crosssearch

Křížem krážem východní Anatolyí

Poznávací zájezdy, Turecko

12 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy. Odlet z Prahy, přílet do Antalye. Po přivitání zástupcem místní partnerské agentury následuje transfer do hotelu. Volno, večeře a nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

12 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy

Program zájezdu

1. den - Antalya
Odlet z Prahy, přílet do Antalye. Po přivitání zástupcem místní partnerské agentury následuje transfer do hotelu. Volno, večeře a nocleh.

2. den - Konya - Kappadokia
Po snídani odjezd do Konye - centra řádu vířících dervišů, kteří jsou známi tím, že žijí v extrémní chudobě. Mystickou cestou (pomocí tance, kterým se uvádí do transu) se snaží přiblížit Bohu. Prohlídka muzea súfijského básníka a proroka Mevlana, který ve 13. století řád založil. Transfer do Kappadokie, kde navštívíte podzemní město. Po cestě do ubytování zastávka v dílně na zpracování onyxu, minerálu používaného ve šperkařství. Budete mít možnost zakoupit si zde pěkný suvenýr. Večeře, nocleh. Fakultativně lze zakoupit výlet ,,Turecký večer".

3. den - Kappadokia - Amasya
Po snídani celodenní návštěva Kappadokie. Prohlédnete si muzeum pod širým nebem v Göreme, kde příroda vytvořila famózní kamenné chrámy. Vystoupáte k hradu Uchisar, odkud se naskýtá nádherný výhled do okolí. Fakultativně možnost letu balónem nad tímto unikátním přírodním úkazem. Při cestě do Amasye, kde budete ubytováni, navštívíte módní přehlídku koženého textilu v městečku Avanos. Večeře, nocleh.

4. den - Amasya - Trabzon
Po brzké ranní snídani prozkoumáte Amasyi, pozoruhodné bývalé centrum Chetitů včetně jejich svatyně Hattusas Yazilikaya, která ukrývá více než 3 000 let starý reliéf. Ve 3. století př. n. l. se toto centrum stalo sídelním městem králů starověkého Pontu. Jejich hrobky jsou umístěny ve skalách obklopujících město. Obdivovat můžete také impozantní seldžuckou a osmanskou architekturu. Následuje přejezd do Trabzonu podél úžasného severního pobřeží. Večeře a nocleh.

5. den - Trabzon - Erzurum
Po snídani prohlídka tohoto starověkého přístavního města při černomořském pobřeží založeného v 8. století. Návštěva kostela Hagia Sofi a ze 13. století (nyní muzeum). Oblast je známa také pěstováním čaje. Krátký přesun k tajemnému klášteru Sumela ze 13. století vybudovanému ve skalách nad údolím Altindere. Místo proslulo údajným výskytem zázraků a láká ikonami malovanými evangelistou Lukášem. Putování pokračuje do největšího města na východě Turecka - Erzurum, které se nachází 1 850 m n.m. Večeře a nocleh.

6. den - Erzurum - Kars
Po snídani návštěva města - mešity Ulu a školy ze 13. století. Přejedete do města Kars, kde se vyrábí jedny z nejkrásnějších tureckých koberců. Krátká návštěva Ani - bývalého hlavního města arménského království. Částečně se zde dochovaly městské hradby, kostely, mešity a paláce. Ubytování v Karsu, večeře a nocleh.

7. den - Van
Po snídani bude následovat cesta do Vanu. Pojedete podél arménských hranic přes Dogubeyazit. Naskytne se vám výhled na nejvyšší tureckou horu Ararat (5 137 m n. m.). Zastavíte se u paláce Ishak Pasha ze 13. století. Cesta pokračuje podél íránských hranic. Dojedete k nádherně modrému jezeru Van, které je největším vnitrozemským jezerem v Turecku a ve kterém podle pověstí žije vanská příšera. Prohlédnete si staroarménský kostel na ostrově Akdamar a město Van, ve kterém se ubytujete. Večeře a nocleh.

8. den - Mardin
Po snídani cesta do města Mardin s unikátními arabskými usedlostmi. Projdete se zdejšími úzkými uličkami plnými místních obyvatel a nejrůznějších trhů. Neopomeňte klášter Deyr-az-Zaferan. Večeře a nocleh v Mardinu.

9. den - Urfa - Gaziantep
Po snídani cesta do Urfy - města proroků a oblíbené destinace poutníků. Žili zde biblické postavy Abraham a Job. Pokračujete do Gaziantepu, kde navštívíte unikátní muzeum - jediné svého druhu v Turecku - s jedinečnou architektonickou instalací antického chrámu, který má své stěny a podlahy zdobeny nádhernými antickými mozaikami, jejichž vznik spadá do období starověku. Večeře a ubytování v Gaziantepu. Fakultativně si lze připlatit výlet do Harranu.

10. den - Antakya - Mersin
Po snídani se vydáte do Antakye navštívit jeskynní kostel sv. Petra, údajně nejstarší kostel na světě. Následuje přejezd do Mersinu, kde budete ubytováni.

11. den - Antalya
Po snídani se vydáte na cestu do Antalye. Po cestě navštívíte jeskyni Nebe a Pekla a krátce se zastavíte u křižáckého hradu Mamure. Večeře a ubytování v hotelu v oblasti Antalye.

12. den - Antalya - Praha
Transfer na letiště v Antalyi, odlet do Prahy. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. Změna programu vyhrazena

V ceně je zahrnuto

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 11x ubytování v hotelu na úrovni *** s polopenzí, vstupy v rámci popsaného programu, česky či slovensky hovořící průvodce, místní odborní průvodci, transfery klimatizovaným autokarem, transfery na/z letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto

Cestovní pojištění, fakultativní služby.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000