crosssearch

Centrální Turecko A Krásy Antických Měst

Poznávací zájezdy, Turecko

Program zájezdu 1. den: odlet z ČR do Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh. 2. den: po snídani odjezd do Konye, města tančících dervišů. Návštěva kláštera dervišů a mauzolea, ve kterém je pohřbený zakladatel tohoto řádu Mevlana. Při...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z ČR do Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den:

po snídani odjezd do Konye, města tančících dervišů. Návštěva kláštera dervišů a mauzolea, ve kterém je pohřbený zakladatel tohoto řádu Mevlana. Při cestě do Kappadokie zastávka v Sultanhani Kervansaray, noclehárně pro velbloudí karavany ze 13. století. Večeře a noclech v Kappadokii.

3. den;

po snídaní prohlídka oblasti Kappadokie: prohlídka města Avanosu s návštěvou keramické dílny, vyhlídka z hradu Uchisar, dále prohlídka typických kamenných domků, procházka malebným údolím tzv. pohádkových komínů. Navštívíte manufakturu a prodejnu kůží, projdete se kolem nejdelší řeky v Turecku - řeky Kizilirmak. Možnost projíďky lodí nebo gondolou po řece (fakultativně). Večeře a nocleh v Kappadokii. 

4. den:

snídaně, přejezd do Ankary. Návštěva a prohlídka světoznámého Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým i hieroglyfickým chetitským písmem. Dále prohlídka Mauselea Ataturk, hradu a mešity Haci Bayram. Nocleh a večeře v Ankaře.

5. den:

ráno po snídani odjezd na Pamukkale, kde uvidíte sněhobílé vápencové útvary a jezírka s tyrkysově modrou vodou. Dále navštívíte lázeňské město Hierapolis, kde byla  k léčení využívána termální léčivá voda z Pamukkale. Večeře a nocleh v okolí Pamukkale.

6. den

: snídaně, odjezd do Antalye. Cestou zastávka ve výrobně koberců, kde máte možnost spatřit samostatný počátek spřádání vláken hedvábí nebo vlny, přes jejich barvení a tkaní až po finální výrobu. Dále přejezd do Antalye, prohlídka města, večeře a nocleh.

7. den

: snídaně. Výlet do Kemeru, projížďka lodí okolo překrásných zálivů s tyrkysově modrou vodou, možnost koupání. Návštěva města Phaselis. Návrat do hotely v Antalyi, večeře, dle času individuální program.

8. den:

snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000