crosssearch

Brána Orientu na rozhraní dvou kontinentů (Turecko, Bulharsko, Srbsko)

Poznávací zájezdy, Turecko

Naprostá většina zájezdů do jednoho z nejznámějších orientálních měst směřuje letecky. My do Istanbulu pořádáme autobusový zájezd, abychom vám největší turecké město ukázali v kontextu historie Balkánu a osmanské říše.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Naprostá většina zájezdů do jednoho z nejznámějších orientálních měst směřuje letecky. My do Istanbulu pořádáme autobusový zájezd, abychom vám největší turecké město ukázali v kontextu historie Balkánu a osmanské říše.

Cestou se nebudete nudit, neboť poznáte srbskou metropoli, která bývala důležitou pevností mezi střední Evropou a Tureckem. Na citadele Kalemegdan si připomeneme, kterak se pod jejími zdmi utkávali uherští a habsburští vojevůdci se sultánskými vojsky. V bulharské Sofii vám ukážeme působivé pravoslavné chrámy, monumentální synagogu i turecké mešity. Ve druhém největším bulharském městě Plovdivu se seznámíte s osmanskou architekturou i antickými památkami. V tureckém Edirne uvidíte nejdokonalejší osmanskou mešitu a budete levně nakupovat na tamějších bazarech. Připomeneme si, že toto město bývalo metropolí celé osmanské říše. A to až do roku 1453, kdy Turci dobyli byzantskou Konstantinopol a učinili z ní Istanbul, město pohádek Tisíce a jedné noci. Přestože je dnes hlavním městem země Ankara, Istanbul zůstal největší tureckou metropolí. V jedinečném orientálním městě vás zavedeme do sídla i harému sultánů, do velkolepých mešit, do prostoru největšího krytého bazaru na světě, do interiéru nejslavnějšího byzantského chrámu, do podzemí nebo k pupku východořímské říše.

Budete mít možnost plavit se mezi Evropou a Asií, zajít si na masáž do pravých tureckých lázní, dát si pravou tureckou kávu, ochutnat turecký med i shlédnout představení orientálních tanečnic. Proto nasedněte do našeho Orient expresu a pojeďte poznávat exotiku největšího islámského města ve Středomoří.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000