crosssearch

Lýkie - Pamukkale - Relax

Poznávací zájezdy, Turecko

Speciální spojení kultury, přírody, dobrodružství a relaxace nabízí pobytově- poznávací zájezd Lykia Tour. Lýka byla původně geopolitický region v Anatolii. Dnes toto území spadá pod správu turecké provincie Antalya a Mugla. Na území Lýkie se vyskytovalo zhruba 20 městských...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Speciální spojení kultury, přírody, dobrodružství a relaxace nabízí pobytově- poznávací zájezd Lykia Tour.

Lýka byla původně geopolitický region v Anatolii. Dnes toto území spadá pod správu turecké provincie Antalya a Mugla. Na území Lýkie se vyskytovalo zhruba 20 městských států, které dohromady tvořily tzv. Lýkijskou federaci. s jednotnou zahraniční politikou. O Lýkijské konfederaci se může hovořit jako o vůbec prvním příkladu federativního uspořádání na světě. Lýkové se nesmazatelně zapsali do charakteru krajiny skalními hrobkami.

Program zájezdu

1. den – přílet do Antalye – na letišti bude přítomen česky mluvící delegát, který bude s Vámi po celou dobu pobytu. Po příjezdu na hotel následuje schůzka s delegátem a informace o průběhu cesty – zakoupení cestovních balíčků. Odpoledne následuje osobní volno a relaxace. Nocleh v oblasti Antalya.

2. den – Antalya – Afrodisias – Kusadasi.

Po snídani se vypravíte přes krásné pohoří Taurus k proslulému archeologickému nalezišti Afrodisias. Historicky toto území sahá až do roku 5800 př.n.l.. Ve 2.století př.n.l. byla lokalita zasvěcena bohyni lásky Afrodité. Afrodisias se rozkládal na hranicích území Kárie a Frýgie. V době hélenistické zde fungovala významná sochařská škola, která byla ceněná i v dalekém Římě. Město se proto stalo hlavním městem Kárského království a významným centrem filosofie a lékařství.

Večeře a nocleh v Kusadasi regionu.

3. den – Efes – Pamukkale

Tento den po snídaně následuje návštěva jednoho z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Turecku – Efes. Bylo to starověké řecké město a později hlavní římské město na pobřeží Ionie. Efes byl spjat s chrámem Artemis (dokončen cca 550 př.n.l.) – jedním se sedmi divů starověkého světa. Neopomenutelnou dominantou Efesu je i Celsiova knihovna ( prošla i částečnou rekonstrukcí při níž byly použity pouze originální části fasády). Rozpoznatelnost knihovny je díky mohutnému průčelí zdobeného sloupovím. V okolí se nacházejí i další skvostné archeologické památky – amfiteátr s kapacitou 24 tisíc míst – údajně největší svým otevřeným hledištěm v antickém světě. Neopakovatelným zážitkem bude i návštěva jedné z nejúchvatnějších přírodních památek Turecka - PAMUKKALE. Jedná se o unikátní místo plné sněhobílých jezírek, jež po tisíciletí vznikaly vyvěráním termální vody. Celým areálem je možné procházet po chodnících a lávkách, nebo se vykoupat v bazénu s termální vodou, který se nachází opodál. Právě termální prameny vedly k založení lázeňského města HIERAPOLIS, jehož pozůstatky lze v rámci vstupu do areálu navštívit. (Apollónův chrám, velkolepá nekropole, amfiteátry, chrámy, zachovalé dlážděné cesty). Ubytování a večeře v hotelu v oblasti Pamukkale s možností využít termálního bazénu v hotelu.

Večeře a přenocování v regionu Pamukkale.

4. den – Pamukkale – Antalya

Po snídani následuje odjezd směr Antalya. Při zpáteční cestě se zastavíte v tkalcovně koberců.

Večeře a nocleh v oblasti Antalya.

5. den – Antalya – hotel a relax

Odjezd do hotelu. V průběhu cesty budete mít možnost nákupů (zlato, šperky, kožené zboží).

6. den – 7. den

Volný den a relaxace. Fakultativně se lze zúčastnit prohlídky Antalye.

Večeřa a nocleh ve stejném hotelu.

8. den – transfer na letiště a odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000