crosssearch

Ex Oriente Lux

Poznávací zájezdy, Turecko

Po příletu do Antalye následuje přejezd do Pamukkale. Zde shlédnete unikátní přírodní úkaz - zářivě bílé travertinové bazénky, vytvarované a naplněné termální vodou. Nocleh v Pamukkale. Odjezd do Efezu, obchodního centra starověké civilizace. Město bylo zasvěceno bohyni...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den, pátek: Po příletu do Antalye následuje přejezd do Pamukkale. Zde shlédnete unikátní přírodní úkaz - zářivě bílé travertinové bazénky, vytvarované a naplněné termální vodou. Nocleh v Pamukkale.

2. den, sobota: Odjezd do Efezu, obchodního centra starověké civilizace. Město bylo zasvěceno bohyni Artemis, jejíž obrovský chrám byl jedním ze sedmi divů světa. K dalším památkám v místě patří divadlo, tělocvična, agora, lázně či Celsova knihovna. Návštěva pokračuje domem Panny Marie, poutním místem římských katolíků a také oblíbeným turistickým místem. Ubytování a přenocování v Bergamě.

3. den, neděle: Návštěva Pergamonu, dávného centra kultury, dnes jedné z nejzachovalejších archeologických lokalit v Turecku. Horní část akropole kdysi tvořilo tržiště (agora), dnes zde nalezneme pozůstatky proslulé Pergamské knihovny, impozantního divadla, základy Velkého Diova oltáře, dále Dionýsův chrám či Trajánův chrám. Cesta pokračuje do legendární Tróje, města krásné Heleny a dřevěného koně. Trajektem přes Dardanelly do Istanbulu, kde je přenocování.

4. den, pondělí: Návštěva památek Istanbulu. Začínáme u Paláce Topkapi, bývalého sídla sultána, který odsud řídil celou Osmanskou říši, dnes je zde velkolepé muzeum s jednou z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a pokladnice královské rodiny. Následuje ,,Chrám boží moudrosti" Hagia Sophia, nejimpozantnější byzantský chrám všech dob a jedno z největších architektonických děl na světě. Dále navštívíte Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu, pocházející ze 17. století, která významně dokresluje siluetu Istanbulu. Své jméno získala díky výzdobě z modrých dlaždiček, slavná je především pro 6 minaretů, které ji obklopují. V nespolední řadě je v programu Hippodrom, bývalé středisko sportovních a politických činností města (tehdy ještě nesoucího název Konstantinopol). Během prohlídky budete mít dále možnost shlédnout Obelisk z Egypta, točitý sloup z Delf či fontánu darovanou v 19. století německým císařem Vilémem II. Přenocování v Istanbulu.

5. den, úterý: Odjezd do Kappadokie přes Ankaru. V hlavním městě můžete navštívit mauzoleum Atatürka, zakladatele moderní Turecké republiky. Cestou do Kappadokie bude podniknuto několik zastávek v blízkosti solného jezera Tuz Gölü, které je druhé největší v Turecku. Přenocování v Ürgüpu v oblasti Kappadokia.

6. den, středa: Prohlídka jednoho z nejstarších osídlení v oblasti Kappadokia - Göreme. Jeskynní město zbudované v obřích tufových věžích působí tak magicky, že si místní kamenné formace vysloužily přízvisko ,,pohádkové komíny". Návštěva skalních chrámů, byzantských památek vytesaných ve skále s barevnými freskovými malbami, které se datují do 7. století. Původně zde byl jeden chrám pro každý den v roce. Návštěva této úchvatné oblasti pokračuje údolím Pasabagi s množstvím klášterů a domků, vytesaných ve skalách. Procházka kouzelným údolím vede až ke starověkému skalnímu hradu Uchisar. Během cesty jsou zastávky v tradičních hrnčířských a kožedělných dílnách. Sestupem se dostanete do podzemního města Kaymakli, hlubokém 8 podlaží, vybudovaném přibližně před 4 tisíci lety. V jeho zdech se schovávali před perzekucí Chetité a později křesťané po dobu až několika měsíců. Město je pro lepší bezpečí rozdělené důmyslnými chodbami do více sekcí a pro pohodlný život obyvatel zde byly obytné místnosti, vinné sklepy, modlitebny aj. Přenocování v Urgup - Kappadokia.

7. den, čtvrtek: Ranní přejezd do Antalye přes Konyi. Konya, kdysi hlavní město seldžucké říše, je známá především jako sídlo tančících dervišů. Jejich poetické rytmické otáčení ve spojení s neustávající hudbou působí velmi magicky až euforicky. Návštěva Mevlanova mauzolea, přenocování v Antalyi.

8. den, pátek: Transfer na letiště v Antalyi a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000