crosssearch

Jižní Turecko s návštěvou severního Kypru

Poznávací zájezdy, Turecko

Antalya o Alanya o Nicosia o Kyrenia o Famagusta o Tarsus o Kappadokia o Konya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den::
odlet z Prahy do Antalye, po příletu transfer do oblasti Alanye, ubytování.

2. den::
snídaně a brzy ráno odjezd směrem do Koyne, města tančících dervišů. Zde navštívíte klášter dervišů a mauzoleum, v kterém je pohřben zakladatel tohoto řádu Mevlana. Zastávka v Sultanhani Kervansaray - noclehárně pro velbloudí karavany ze 13. století. Ubytování a nocleh v Kappadokii.

3. den::
po snídani návštěva podzemního města Kaymakli, nejhlubšího podzemního města v Turecku. Prohlídka vesnice Uchisar, návštěva manufaktury na výrobu suvenýrů z onyxu. V údolí Göreme tzv. muzeum pod širým nebem, navštívíte klášterní komplexy a kostely z 11. století. Následuje návštěva vesnice Zelve a klášterního komplexu, který tvoří 3 spojená údolí. Projíždka Avanosem, městem hrnčířů. Večer fakultativně Turecká noc nebo možnost letu horkovzdušným balonem. Večeře.

4. den::
snídaně, odjezd do Tarsusu -  narození Sv. Pavla a prvního křesťanského kostela v asijské části. Návštěva kostelů, mešity. Přejezd na ubytování do Mersinu, večeře.

5. den::
odjezd trajektem na Kypr, cesta bude trvat cca 3,5 hodiny. Po příjezdu transfer do hotelu a ubytování, odpočinek a večeře v hotelu.

6. den::
snídaně v hotelu. Odjezd do Nicosie, která je hlavním městěm Severního Kypru. Prohlídka města (hradby, Mešita Selemiye,  Starý Bazar, tzv. Zelená linie, Ledra Palace (jediné místo, kde lze překročit hranice mezi oběma částmi). Pokračováí do Famagusty s nádherný výhledem na město Varosha (město duchů), které je neobydlené od roku 1974. Oběd v restauraci ve Famagustě,  která je nejdůležitější historickou a kulturní oblastí v této části ostrova. První zastávkou bude Archeologické muzeum St. Barnabas, najdeme zde mimo jiné bohatou sbírku ikon z 18. století, dále prohlídka zřícenin na místě, kde bylo město založeno při příchodu kmenů na ostrov v době bronzové. Dále návštěva katedrály St. Nicolas, která byla vybudována v letech 1928-1312 a je jednou z nejhezčích gotických staveb ve Středomoří. Přejezd do Kyrenie. Kyrenia, návštěva hradu, přístavu. Ubytování a večeře v hotelu.

7. den::
snídaně, odjezd do přístavu a přejezd do města Alanya. Po příjezdu transfer do hotelu, ubytování, v případě času procházka městem.

8. den::
snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000