crosssearch

Krasy Kappadokie a týden zdarma v 5* Hotelu

Poznávací zájezdy, Turecko

Turecko je největším muzeem pod otevřeným nebem s nepřeberným množstvím nádherných míst a památek. Nicméně pokud bychom Vám měli doporučit něco zcela jedinečného, tak určitě Kappadokii. Tato divoká bizarní krajina pohádkových skalních formací byla vytvořena působením...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloha:

Turecko je největším muzeem pod otevřeným nebem s nepřeberným množstvím nádherných míst a památek. Nicméně pokud bychom Vám měli doporučit něco zcela jedinečného, tak určitě Kappadokii. Tato divoká bizarní krajina pohádkových skalních formací byla vytvořena působením přírodních a posléze lidských sil. Kappadokie je opravdu naprosto unikátní a jedinečné místo, kterému se taky někdy přezdívá měsíční krajina. CK TopFly Vám nabízí ideální kombinaci poznávaní této unikátní oblasti a odpočinku u moře na Turecké riviéře na týden v 5* hotelích ze sítě hotelů Eftalia (např.: hotel Eftalia Aqua Resort, Eftalia Marin Resort, Eftalia Splash, atd...).

Program zájezdu:

1. den: Přílet do Antalye:

Přílet do Antalye. Po přivítaní s delegátem, následuje transfer do Vašeho hotelu a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o Vašem programu.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

2. den: Antalya - Konya - Kappadokia:

Po snídani se vydáme na cestu, která vede přes působivé pohoří Taurus do bývalého hlavního města Selčucké říše, do Konye - města tančících dervišů. Navštívíme impozantní mešitu a muzeum Mevlana, který je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů, jenž jsou charakterističtí pro toto město. Myšlenky tohoto řádu jsou dodnes vyznávány mnoha věřícími. Po prohlídce následuje oběd, poté další cesta do oblasti centrální Kappadokie a po příjezdu ubytování na hotelu.

Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

3. den: Kappadokia: Goreme - Ozkonak:

Po snídani odjíždíme do podzemního města Ozkonak - starobylé město postavené na severních svazích hory Idis - cca 14 km severovýchodně od Avanosu. Město má mnoho vrstev sopečné žuly a jeho větší plochy jsou vzájemně propojeny tunely. Poté následuje oběd. Další zastávkou bude úchvatné Goreme - lokalita pohádkových komínů a skalních útvarů. Budeme moci obdivovat slavné jeskynní kostely a jejich zachovalé fresky. Pro hosty, kteří mají zájem o nevšední výlet - je možné zúčastnit se ,,letu balonem" (více info na konci).

Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

4. Den: Kappadokia: Avanos - Ortahisar:

Po snídani následuje odjezd směrem k ústřednímu bodu Kappadokie Ortahisar - odsud se nabízí překrásný pohled do celého okolí. Cesta dále pokračuje do starého města Avanos s výhledem na nejdelší řeku Turecka tzv. Red River. Nejznámějším historickým rysem Avanosu, který je stále relevantní a viditelný doposud je výroba kameniny a keramiky. Množství výroben zpracovávají keramických jíl z červeného bahna a jednu výrobnu i navštívíme. V průběhu dne budeme mít také možnost navštívit a shlédnout jednu z místních tkalcoven. Následuje oběd. Podíváte se, jak koberec vzniká od samého začátku až po výsledný konečný produkt.

Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

5. den: Kappadokia - Antalya:

Po snídani se s Kappadokií rozloučíme a po starověké ,,Hedvábné stezce" se malebnou krajinou přesuneme zpět na Tureckou riviéru. Cestou navštívíme Selčuckou karavanseráj, kde se ve středověku na svých dalekých cestách zastavovaly karavany velbloudů. Jednalo se o jakési ,,zájezdní hostince" pro obchodníky. Během cesty zastávka na oběd a poté ubytování v hotelu na Tur. riviéře. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

6. den: Antalya:

Dnes navštívíme Antalyi - největší město regionu s více jak 1 milionem obyvatel. Prohlídka centra města, návštěva zlatnictví, obchodu s koženým zbožím a bazaru, kde si můžete zakoupit čerstvé koření, drobné suvenýry apod. Během prohlídky oběd. Přejezd do posledního hotelu s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE (klienti s balíčkem B).

