crosssearch

Antalya o Konya o Sultanhani Kervansaray o Derinkuyu o Kappadokia o Kaymakli o Uchisar o Göreme o Zelve o Avanos o Hattusas o Yazilikaya o Ankara o Istanbul o Bursa o Canakkale o Trója o Pergamon o Efes o Pamukkale o Alanya o Antalya

Konečná cena za osobu od: 30 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Antalya o Konya o Sultanhani Kervansaray o Derinkuyu o Kappadokia o Kaymakli o Uchisar o Göreme o Zelve o Avanos o Hattusas o Yazilikaya o Ankara o Istanbul o Bursa o Canakkale o Trója o Pergamon o Efes o Pamukkale o Alanya o Antalya

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu Praha/Brno/Ostrava/Karlovy Vary/Pardubice–Antalya–Praha/Brno/Ostrava/Karlovy Vary/Pardubice • dopravu klimatizovaným autokarem • 11 (resp. 14) nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech • 11 (resp. 14) polopenzí • služby průvodce FIRO-tour • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

Pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (3990 Kč) • vstupy (cca 150 EUR) • dobrovolné bakšišné

Poznámka:

V termínech 30.04.–14.05.2010, 07.05.–21.05.2010, 14.05.–28.05.2010 a 15.10.–29.10.2010 prodloužení o 3 noci ve 3* hotelu s polopenzí na Turecké riviéře ZDARMA. Možnost prodloužení v kvalitnějších hotelech za příplatek: Sea Sight**** (all inclusive) – Alanya (990 Kč) • Premier Tac Suit**** (all inclusive) – Alanya (1490 Kč) • Club Konakli**** (all inclusive) – Konakli (1990 Kč) • Meryan***** (all inclusive) – Alara River (2990 Kč). Možnost prodloužení v hotelech dle vlastního výběru za příplatek na vyžádání.

1. den: Odlet z ČR do turecké Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den: Snídaně a následně přejezd přes pohoří Taurus do někdejšího hlavního města seldžucké říše, Konye, města vystavěného na dně vyschlého jezera, kde navštívíte klášter dervišů a mauzoleum Mevlany, zakladatele řádu tančících dervišů a mešitu Selimiye. Po stopách hedvábné cesty příjezd do noclehárny pro velbloudí karavany Sultanhani Kervansaray ze 13. století. Po prohlídce odjezd do Kappadokie na večeři a nocleh.

3. den: Po snídani návštěva podzemního města Kaymakli, nejhlubšího podzemního města v Turecku, které je až 60 m hluboko vykopané v lávové tufě. Prohlídka vesnice Uchisar, návštěva manufaktury na výrobu suvenýrů z onyxu. V údolí Göreme, tzv. muzeum pod širým nebem, navštívíte klášterní komplexy a kostely z 11. století s nádherně zachovalými freskami. Následuje návštěva vesnice Zelve a jejího klášterního komplexu, který tvoří 3 spojená údolí. Projížďka Avanosem, městem hrnčířů, návštěva keramické dílny. Večeře a nocleh v Kappadokii. Fakultativně možnost folklórního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíte i ukázku dervišského obřadu sema.

4. den: Po snídani odjezd do Hattusas, bývalého hlavního města Chetitské říše. Dále návštěva nejposvátnějšího místa Chetitské říše – skalní svatyně Yazilikaya s reliéfy chetitských bohů a králů. Odpoledne odjezd do Ankary na večeři a nocleh.

5. den: Po snídani prohlídka světoznámého Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým i hieroglyfickým chetitským písmem. Přejezd z Ankary do Istanbulu na večeři a nocleh.

6. den: Po snídani pěší prohlídka starého Istanbulu, návštěva Modré mešity, chrámu Hagia Sophia, Hippodromu se třemi obelisky – egyptským, Theodosiovým a hadím. Návštěva palácového komplexu Topkapi. Odpoledne prohlídka Velkého a Egyptského bazaru, Sulejmanovy mešity. Fakultativně možnost plavby po Bosporu. Po večeři v hotelu návštěva osvětlené Modré mešity. Návrat a nocleh v hotelu.

7. den: Snídaně a následný přejezd zpět do Asie přes Bosporskou úžinu. V Gebze nalodění na trajekt do Yalovy. Pokračování do Bursy. V Burse prohlídka Velké mešity, Zelené mešity, Zeleného mauzolea a bazaru s hedvábím. V podvečer volno, večeře a nocleh.

8. den: Po snídani přejezd do Tróji. Návštěva starobylé Tróji s archeologickým komplexem a trojským koněm. Odjezd na večeři a nocleh.

9. den: Po snídani prohlídka Pergamonu, kde navštívíte nádherný Trajánův chrám, nejstrmější divadlo antického světa s nádherným výhledem a zbytky druhé největší knihovny antického světa. Dále navštívíte antické lázeňské centrum Aesclepion s tunelem zdraví a řadou zařízení pro lázeňské procedury. Pokračování do Efesu, hlavního města provincie Asia a nyní nejzachovalejšího antického města v Asii. Zde uvidíte vše, co bylo důležité pro život antického města – promenády, lázně, Celsovu knihovnu, divadlo, agoru i obytné domy vyzdobené mozaikami. Odjezd do hor ke Slavičímu vrchu s domkem, kde údajně žila a zemřela Panna Marie. Návštěva manufaktury na výrobu kožených oděvů s možností nákupu. Odjezd na večeři a ubytování.

10. den: Snídaně, přejezd přes Denizli do Pamukkale, kde uvidíte sněhobílé vápencové útesy a jezírka s tyrkysově modrou léčivou vodou. Dále navštívíte antické lázeňské město Hierapolis, kde byla k léčení využívána termální léčivá voda z Pamukkale a kde vše sloužilo k pohodlí lázeňských hostů. Zastávka ve výrobně koberců, kde máte možnost spatřit samotný počátek spřádání vláken hedvábí nebo vlny přes jejich barvení a tkaní až po finální hotové výrobky. Přejezd na ubytování v Alanyi, večeře a nocleh.

11. den: Celodenní odpočinek v hotelu v Alanyi s možností relaxace, slunění a koupání. Večeře a nocleh.

12. den: Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

12.-14. den: Individuální volno ve 3* hotelu s polopenzí v Alanyi (za příplatek také s all inclusive v hotelech vyšší kategorie) na Turecké riviéře.

15. den: Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000