crosssearch

Nejzajímavější přírodní útvary Turecka

Poznávací zájezdy, Turecko

Antalya o Konya o Kappadokia o Zelve o Göreme o Kaymakli o Sultanhani Kervansaray o Pamukkale o Hierapolis o Salda o individuální pobyt na Turecké riviéře o Antalya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Antalya o Konya o Kappadokia o Zelve o Göreme o Kaymakli o Sultanhani Kervansaray o Pamukkale o Hierapolis o Salda o individuální pobyt na Turecké riviéře o Antalya

Program zájezdu

1. den: Odlet z ČR do turecké Anta­lye, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: Snídaně a následná výprava do hlavního města seldžuckého sultanátu a sídla tančících dervišů, Konye. Navštívíte klášter tančících dervišů a mauzoelum, ve kterém je pohřben zakladatel dervišského řádu Mevlana a mešitu Selimiye. Nezapomeňte na vhodné oblečení. U mužů jsou vyžadovány dlouhé kalhoty a u žen sukně pod kolena a šátek na hlavu. Večer příjezd do Kappadokie, oblasti, která vznikla díky sopečným vyvřelinám a dešťové vodě, které společně s větrem vymodelovaly pohádkovou měsíční krajinu skalních pyramid, kuželů a jiných tvarů dosahujících výšky až 100 m. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Po snídani prohlídka "kraje pohádkových komínů". Ojedinělé přírodní útvary, tufové skály, kde si původní obyvatelstvo zbudovalo svá sídliště a kde nechyběly ani kostely, si prohlédnete v Zelve. V Göreme návštěva klášterního komplexu se skalními kostely a domy, vytesanými přímo ve skále s nádherně zachovalými malbami z 11. století. Z citadely Uchisar shlédnete krajinu z ptačí perspektivy a podíváte se i do podzemního města Kaymakli vyhloubeného až 5 pater pod zem. Ubytování v oblasti Kappadokie, večeře a nocleh. Fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem nad magickou krajinou Kappadokie. Další možností je fakultativní návštěva folklórního večera Turecká noc.

4. den: Snídaně, dopoledne návštěva jednoho z nejlépe dochovaných osmanských karavansarajů Sultanhani Kervansaray. Přejezd náhorní plošinou a pohořím Taurus k dalšímu přírodnímu úkazu – Pamukkale, soustavě travertinových hrází a teras tvořících kaskády a vodopády z termálních vod. Voda, která stéká po těchto terasách, je radioaktivní a teplá, s obsahem oxidu uhličitého. Usazování vápníku na skalních stěnách trvá více jak 15 tisíc let. Již v římské době zde byly lázně. Ubytování, večeře a nocleh.

5. den: Snídaně, po prohlídce Pamukkale následuje zastávka v Hierapolisu­, jednom z nejvýznamějších termálních letovisek římské doby. Za pozornost stojí zejména dvě nekropole s několika druhy sarkofágů a hrobů. Cestou do Alanye zastávka ve výrobně světoznámých tureckých koberců u Denizli s možností nákupu. Zastávka u solného jezera Salda. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu dle výběru.

6.-11. den: Pobyt na Turecké ri­viéře v hotelu dle vlastního výběru.

12. den: Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu Praha/Brno/Ostrava/Karlovy Vary/Pardubice–Antalya–Praha/Brno/Ostrava/Karlovy Vary/Pardubice • dopravu klimatizovaným autokarem • 4 noci ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech • 4 polopenze • služby průvodce • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb ) • 1lůžkový pokoj

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000