crosssearch

Istanbul a okolí

Poznávací zájezdy, Turecko

Program zájezdu (6 dní), 1. den přílet do Istanbulu. Sraz na Letišti Václava Havla Praha, přílet do Istanbulu ve večerních hodinách na mezinárodní letiště Atatürk, transfer do hotelu, ubytování.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu (6 dní)

1. den: přílet do Istanbulu
Sraz na Letišti Václava Havla Praha, přílet do Istanbulu ve večerních hodinách na mezinárodní letiště Atatürk, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: Tekirdag, Gelibolu, Dardanely, Trója, Ayvalik
Po snídani odjezd z hotelu. Projedeme evropskou částí Turecka podél Marmarského moře a v příjemném přímořském přístavu Tekirdag si uděláme krátkou zastávku, dále budeme pokračovat po pobřeží až k poloostrovu Gelibolu. Cesta, svažující se dolů v dlouhých serpentinách, je lemovaná pěknou krajinou a výhledy na Egejské moře. Přes průplav Dardanely se přesuneme do asijské části Turecka, kde navštívíme archeologickou památku - bájnou Tróju. Poté pojedeme směrem na Izmir do Ayvaliku, oblíbeného a šarmantního města, postaveného na břehu Egejského moře, plného malebných starých řeckých domů. Cesta se vine přes borovicemi porostlé pahorky a nabízí výhledy na Edremický záliv. Ubytování s večeří v Ayvaliku.

3. den: prohlídka Pergamonu, Bursa
Po snídani odjezd do města Bergama, kde stávalo antické město Pergamon. Prohlédneme si Červenou baziliku, velkolepou budovu postavenou z červených cihel, která původně ve 2. st. n. l. sloužila jako chrám egyptského boha Serapida a pozůstatky jedinečného antického města s akropolí. Město bylo založeno zhruba 400 let př. n. l. a patřilo k jedněm nejvýstavnějším a nejdůležitějším městům Malé Asie. Z pozůstatků velkolepé akropole je nádherný výhled po celé širokém okolí. Na závěr si prohlédneme neméně významné rozvaliny řecko-římských lázní v Ayvaliku. Odjezd do Bursy, večeře a nocleh.

4. den: prohlídka Bursy, Iznik, Istanbul
Snídaně, odjezd do centra Bursy, prvního hlavního města Osmanské říše, kde navštívíme známou Zelenou mešitu a Zelené mauzoleem, klenoty islámské architektury z mramoru a fajánse. Poté budeme pokračovat do městečka Iznik, které leží na pobřeží stejnojmenného jezera, má bohatou historii a nejvíce se celosvětově proslavilo výrobou jedinečné keramiky. Pro tu je charakteristická modrá barva, která zdobila celou řadu osmanských památek. Odjezd do Istanbulu, nocleh, večeře při cestě.

5. den: Princovy ostrovy, istanbulské bazary
Po snídani se trajektem poplavíme na panenské Princovy ostrovy, kde navštívíme největší z nich - zvaný Velký ostrov (Buyuk Ada), který projedeme koňskou drožkou, jelikož na ostrovech je jiná doprava zakázána. Po návratu do centra Istanbulu navštívíme proslulý Egyptský bazar provoněný vyhlášeným kořením, kávou a řadou dalších laskomin a velký Grand Bazar, kde se dostanete do víru pravých orientálních nákupů. V rámci časových možností před večeří nebo po ní následuje prohlídka překrásné mešity Sulejmana Nádherného, jednoho z nejoblíbenějších tureckých sultánů.

6. den: Istanbul - Staré město , návrat do ČR
Po snídani volný čas - v rámci kterého máte možnost využít programu s prohlídkou Modré mešity, chrámu Agia Sophia a cisterny Yerebatan. V 16.30 odlet z Istanbulu, přílet do Prahy v 18.15.

Další informace

Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20/maximum 40 osob. Změna programu vyhrazena. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít s sebou pohodlnou turistickou obuv. Limit pro jedno odbavené zavazadlo je 23 kg/osoba a součet všech rozměrů (výška, šířka, délka) nesmí přesáhnout 158 cm. Limit pro jedno příruční zavazadlo je 8 kg o rozměrech 23X40X55 cm

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu Praha - Istanbul - Praha v ekonomické třídě s leteckou společností Turkish Airlines
povinné letištní a palivové příplatky
5 noclehů v hotelech *** s polopenzí
služby česky hovořícího průvodce
4 celodenní výlety s průvodcem a výkladem v češtině
transfery z/na letiště a během celého poznávacího zájezdu
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupy do památek cca 60 EUR na osobu
obědy 40 EUR na osobu
příplatek za jednolůžkový pokoj 2 690 Kč v obou termínech
cena za osobu ve trojlůžkovém pokoji 19 890 Kč v termínu 30. 4.-5. 5. 2013, 20 690 Kč v termínu 18. 9.-23. 9. 2013
cestovní pojištění

Ubytování poskytujeme v následujících hotelech v DBL, DBL s přistýlkou a SGL pokojích:
Blue World Istanbul, Kumburgaz
Po příletu do Istanbulu se ubytujete na předměstí tohoto velkoměsta v hotelu Blue World, který leží na písčité pláži. V elegantně zařízeném pokoji je klimatizace, televize se satelitním příjmem, telefonem. Wi-Fi připojení k internetu je zdarma na recepci, kde si lze pronajmout trezor.

Billurcu hotel

Tento hotel se nachází ve městě Ayvalik ve vzdálenosti 200 metrů od soukromé pláže. Pokoje jsou vybavené individuálně ovladatelnou klimatizací, televizí se satelitním příjmem, telefonem a v koupelně je k dispozici vysoušeč vlasů. Wi-Fi připojení k internetu je zdarma na recepci, kde si lze pronajmout i trezor. V hotelu je venkovní bazén se sluneční terasou.

Artic hotel

V prvním hlavním městě Osmanské říše Burse je postaven hotel Artic naproti jedné z místních mešit a v blízkosti historického bazaru. V pokoji je klimatizace, televize se satelitním příjmem, telefon, minibar a v koupelně naleznete i vysoušeč vlasů. Wi-Fi připojení poskytuje hotel zdarma na recepci.

Q Inn Hotel Istanbul, Laleli

V osmipatrovém hotelu Q Inn Hotel Istanbul si vychutnáte Vaše jídlo v restauraci na střeše, odkud se naskýtá úžasný výhled na okolí a Marmarské moře. Pokoje jsou vybavené klimatizací, televizí se satelitním příjmem, minibarem, bezpečnostní schránkou a k dispozici je také Wi-Fi připojení k internetu. V koupelně naleznete WC, sprchu a vysoušeč vlasů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000