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

7. den: Výlet po řece Manavgat:

Dnes je na programu plavba po řece Manavgat (nutno mít zakoupený balíček). Jedná se o vzrušující plavbu lodí na tyrkysových vodách řeky, až k jejímu ústi do moře. Možnost koupání a v ceně výletu je i oběd - podávají se rybí speciality.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

8. den: Transfer do 5* hotelu ze sítě hotelů Eftalia:

Dnes ukončíme poznávací část zájezdu a přesuneme se do oblasti Alanye do luxusního 5* hotelu Eftalia Aqua resort.

9. - 14. den: Pobyt v 5* hotelu ze sítě hotelů Eftalia:

Tento týden vás čeká relaxační část vašeho zájezdu. V 5* hotelu ze sítě Eftalia máte k dispozici následující vybavení: vstupní halu s recepcí, hlavní restauraci, a la carte restaurace (za poplatek), několik barů, televizní místnost, obchodní pasáž (za poplatek), snack bar a bar na pláži (za poplatek). Součástí hotelového vybavení je vnitřní bazén, aquapark se spoustou skluzavek a tobogánů (za poplatek), bazény. Hotely pro své hosty pořádají denní animační programy a večerní zábavné programy. Hostům je k dispozici tenisový kurt, stolní tenis, minifotbal, basketbal, plážový volejbal, šipky a aerobik. Wellness centrum nabízí turecké lázně (vstup zdarma), masáže, peeling ap. Hosté mohou využít lékařskou službu, prádelnu a čistírnu nebo půjčovnu aut (za poplatek). Dětem se nabízí miniklub (4-12 let). Internetové připojení (Wi-Fi) lze ve veřejných prostorách využívat zdarma. Lehátka s matracemi a se slunečníky u bazénů se poskytují zdarma.

Hotelová písčito - oblázková pláž se nachází v blízkosti hotelu (do 400 m) a je dostupná podchodem. Hosté mohou využít plážový bar (za poplatek). Lehátka a slunečníky na pláži se poskytují bezplatně. Nabídka vodních sportů (včetně motorových) je k dispozici za poplatek.

15. den: Odlet do Prahy:

Tento den se bohužel musíme rozloučit a čeká Vás transfer na letiště v Antalyi a let do Prahy.

Stravování:

SNÍDANĚ - formou švédských stolů.

Služby za poplatek:

Možnost přiobjednat:

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 960,- Kč / os. / pobyt

- Polopenzi (7 večeří) 1. týden: za 1 880,- Kč / osoba; 2. týden: za 2 280,- Kč / osoba; v případě 2 týdnů částka: 4 160,- Kč / osoba

- Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Fakultativní služby (možnost přiobjednat na místě u delegáta):

Programový balíček za 180,- Eur, který obsahuje:

- 6 obědů během všech výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)

- Vstup do Muzea filozofa Mevlany (oblast Kappadokie)

- Vstup do podzemního města Ozkonak (oblast Kappadokie)

- Vstup do přírodního skanzenu Goreme (oblast Kappadokie)

- Prohlídka specializované výrobny hliněného nádobí a orientální tkalcovny koberců (oblast Kappadokie) a typických tureckých manufaktur (zpracování zlata a šperků a výroba kožených oděvů, oblast Turecké riviéry)

- Návštěva turecké karavanseráje

- Návštěva hlavního města Tur. riviéry - Antalye

- Návštěva místní mešity

- Výlet po řece Manavgat

- Transfer na jednotlivé výlety

- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Poznámka:

- Zájezd je určen pro osoby starší 21 let, na žádost možnost rezervovat 1 dítě v doprovodu dvou osob starších 21 let.

- Změny programu a hotelů nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.

- Transfer na jednotlivé výlety a památky + výklad průvodce během výletů není zahrnutý v ceně zájezdu. Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku.

- KLIENTI MOHOU POUZE VYCESTOVAT S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ PO ODLETU Z TURECKA.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000