crosssearch

Istanbul - perla Orientu - prodloužený víkend

Poznávací zájezdy, Turecko

Navštívíme Istanbul, kosmopolitní a největší město Turecka, křižovatkou kultur. Město, kde se střetává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to patrné, město s neopakovatelnou atmosférou, které nabízí množství byzantských a osmanských památek.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Istanbul - perla Orientu
prodloužený víkend

1. den zájezdu Dle letového řádu odlet z Prahy s českým průvodcem do Istanbulu. Transfer do hotelu.


2. den zájezdu Seznámení s metropolí na Bosporu - městem ISTANBUL (UNESCO) - prohlídka památek historického centra Starého Istanbulu v okolí antického Hippodromu - MODRÁ MEŠITA s hrobkou sultána Ahmeda I. - modré glazované dlaždice a štíhlé minarety, byzantský kostel ze 6. stol. Malá Hagia Sofia a nejslavnější chrám Byzantské říše HAGIA SOFIA - „chrám Boží moudrosti“ - jedna z nejznámějších sakrálních staveb světa, stojící ve čtvrti Sultanahmet, postavena v letech 532-537 východořímským císařem Justiniánem I. a již více jak 1400 let nepřestává ohromovat svou krásou, elegantní architekturou a propracovanými detaily. Podvečerní procházka po březích zátoky ZLATÝ ROH s rušným Galatským mostem s kavárnami a restauracemi.


3.den zájezdu Dopoledne prohlídka rozsáhlého paláce TOPKAPI, ležícího v místě zvaném Serailový mys, kde se střetává Marmarské moře, Bospor a Zlatý roh, po dlouhá staletí rezidence osmanských sultánů (řada nádvoří s výhledem na Marmarské moře, klenotnice sultánů, zbrojnice, obrazárna, sbírky porcelánu, možnost návštěvy harému). Odpoledne návštěva Yerebatanské cisterny (antická podzemní zásobárna vody), Egyptského bazaru s Novou mešitou a orientální atmosféra VELKÉHO BAZARU - Kapali Çarşisi, nacházejícího se ve staré části Istanbulu, v objektu tržnice pocházející z 15. století na ploše 20 tisíc metrů čtverečních. Dnes jej tvoří rozlehlá soustava uliček a průchozích domů s více než 4500 obchůdky, restauracemi, kavárnami. Fakultativně podvečerní plavba po Bosporu.


4. den zájezduDopoledne návštěva slavného Archeologického muzea s významnou sbírkou antického umění a největší mešity v Istanbulu - SULEJMANOVY MEŠITY (Süleymaniye Camii) nad zátokou Zlatý roh, na pozemcích starého paláce Eski Saray. Procházka uličkami v okolí GALATSKÉ VĚŽE až k náměstí Taxim. Odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR.

 

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha - Istanbul - Praha, letištní taxy, transfer z/na letiště v Istanbulu, 3x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 3x snídani, průvodce

Cena nezahrnuje

vstupné, fakultativní výlety, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

komplex. pojištění vč. storna zájezdu 120 Kč str. 2 katalogu

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000