crosssearch

Nepoznané krásy severního Turecka a pobřeží Černého moře

Poznávací zájezdy, Turecko

Istanbul o Safranbolu o Kastamonu o Sinop o Veziköprü o Samsun o Trabzon o Divrigi o Sivas o Ankara o Istanbul

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den::
dle letového řádu odlet z Prahy. Přílet do Istanbulu, ubytování v hotelu. Dle časových možností krátká procházka po čtvrti Sultanahmet nebo volno na relaxaci. Večeře, nocleh.

2. den::
snídaně, přejezd do Safranbolu. Po cestě zastávka v chráněné oblasti Bolu s pěší procházkou. Přejezd do Safranbolu, prohlídka města. Město je známé neobvyklým množstvím osmanských domů, které jsou tak nádherně zachovány, že byly zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Večeře, nocleh.

3. den:
: snídaně, přejezd do Sinopu. Po cestě zastávka v Kastamonu. Zde navštívíme Etnografické muzeum, které je umístěno v kompletně zrestaurovaném osmanském domě. Přejezd do Sinopu. Město leží na jednom z nejpůvabnějších míst černomořského pobřeží. V Sinopu navštívíte hrad ze7. stol. před naším letopočtem a budovu vězení , jehož hradby se svou velikostí podobají hradbám v Istanbulu. V centru města uvidíte Alaettinovu mešitu z dob seldžuků. Večeře, nocleh.

4. den::
snídaně, přejezd do Samsunu. Po cestě zastávka u Vezirköprü, Vezírova mostu, nádherného skalního kaňonu, jehož krásu budete moci obdivovat během výletu lodí. Přejezd do Samsunu. V Samsunu vyjedete lanovkou na vyhlídku na město. Uvidíte zde také Atatürkovu loď. Večeře, nocleh.

5. den::
snídaně, přejezd do Trabzonu. Cesta do Trabzonu vede podél pobřeží Černého moře s nádherným výhledem. Tato oblast je vyhlášena čajovými plantážemi. Trabzon je půvabné město, které je spjato jak s velmi starou, tak i moderní historií Turecka. Navštívíte Muzeum Aya Sofia, původně chrám Boží moudrosti ze 13 stol., který je vyzdoben skvěle zachovalými, zářivě barevnými freskami s biblickými tématy. Při procházce městem uvidíte mešity, křesťanské kostely, turecké lázně - hamamy i pravý orientální bazar. Za městem stojí Atatürkova vila, ve které je nyní jeho muzeum.   Večeře, nocleh.

6. den::
snídaně, odjezd do kláštera Sumela, řeckého pravoslavného kláštera Panny Marie. Byzantský klášter původně ze 4. st. byl založen v jeskyni na vysokém skalním útesu nad údolím divoké horské říčky. Po cca 45 min. stoupání do kopce budete odměněni nádherným výhledem. Klášter byl rozšiřován jak za dalších byzantských panovníků, tak i za osmanských sultánů. Budete moci obdivovat stavbu i její výzdobu z nejrůznějších období. Návrat do Trabzonu, večeře, nocleh.

7. den::
snídaně,  přejezd do Sivasu. Po cestě návštěva města Divrigi, kde uvidíte úchvatný seldžucký komplex mešit, medresy a nemocnice. Na výzdobě tohoto komplexu, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO, jsou patrny arménské i gruzínské vlivy. Večeře a nocleh v okolí Sivasu.

8. den::
snídaně, přejezd do Sivasu. Prohlídka Sivasu, kde budete moci obdivovat další ukázky seldžucké architektury - Ulu camii a zejména známou medresu se dvěma minarety. Odjezd do Yozgatu. Prohlídka naleziště v Alacahoyku, jednoho z nejznámějších chetitských měst v této oblasti. Večeře a nocleh v oblasti Bogazkale.

9. den:
: snídaně, odjezd do hlavního města Turecké republiky Ankary. Zde navštívíte obrovské Atatürkovo mauzoleum - Anit Kabir, které je dominantou města. Uvidíte zde dokumenty a předměty, které jsou spjaty s moderní historií Turecka a vznikem Turecké republiky. V centru města navštívíte nádherný antický Augustův chrám, známý jako Monumentum Ancyranum ,Juliánův sloup a antické lázně. Večeře, nocleh.

10. den::
snídaně. Prohlídka Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým a hieroglyfickým chetitským písmem. Odjezd do Istanbulu. V Istanbulu fakultativně: Plavba po Bosporu. Večeře, nocleh.

11. den::
snídaně, dle časových možností návštěva chrámu Aya Sophia. Transfer na letiště, odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000