde městské opevnění, ruiny z období vlády Dórů a amfiteátr pro 1500 lidí, můžete se procházet okolo pozůstatků pilířů s řadou antických reliéfů a fresek. Dalším pokladem tohoto ostrova je Kleopatřina pláž pokrytá speciálním pískem, který má stejný charakter jako písek na Sahaře. Dle legendy sem nechal tento písek dopravit z Egypta Marcus Antonius pro královnu Kleopatru. Pokračování v plavbě do malebné vesničky Karacasogut situované cca25 kilometrů od proslulého letoviska Marmaris. Večeře a nocleh.

5. den: Po snídani odplutí do romantické zátoky Longoz obklopené borovicovými háji. Možnost procházky ve zdejších lesích nebo posezení v proslulé kavárně Ali Baba. Odpoledne zakotvení v zálivu Tuzla s možností koupání ve zdejších tyrkysových vodách. Večeře a nocleh.

6. den: Časně ráno vyplutí do zátoky Kirgili. Po obědě zakotvení v Kisebuku s možností prohlídky byzantských vykopávek. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně, odplutí do Pabuc Burnu, kde bude podáván oběd. Odpolední čaj Vám posádka připraví v romantickém zálivu Yaliciftlik. Odpoledne pokračování do Bodrumu, večeře a nocleh.

8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy, případně možnost prodloužení o týdenní pobyt v některém z našich hotelů - viz pobytový katalog Letadlem k moři 2013.

Ubytování a vybavení lodi

Ubytování je zajištěno na jachtách ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. Obvyklá délka lodi činí cca21 metrů a má minimálně 6 kajut. Loď je vybavena prostorem na podávání jídel a barem s nabídkou nápojů.

Informace

- po celou dobu je skupina doprovázena pouze posádkou lodi, k dispozici není česky mluvící průvodce

Změna programu vyhrazena.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000