crosssearch

Brána Orientu - Istanbul

Poznávací zájezdy, Turecko

Navštivte s námi Istanbul - bránu Orientu! Na každém kroku na Vás dýchne historie a kouzlo Turecka. Istanbul se rozkládá se na dvou kontinentech - je to konec Evropy a začátek Orientu. Zde se jakoby zastavil čas, ulice jsou provoněny příchutěmi vodních dýmek, černým čajem,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Brána Orientu – skvělý tip na květnový výlet

Poznejte to nejlepší z Evropy i Asie!

Navštivte s námi Istanbul – bránu Orientu! Na každém kroku na Vás dýchne historie a kouzlo Turecka. Istanbul se rozkládá se na dvou kontinentech – je to konec Evropy a začátek Orientu. Zde se jakoby zastavil čas, ulice jsou provoněny příchutěmi vodních dýmek, černým čajem, praženými kaštany a kebabem.

První den

Odjezd v ranních hodinách dle nástupních míst, přejezd jen s nezbytnými bezpečnostními přestávkami přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.

Druhý den

Tranzit přes Bulharsko do Turecka. Do Istanbulu dorazíte v popoledních hodinách. Po ubytování a krátkém odpočinku na hotelu hotelu se společně s průvodcem vydáte poznávat toto neobyčejné město. Vzhledem k dopravní situaci ve městě se budete pohybovat jen s pomocí místní dopravy (metro, tramvaj, cena jednotlivého jízdného cca 4 TL, není v ceně zájezdu). S průvodcem navštívíte oblast Zlatého rohu, Galantský most a nahlédnete do tajů Spice Marketu (bazaru s kořením), který se nachází nedaleko přístavu. Odtud pak budete pokračovat k návštěvě Velkého Bazaru (Capali Carsi), kde na nás teprve dýchne to pravé kouzlo Orientu. Zde můžete zakoupit řadu typických orientálních dárků. Jistě též nevynecháte možnost vychutnat nezapomenutelnou atmosféru tohoto města při šálku dobré kávy, či voňavé vodní dýmce. Návrat na hotel.

Třetí den

Po snídani se seznámíte s nejzajímavějšími místy historického města. Nejdříve navštívíte slavnou mešitu Hagia Sofia, která byla původně byzantskou bazilikou a teprve po roce 1453 přestavěna na mešitu. Nyní slouží jako muzeum. V jejím interiéru jsou zachované islámské motivy, byzantské fresky i mozaiky. Dále navštívíte palác Top Kapi – bývalé sultánovo sídlo, které patří k největším nejnavštěvovanějším památkám Istanbulu. Kromě sultánových komnat můžete nahlédnout i do tajuplného harému, kam nemohl vstoupit nikdo kromě panovníka a sloužících. V interiérech památek průvodce s ohledem na místní zákony nesmí provádět, poskytne vám nezbytné informace před vstupem. Jistě též nevynecháte možnost rychlého občerstvení v některé z četných jídelen a kavárniček v okolí těchto nejvýznamnějších památek. V odpoledních hodinách se vydáte do asijské části města. Po návratu zpět následuje volno, které můžete využít k návštěvě nesčetných památek, jež toto město nabízí, či jen k pouhému brouzdání po zdejších tržištích. Návrat na hotel, nocleh.

Čtvrtý den

Po snídani opustíte hotel a v rámci individuálního programu si každý nejde to své. Není třeba připomínat řadu muzeí, slavnou Galata Tower, podzemní cisternu či řadu jiných zajímavosti, jež toto město nabízí. Odjezd do ČR je naplánován kolem 18.00.

Pátý den

Noční tranzit přes Bulharsko, Srbsko, přes den projedete Maďarskem a Slovenskem. Příjezd do ČR v podvečerních – večerních hodinách.

V ceně máte

Doprava autobusem s klimatizací a WC
Ubytování na 2 noci se snídaní v hotel kategorie 3*
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku

Měli byste vědět

Termín zájezdu 26. 5.–30. 5. 2014
Cena za 1 osobu je platná při obsazení dvoulůžkového pokoje 2 platícími osobami
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, vstupy (cca 40 €), kapesné do výše vašich možností pro nákup suvenýrů
Povinná platba: 7 € za vstup do města – pobytová taxa – bude vybírat delegát v autobuse při odjezdu z ČR
V autobuse je možné si zakoupit teplé i studené nápoje (omezený počet) a lehké občerstvení ve formě baget nebo párků
Nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava
Poznámka: časy příjezdů a odjezdů jsou pouze orientační – budou upřesněny v pokynech k odjezdu
K vycestování je nutný cestovní pas platný min. 6 měsíců po příjezdu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000