crosssearch

Kappadokie - Okruh Tour

Poznávací zájezdy, Turecko

Kappadokie (z perského slova Katpatuka - ,,země krásných koní"). Ve starověku to byl název rozlehlého území, ležícího ve vnitrozemí Malé Asie - dnešním Turecku. Za doby Hérodota obývali Kappadokové oblast táhnoucí se od pohoří Taurus až směrem na sever k Pontu Euxinu (Černé...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


Kappadokie (z perského slova Katpatuka - ,,země krásných koní"). Ve starověku to byl název rozlehlého území, ležícího ve vnitrozemí Malé Asie - dnešním Turecku. Za doby Hérodota obývali Kappadokové oblast táhnoucí se od pohoří Taurus až směrem na sever k Pontu Euxinu (Černé moře). V pozdějších dobách se tento název vztahoval pouze na teritorium ohraničené na východě řekou Eufratem, na severu sousedící s pontským královstvím, na západě s Frýgií a na jihu oddělené pohořím Taurus od Kilíkie. Samo o sobě je velmi těžké určit přesnou polohu Kappadokie - jediný antický zeměpisec Strabón sice tuto zemí podrobně popsal - ohledně její rozlohy však značně přeháněl a tudíž neexistují žádné relevantní prameny, které by detailně tuto otázku objasnily.

Program zájezdu

1. den - přílet do Antalye

Zde bude přítomen česky hovořící delegát, který bude s Vámi po celou dobu pobytu. Následuje transfer do hotelu. Po příjezdu a uvítacím koktejlu budete delegátem přivítáni na informační schůzce a dozvíte se podrobnosti o průběhu cesty a možnosti zakoupení cestovních balíčků.
Nocleh v oblasti Antalya.


2. den - Antalya - Konya - Kappadokie

Po snídaně následuje odjezd do Kappadokie přes Konyi. Konya byla mezi lety 1097 a 1243 hlavním městem Seldžuk, i když v průběhu těchto let byla obsazena armádami křižáckých výprav Godfreyem z Bouillonu a Fridrichem Barbarossou. Navštívíte impozantní mešity Mevlana, hrob Mevlana - zakladatele stejnojmenného řádu - známe také jako ,,tančící derviši" - jenž jsou charakterističtí pro toto město.
Nocleh v Kappadokii.

3. den - Kappadokie ,,Göreme - Özkonak"

Po snídani odjezd do podzemního města Özkonak - starobylé město postavené na severních svazích Mt.Idis - cca 14 km severovýchodně od Avanosu. Město má mnoho vrstev sopečné žuly a jeho větší plochy jsou vzájemně propojeny tunely. Özkanak měl vestavěný komunikační systém trubek jednotlivých úrovní. Každá místnost měla vytvořeny odvětrávací otvory pro případ, že by město bylo uzavřeno proti nepřátelům. Další zastávkou bude úchvatné Göreme - lokalita pohádkových komínů a skalních útvarů. Národní park Göreme (turecky ,,Göreme Milli Parklar") byl přidán na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985. Budete moci obdivovat slavné jeskynní kostely a jejich zachovalé fresky. Pro hosty, kteří mají zájem o nevšední výlet - je možné zúčastnit se letu balonem ( cena na osobu činí 150,- EUR, konání letu je závislé na počasí).
Nocleh v Kappadokii.


4. den - Avanos - Ortahisar

Po snídani následuje odjezd směrem k ústřednímu bodu Kappadokie ,,Ortahisar" - odsud se nabízí překrásný výhled na celé okolí. Cesta dále pokračuje do starého města Avanos (ve starověku známé pod názvem Venessa) s výhledem na nejdelší řeku Turecka Kizilirmak (Red River). Nejznámějším historickým rysem Avanosu, který je stále relevantní a viditelný, je doposud výroba kameniny a keramiky. Je zde množství výroben zpracovávajích keramický jíl z červeného bahna - známý již z doby Chetitů. V průběhu dne budete mít také možnost navštívit a shlédnout jednu z místních tkalcoven. Podíváte se, jak od samého začátku vzniká koberec.
Nocleh v Kappadokii.


5. den - Kappadokie - Antalya

V časných ranních hodinách po snídani odjezd směr Antalya přes starověké Silk Road - ,,Hedvábná stezka" (historická síť propojených obchodních cest přes Afro - Euroasijskou pevninu, která spojovala Východní, Jižní a Západní Asii se Středozemím a Evropským světem). Možnost návštěvy ,,Caravan Serai" - typický zájezdní hostinec. Tyto hostince nesloužily pouze pro odpočinek a zotavení se po cestě, ale zároveň jako informační místo podporující obchod - zejména podél Hedvábné stezky.
Nocleh v oblasti Antalya.

6. den - Antalya

Příjezd do centra. Toto město s více jak jedním milionem obyvatel se také nazývá ,,hlavní město Turecké riviéry". V průběhu cesty navštívíte zlatnictví, obchody s koženým zbožím, některý z bazarů, kde si můžete zakoupit kvalitní čerstvé koření, drobné suvenýry apod. Přejezd do posledního hotelu.
Po ubytování - volný den.
Nocleh v Antalyi.


7. den - Volný den

Možnost využít fakultativních výletů.
Nocleh v Antalyi.


8. den - Odjezd

Transfer z hotelu na letiště za doprovodu delegáta - rozloučení se a odlet do Prahy.


CENA ZAHRNUJE:
leteckou přepravu Praha - Antalya - Praha
transfer letiště - hotel - letiště
zavazadlo do letadla k odbavení o váze do 20 kg
v místě přepravu komfortními klimatizovanými autobusy
ubytování ve 3 - 4* hotelech (všechny hotely disponují lobby, barem, restaurací, tureckými lázněmi, pokoje jsou vkusně zařízené - vybavené kompletním sociálním zařízením)
7x snídaně
ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
poznávací program podle popisu
místní licencovaný průvodce
česky hovořící průvodce/delegát


CENA NEZAHRNUJE:
Povinnou místní taxu 29,- EUR (platí se po příletu v místě)
Nepovinný cestovní balíček - 159,- EUR / osoba (5x oběd, 6x večeře, vstupy do památek, výklad česky mluvícího průvodce)


NEPOVINNÉ FAKULTATIVNÍ VÝLETY:
Turecká noc v Kappadokii = 30,- EUR
Turecké lázně 30,- EUR
Tanec Dervishes 20,- EUR
Myra/Kekova výlet s obědem (7. den) 45,- EUR

Poznámka:
Zájezdu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 25 let. Turecký pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000