crosssearch

Za památkami a přírodou Orientu. Edirne o Dardanely o Trója o Pergamon o Selcuk o Efes o Didyma o Milet o Kusadasi o Afrodisias o Pamukkale o Hierapolis o Bursa o Istanbul

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Za památkami a přírodou Orientu. Edirne o Dardanely o Trója o Pergamon o Selcuk o Efes o Didyma o Milet o Kusadasi o Afrodisias o Pamukkale o Hierapolis o Bursa o Istanbul

Zájezd do země, která je odedávna spojnicí mezi kontinenty a kulturami - most mezi Evropou a Asií, kolébka lidské civilizace. Poznáme nejen historické památky křesťanské a osmanské architektury, nádhernou přírodu vnitrozemí ale i přímořské oblasti jižního Turecka. Navíc můžeme na mnoha místech vychutnat atmosféru tureckých bazarů, kaváren a turecké kuchyně, která patří vedle čínské a francouzské ke třem nejlepším na světě.

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko.

2.den: Dopoledne příjezd do Edirne. Ubytování v hotelu. Edirne - město nazývané „brána Orientu“, bývalé hlavní město osmanské říše a dokonalý začátek naší cesty po Turecku - překrásná Selimiye Camii- Selimova mešita, Eski Cami - Stará mešita, Edirnské muzeum s úžasnou archeologickou sbírkou, Mešita se třemi galeriemi – Ücserefeli Cami. Návštěva bazarů, večerní město, večeře.

3.den: Snídaně, odjezd k průlivu Dardanely - přeplutí Dardanelskou úžinou z Evropy do Asie, cesta do starodávné Tróje k prohlídce jedné z nejslavnějších světových archeologických lokalit odkrytých H.Schliemannem. Trojské ruiny - Dům vykopávek, Pithova zahrada, chrám bohyně Athény (Homérova Íllias, Trojská válka). Odjezd do Ayvaliku na ubytování. Pobřežní rybářské městečko, centrum výroby olivového oleje, atmosféra zašlých časů, kamenné domy a městské mešity prozrazují řecký pravoslavný původ a končí zde svou plavbu i lodě z řeckého ostrova Lesbos. Večeře.

4.den: Snídaně, návštěva velkolepé akropole Pergamon shlížející z návrší na novodobou Bergamu se řadí k nejpůsobivějším památkám v Turecku. Prohlídka antického města z 2.stol.př.n.l. Akropole - působivé a působivé a neobyčejné divadlo vystavěné v 3.století před Kristem s 10.000 sedadly, slavná knihovna, Trajánův chrám s mramorovými sloupy - jediná dochovaná stavba na Akropoli z období Říma, Diův oltář, Asclepion – starodávné lékařské centrum - Asclepiův chrám. Selcuk - mohutné rozvaliny byzantské pevnosti a krásná stará bazilika sv.Jana, která údajně ukrývá hrob apoštola Jana, odjezd na ubytování, večeře.

5.den: Snídaně, nejzachovalejší antické město východního Středomoří Efes, bývalé významné obchodní středisko, zříceniny starověkého města s pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa - Artemidina chrámu, Mramorová cesta, Trajánova fontána, Hadriánův chrám, Celsova knihovna, Arkadiova cesta – nejvelkolepější ulice v Efesu, antické Velké divadlo, Slavičí vrch - místo posledního pobytu P. Marie v krásném prostředí národního parku. Didyma - slavná starověká věštírna se zbytky Apollónova chrámu, Milét- významné starověké město s Velkým divadlem, agorou a lázněmi císařovny Faustiny, které byly postaveny pro manželku císaře Marka Aurelia. Ubytování v oblasti Kusadasi, večeře.

6.den: Snídaně, cesta do vnitrozemí. Navštívíme jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Turecku - Afrodisias - areál s mnoha antickými památkami – Afroditin chrám, Tetrapylon – monumentální brána, stadion. Pamukkale – prohlídka třpytivě bílých vápencových kaskádovitých jezírek nazývaných „Bavlněný zámek“ - Unesco. Hierapolis – bývalé vznešené antické město s divadlem, lázněmi a rozsáhlou antickou nekropolí. Odjezd na ubytování, večeře.

7.den: Snídaně, průjezd historickým městem Bursou kolem Marmarského moře do Istanbulu, města protnutého Bosporskou úžinou a posetého kopulemi a minarety. Ubytování a první seznámení se Starým městem a uličkami Zlatého rohu, večeře.

8.den: Snídaně, Istanbul - celodenní prohlídka města s úžasnou romantickou atmosférou. Prohlídku města začneme ve čtvrti Sultanahmet – na místě starého byzantského sídliště. Tady je „starý Istanbul“- památka Unesco. Aya Sofya – nejpůsobivější památka starého Istanbulu „chrám Boží moudrosti“, Modrá mešita, Hippodrom, Yerebatanská cisterna – část starodávného akvaduktu a vzrušující návštěva Velkého bazaru – Kapal? Cars?, spletité středověké centrum, kde je 4500 obchodů pohromadě s mešitami, bankami, dílnami a restauracemi.Návrat na ubytování v Istanbulu, večeře.

9.den: Snídaně, dopoledne nás čeká dokončení prohlídky města vč. paláce Topkapi, plného uměleckých pokladů mimo jiné i nádherných kachlů z Izniku. Odpoledne odjezd směr Bulharsko – tranzitní ubytování.

10.den: Po snídani odjezd do ČR. Předpokládaný příjezd v nočních hodinách 1.6. až ranních hodinách 2.6.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech*** 7x s polopenzí a 1x se snídaní, vždy ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.
Strava: polopenze

Doprava autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR:
Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Bratislava.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000