crosssearch

Okruh Východní Anatolie

Poznávací zájezdy, Turecko

Odlet z Prahy do Istanbulu s leteckou společností Turkish airlines, z Istanbulu let do Trabzonu, transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Trabzonu. Po snídani odjezd do vesničky Macka a odsud do Sumelského parku, kde se vám naskytne úžasný pohled na Sumelský klášter...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Istanbulu s leteckou společností Turkish airlines, z Istanbulu let do Trabzonu, transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Trabzonu.

2. den: po snídani odjezd do vesničky Macka a odsud do Sumelského parku, kde se vám naskytne úžasný pohled na Sumelský klášter Blahoslavené Panny Marie, který jako by vyrostl ze skalní stěny. Odpoledne návštěva chrámu Hagia Sophia v Trabzonu, tyčící se na plošině s výhledem na
moře. Fresky v chrámu zobrazují Stvoření světa. Nocleh v Trabzonu.

3. den: z Trabzonu se přesuneme přes průsmyk Zigana Gecidi, dále přes města Gumushane a Bauburt do Erzurumu- největšího města východního Turecka, ležící v údolí obklopeno horami, které přesahují výšku 3000m nad mořem. V Erzurumu navštívíme místo se Třemi hrobkami Uc Kümbet , včetně osmihranné hrobky sultánova emíra a teologické učiliště aifte Minareli se dvěma minarety. Ubytování a nocleh v Erzurumu.

4. den: po snídani pokračujeme přes Sarikamis do studeného města Kars. Návštěva muzea a výlet do Ani, starobylého města ležící na ruských hranicích Města tisíce a jednoho chrámu. Odpoledne prohlídka Hradu v Karsu. Ubytování v Karsu nebo Sarikamisu.

5. den: snídaně v hotelu a odjezd do města Dogubayazit, kdysi zastávky z Evropy na Dálný východ. Cesta vede kolem hory Ararat. Návštěva působivého Paláce paši Ishaka, který stavěli 100 let. Zámek, který shlíží na Ararat je neobyčejně krásný. Ubytování v Dogubayazitu.

6. den: po snídani se vydáme přes vesnici Caldiran podél řeky Bendimahi,
vodopády Muradiye a starobylý most do moderního města Van. Vedle moderní části je i část starobylá s bohatou historií. Město vzniklo jako starověká Tušpa, hlavní město uratského království. Návštěva Hradu a ubytování ve Vanu.

7 den: po snídani výlet na kurdský hrad Hosap postavený v 16. století a do Baskale obklopené horami. Výhled do kraje vám vyrazí dech. Cestou zpět do Vanu návštěva královské pevnosti Cavustepe. Odpoledne výlet na ostrov Akdamar, ležící uprostřed jezera se slavným arménským kostelem Svatého kříže. Ubytování a nocleh ve Vanu.

8. den: brzy ráno odjezd z Vanu do romantického města, jehož osídlení se datuje už z doby bronzové - Diyarbakiru. Cesta vede přes Tatvan, Bitlis, most Malabadi do Batmanu, kde se naobědváme a po obědě navštívíme karavanseráj Hasankeyf. Ubytování a nocleh v Diyarbakiru.

9. den: brzy ráno snídaně a odjezd do starobylého Mardinu. Návštěva syrského kláštera Zafaran a volno v Mardinu. Odpoledne návštěva městských hradeb v Diyarbakiru a Velké mešity Ulu Cami, nejkrásnější ve městě. Ubytování a nocleh v Diyarbakiru.

10. den: snídaně a odjezd do opravdové perly - Sanliurfy, známé jako Urfa, titul Sanli hrdinné byl městu udělen jako pocta za statečnost při invazi francouzské armády v roce 1920. Návštěva Charránu vesnice s domky z bláta podobající se úlu. Návrat do Sanliurfy a prohlídka velkého bazaru a Balikli Gol. Ubytování a nocleh v Sanliurfa.

11. den: po snidane odjezd do Sanliurfa přes Siverek. Navsteva Harran ovasi, Moon temple, Trulli houses. Navrat do Sanliurfa Balikli Gol, Velký bazar. Ubytovani ve Sanliurfa.

12. den: po snídani brzy ráno odjezd do Kahty, ležící na úpatí hory Nemrut. Přesedneme do minibusů a vydáme se na horu Nemrut Dagi přes Karakus tepesi, dále velmi krásný a impozantní římský most-Cendere koprusu, Arsameia a na vrcholu hory se podíváme na západ slunce a poté se vrátíme do Kahty, kde se ubytujeme a přenocujeme.

13. den: snídaně a cesta do Gaziantepu, cestou návštěva Zeugma muzea, pokračování do Adany nebo Mersinu, kde budeme ubytováni.

14. den: transfer do Antalye cestou uvidíme pevnost Anamur, Kizkalesi nebo dvě jeskyně Nebe a peklo, ubytování v Alanyi nebo Antalyi.

15. den: odlet ranním letadlem Turkish airlines do Prahy nebo prodloužený pobyt ve vámi vybraném hotelu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000