crosssearch

Dvě tváře Turecka

Poznávací zájezdy, Turecko

Odlet z Prahy do Istanbulu. Transfer z letiště na hotel, ubytování a volný program. Nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

01_den

Odlet z Prahy do Istanbulu. Transfer z letiště na hotel, ubytování a volný program. Nocleh.

02_den

Snídaně. Začátek celodenní prohlídky nejvyhledávanějších památek Istanbulu bude ve čtvrtí Sultanahmet. Jedna ze zastávek bude Hippodrom, bývalé koňské závodiště a centrum kulturního či politického života s jednou z nejstarších památek v Istanbulu - egyptským obeliskem. Dále se podíváme do Modré mešity, mešity se šesti minarety, která svou krásou a velkolepostí měla směle konkurovat slavnému chrámu Hagia Sofi a. Právě tam zavítáme hned poté, abychom mohli obdivovat umění dřívějších stavitelů a dochované fresky z byzantského období. Na závěr dne se podíváme do jednoho z největších muzeí na světě - paláce Topkapi, původního sídla sultánů. Pohledem na celý areál, klenotnici, kuchyně či reprezentativní sály si budeme moci lépe představit bohatství a velikost tehdejšího osmanského impéria. Indivduálně lze navštívit zvlášt zpoplatněný harém v muzejním areálu.

03_den

Vnitrostátní let do Kappadokie, transfer z letiště a ubytování, večeře, nocleh. Fakultativně možnost letu balonem nad nebo návštěva Tureckého večera s ukázkou tureckého folklóru.

04_den

Po snídani setkání s průvodcem v hotelu. Poté odjezd k Pigeon Valley a skalnímu hradu Uchisar, z kterého je překrásný výhled do širokého okolí. Po křesťanských stopách v této oblasti zapátráme v muzeu pod otevřeným nebem v Göreme, kde navštívíme skalní kostely z 11. století, které jsou díky své jedinečnosti a zachovalým freskám zapsány na seznamu UNESCO. Po obědě návštěva Avanosu, města se známými keramickými dílnami. Poté se podíváme do Pashabagi, unikátní skalní útvary, které budeme moci obdivovat i v nedalekém Devrent Valley s velkým množstvím skalních útvarů. Večeře v hotelu. Nocleh.

05_den

Po snídani odjezd kolem 8:00 do oblasti Red Valley, odkud pujdeme na cca tříhodinovou pěší túru až do městečka Cavusin, kde si můžeme prohlednout opuštěné skalní město, které bylo obydleno ještě ve 20. století. Poté následuje návštěva několikaúrovňového podzemního města Kaymakli. Po obědě procházka v Soganli Valley s kostely z 10.-11. století. Prohlídka i jednoho z bývalých řeckých městeček Mustafapasha s řeckými domy z 19. století, skalního města Urgüp a také nejfotografovanějších skalních útvarů celého regionu. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

06_den

Po snídani opustíme Kappadokii. Během cesty zastávka u jednoho z nejlépe zachovalých seldžuckých karavanserajů - Sultanhani Kervansaray z pol. 13. století, které se nachází nedaleko města Aksaray. Poté návštěva města Konya, které je považováno za nejkonzervativnější město země a také centrum dervišů. Možnost návštěvy Muzea dervišů. Přes pohoří Taurus dojedeme až do jihotureckého města Side. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

07_den

Volný den.

08_den

Po snídani transfer z hotelu na letiště v Antalyi a odlet zpět do Prahy.

Poznámka

Minimální počet účastníků zájezdu je 25. V ceně zájezdu zahrnuto: 7x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelech (2x Istanbul, 3x Kappadokie, 2x Side), transfery letiště - hotel - letiště, autobusová doprava v Turecku, vnitrostátní letenka Istanbul - Kappadokie, letenka Praha - Istanbul - Antalye - Praha, průvodce v českém jazyce, místní průvodce.

Program

Objevte s námi to nejkrásnější z Turecka - Istanbul, významné město na dvou kontinentech, či pohádkové skalní komíny v Kappadokii, v krajině poseté bizardními tufovými útvary vzniklými sopečnou činností před mnoha tisíci lety. Na Tureké riviéře si můžete vychutnat kouzlo jižního pobřeží Turecka. Trasa: Istanbul - Uchisar - Göreme - Avanos - Red Valley - Kaymakli - Soganli Valley - Sultanhani Kervansaray - Konya - Side - Antalya

Termin

14.5. - 21.5.2011 15.10. - 22.10.2011 opačná trasa zájezdu (přílet do Antalye, odlet z Istanbulu)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000