crosssearch

Eurovíkend v Istanbulu

Poznávací zájezdy, Turecko

Eurovíkend v Istanbulu, v městě stojícím mezi dvěma kulturami, dvěma kontinenty, dvěma světy. Navštivte s námi kosmopolitní a největší město Turecka, křižovatkou kultur. Město, kde se střetává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to patrné. Město, odkud se řídily tři říše -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Eurovíkend v Istanbulu


1. den zájezdu Dle letového řádu odlet z Prahy s českým průvodcem do Istanbulu. Transfer do hotelu. První seznámení s metropolí na Bosporu - městem ISTANBUL (UNESCO) - večerní město.


2. den zájezdu Prohlídka památek historického centra Starého Istanbulu v okolí antického Hippodromu - MODRÁ MEŠITA s hrobkou sultána Ahmeda I. - modré glazované dlaždice a štíhlé minarety, byzantský kostel ze 6. stol. Malá Hagia Sofia a nejslavnější chrám Byzantské říše HAGIA SOFIA - „chrám Boží moudrosti“ - jedna z nejznámějších sakrálních staveb světa, stojící ve čtvrti Sultanahmet, postavena v letech 532-537 východořímským císařem Justiniánem I. a již více jak 1400 let nepřestává ohromovat svou krásou, elegantní architekturou a propracovanými detaily. Návštěva slavného Archeologického muzea s významnou sbírkou antického umění a největší mešity v Istanbulu - SULEJMANOVY MEŠITY (Süleymaniye Camii) nad zátokou Zlatý roh, na pozemcích starého paláce Eski Saray. Podvečerní procházka po březích zátoky ZLATÝ ROH s rušným Galatským mostem s kavárnami a restauracemi.


3. den zájezdu Dopoledne prohlídka rozsáhlého paláce TOPKAPI, ležícího v místě zvaném Serailový mys, kde se střetává Marmarské moře, Bospor a Zlatý roh, po dlouhá staletí rezidence osmanských sultánů (řada nádvoří s výhledem na Marmarské moře, klenotnice sultánů, zbrojnice, obrazárna, sbírky porcelánu, možnost návštěvy harému). Odpoledne návštěva Yerebatanské cisterny (antická podzemní zásobárna vody), Egyptského bazaru s Novou mešitou a orientální atmosféra VELKÉHO BAZARU - Kapali Çarşisi, nacházejícího se ve staré části Istanbulu, v objektu tržnice pocházející z 15. století na ploše 20 tisíc m2. Dnes jej tvoří rozlehlá soustava uliček a průchozích domů s více než 4500 obchůdky, restauracemi, kavárnami. Fakultativně podvečerní plavba po Bosporu.


4. den zájezdu Po snídani individuální volno v Istanbulu a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000