crosssearch

Istanbul - orientální příběh

Poznávací zájezdy, Turecko

Odlet z Prahy/Vídně do Istanbulu, města ležícího na hranici mezi Evropou a Asií a sídla kdysi dvou mocných říší. Po příletu transfer do hotelu, volný program, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Prahy/Vídně do Istanbulu, města ležícího na hranici mezi Evropou a Asií a sídla kdysi dvou mocných říší. Po příletu transfer do hotelu, volný program, nocleh.
2. den:
Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka památek v historickém centru. Seznámíme se s typickými byzantskými stavbami a tureckou architekturou různých období. Uvidíme Hipodrom, kde se kdysi konaly jezdecké turnaje. Okouzlí vás impozantní palácový komplex Topkapi, bývalé sídlo tureckých sultánů, dnes unikátní muzeum vzácných maleb, sbírek porcelánu a drahocenných klenotů. Nevynecháme ani slavnou mešitu - muzeum Hagia Sofia (původně Chrám Boží moudrosti) ze 6.století s mozaikami a křesťanskými obrazy a Modrou mešitu se šesti unikátními minarety postavenými na počest sultána Ahmeta. Při prohlídce města nezapomeneme ani na Egyptský Obelisk, Hadí sloup a kašnu Williama II. Na závěr ještě budeme moci navštívit Yerebatskou vodní cisternu, velkolepý podzemní chrám, který sloužil jako zásobárna vody. Návrat do hotelu, nocleh.
3. den:
Po snídani fakultativně plavba po Bosporu s vyhlídkou na historické i moderní části města na obou březích. Poté budeme moci navštívit Galatskou věž (1348), ze které je úžasný výhled na město. V Istanbulu byste neměli vynechat návštěvu zastřešeného Velkého bazaru, labyrintu uliček, které ukrývají cca 4 500 obchůdků, dílniček, kaváren a restaurací a který rozlohou patří k největším na světě. Ve spleti barev a množství různorodého zboží se vás určitě zmocní touha po nákupech. Nocleh v hotelu.
4. den:
Snídaně v hotelu, volný program. Transfer na letiště, odlet z Istanbulu.

Cena zahrnuje

zpáteční letenku, letištní poplatky, transfer letiště - hotel - letiště, dopravu dle programu, 3x ubytování ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji ve 3* nebo 4* hotelu se snídaní, služby slovenského průvodce, DPH, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do muzeí a historických objektů, fakultativní program - plavbu po Bosporu, cestovní pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj 1.620,- Kč / pobyt, příplatek za večeře 1.300,- Kč / pobyt

Poznámka

Změna programu, odletových míst a časů vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000