crosssearch

Okruh jihozápadním Tureckem

Poznávací zájezdy, Turecko

Trasa zájezdu Bodrum - Dalyan - Pamukkale - Efes - Priene - Milét - Didyma

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet z Prahy do Bodrumu, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2.den: Snídaně, polodenní prohlídka Bodrumu zahrnující hrad sv. Petra, dominantu Bodrumu, která je jednou z nejlépe dochovaných středověkých památek v Turecku. Hrad byl vybudován rytíři řádu sv. Jana v letech 1402 - 1409 a v dnešní době slouží jako muzeum. Dále uvidíme Mauzoleum s hrobkou krále Karie, Mausóla, velké antické divadlo pro 13tis. diváků s otevřeným jevištěm a Myndoskou bránu, která byla jedním ze vstupů do města Halikarnassu. Odpoledne odjezd do městečka Dalyan, v jehož okolí najdeme známou chráněnou přírodní rezervaci. Večeře a nocleh.

3.den: Snídaně, výlet lodí po řece Dalyan, který potěší především milovníky přírody, ale i historie. Během plavby budeme moci sledovat úchvatné přírodní scenérie, uvidíme unikátní antické hroby města Kaunos, čeká nás zastávka u proslulé bahenní lázně, která má prý omlazující účinky a po obědě možnost koupání na zdejší pláži, která je domovem želv Caretta Caretta. Odpoledne odjezd do Pamukkale, večeře a nocleh.

4.den: Snídaně, prohlídka Pamukkale, svérázných sintrových teras tvořících kamenné vodopády a jezírka. Prohlídka vykopávek v antické Hierapolis zahrnující Nymphaneum, Apollónův chrám a římské lázně. Odpoledne odjezd do Efesu, večeře a nocleh v Kusadasi.

5.den: Snídaně, Efes, prohlídka antického města zahrnující vykopávky včetně Mramorové ulice, Hadrianova chrámu, Celsiovy knihy. Odpoledne návštěva baziliky Sv. Jana a domu Panny Marie na Slavičím vrchu. Večeře a nocleh v Kusadasi.

6.den: Snídaně, prohlídka vykopávek antických měst Priene, které bývalo svatým řeckým městem s řadou chrámů zasvěcených bohyni Athéně se zachovalým antickým divadlem, Milétu se starověkým divadlem a Faustinými lázněmi z římské doby a Dydimu s chrámem boha Apollona. Odjezd do Bodrumu, večeře a nocleh.

7.den: Snídaně, individuální volno s možností koupání v Bodrumu. Večeře a nocleh.

8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000