crosssearch

Istanbul - brána Orientu

Poznávací zájezdy, Turecko

Navštivte s námi Istanbul - bránu Orientu. Na každém kroku na Vás dýchne historie a kouzlo této země. Rozkládá se na dvou kontinentech- to je konec Evropy a začátek Orientu, ve kterém se jakoby zastavil čas, ulice jsou provoněny příchutěmi vodních dýmek, černým čajem,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis

Navštivte s námi Istanbul - bránu Orientu. Na každém kroku na Vás dýchne historie a kouzlo této země. Rozkládá se na dvou kontinentech- to je konec Evropy a začátek Orientu, ve kterém se jakoby zastavil čas, ulice jsou provoněny příchutěmi vodních dýmek, černým čajem, praženými kaštany a kebabem.

Program zájezdu

1.den: odjezd v ranních hodinách dle nástupních míst, přejezd přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.
2. den: tranzit přes Bulharsko do Turecka. Do Istanbulu přijedeme v popoledních hodinách. Na hotelu si po příjezdu dopřejeme chvilku odpočinku a pak společně s delegátem navštívíme nejbližší okolí našeho ubytování, navštívíme Zlatý roh, Galantský most a ruch zdejší metropole. Navštívíme bazar v přístavu a přes něj se dostaneme do nitra Velkého Bazaru (Capali Carsi). Zde si můžete zakoupit spoustu dárečků. Návrat na hotel.
3.den: po snídani si prohlédneme historické město.Prohlídka začne v zátoce Zlatý roh v mešitě Hagia Sofia- jedná se o stavbu byzantské kultury- původně bazilika a po roce 1453 přestavěna na mešitu.V interiéru jsou zachované islámské motivy, byzantské fresky i mozaiky. Přestávka na oběd - doporučujeme využít a ochutnat rychlé orientální občerstvení. Pak se vydáme k paláci Top Kapi- bývalé sultánovo sídlo, patří mezi největší a nejnavštěvovanější památku Istanbulu. Zvědavci mohou také nahlédnout do mnohými příběhy opředeného harému- kde přebývaly sultánovy ženy, konkubíny a děti. Vstup byl povolen pouze vyvoleným a my máme možnost toto navštívit. Zbytek dne strávíme v na jednom z nejstarších a největších zastřešených tržišť. Nocleh.
4.den: snídaně. Individuelní program, je možno navštívit bazilikovou podzemní cisternu, muzeum nebo znovu některý z bazarů, kde můžete zakoupit suvenýry v podobě látek, šátků, oblečení, koření, sladkostí, deskových her, šperků a všelikých suvenýrů nebo vánočních dárků. Odjezd do ČR cca kolem 18,00 hodin a stejnou cestou se vydáme zpět.
5.den: noční tranzit přes Bulharsko, Srbsko, přes den projedeme Maďarskem a Slovenskem. Příjezd do ČR v podvečerních - večerních hodinách.
K vycestování je nutný cestovní pas platný 6 měsíců po příjezdu.

Minimální počet účastníků:
40. Změna programu zájezdu vyhrazena.

Poznámka:
Cena zahrnuje: dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby delegáta, 2x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, vstupy (cca 20 EUR), kapesné do výše Vašich možností pro nákup suvenýrů, pobytová taxa + vstup do města 5EUR (bude vybírat delegát v autobuse), příplatek za svoz Praha, Jihlava 300 Kč/os.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000