crosssearch

Blue Voyage - romantická plavba z Marmarisu

Poznávací zájezdy, Turecko

Marmaris o Ekincik Gulf o Dalyan o ostrov Tersane o Manastir o Kizilada o Fethiye o Göcek o ostrovy Yassica o Bedri Rahmi o ostrov Domuz o Aga Limani o Kadirga o Turunc o ostrov Cennet o Marmaris

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Marmaris o Ekincik Gulf o Dalyan o ostrov Tersane o Manastir o Kizilada o Fethiye o Göcek o ostrovy Yassica o Bedri Rahmi o ostrov Domuz o Aga Limani o Kadirga o Turunc o ostrov Cennet o Marmaris

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu Praha–Dalaman–Praha • transfer letiště-přístav-hotel-letiště • 7 nocí ve 2lůžkové kajutě • 7 plných penzí na jachtě • služby lodního personálu • 3 noclehy s polopenzí ve 3* hotelu v okolí Bodrumu • služby delegáta FIRO-tour v Marmarisu • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • vstupy (cca 100 EUR) • dobrovolné bakšišné

Poznámka: Na vyžádání možnost ubytování v hotelu dle vašeho výběru v Marmarisu.

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy do Dalamanu, transfer z letiště do přístavu. První noc strávíte v přístavu v Marmarisu. Město Marmaris, které bylo postaveno na ruinách antického města Karian, spadalo pod vládu mnoha různých civilizací. Nejcennějším dílem je hrad z roku 1577. Ve městě se také nachází mešita a karavansaray s 8 místnostmi zastřešená klenbou z otomanského období. Antické ruiny leží na kopci Asar. Marmaris má díky turistickému životu v oblasti velký přístav.

2. den: Po snídani budete informováni o programu plavby a o možnostech na lodi. Plavba začne směrem do zálivu Ekincik. V případě zájmu můžete z tohoto zálivu vyrazit na výlet do městečka Dalyan. Dalyan má svou historickou hodnotu díky skalním hrobkám, akropoli, antickému divadlu a komplexu baziliky. Dalyan je také proslulý díky pláži Iztuzu, na které je možno při troše štěstí pozorovat želvy. Vrcholem dne je omlazující lázeň v bahně. Večer a noc strávíte v zálivu Ekincik.

3. den: Dnešní den vyrazíte dříve, díky větrným mysům Disibilmez a Kurtoglu, které musíte obeplout, aby se před vámi otevřel proslulý záliv Fethiye. Na snídani zakotvíte blízko ostrova Tersane. V této zátoce byly v minulosti byzantské a ottomanské loděnice, dnes je zde přístav a přírodní chráněná rezervace. V zátoce Manastir se zastavíte na polední pauzu s obědem a možností koupání. Toto místo je také známo jako Kleopatřina pláž nebo zátoka potopených lázní díky nádherným podvodním ruinám lázní. Na konci dne zakotvíte v Kizil Burun.

4. den: Tento den vaší plavby zavítáte do přístavu Fethiye. Toto město bylo ve starověku známo jako Telmessos a bylo jedním z nejdůležitějších měst této oblasti. Legenda říká, že se město jmenovalo po synu boha Apollona, Telmessovi. Fethiye se vine v půlkruhu kolem zátoky, která je zároveň chráněna 12 ostrovy. Můžete navštívit centrum města nebo se vydat do Ölüdeniz nebo Saklikentu. Tuto noc strávíte v přístavu Fethiye.

5. den: Po snídani proplujete kolem krásných ostrůvků k ostrovu Göcek. Po obědě a pauze na koupání se vydáte směrem k ostrovu Yassica, kde budete nocovat.

6. den: Po snídani se vydáte k zátoce Bedri Rahmi. Bedri Rahmi je známý turecký umělec, který absolvoval jednu z prvních plaveb v Turecku. Po jeho návštěvě byla tato zátoka pojmenována na jeho počest. Dalším místem, které navštívíte, je ostrov Domuz a noc strávíte v Aga Limani.

7. den: Hned ráno poplujete do zátoky Kadirga, kde se zdržíte do oběda. Po obědě následuje plavba do zátoky Turunc a k ostrovu Cennet. Na poslední noc doplujete do přístavu v Marmarisu, kde si můžete vychutnat noční život v ulicích města.

8. den: Po snídani na jachtě následuje transfer do 3* hotelu v okolí Marmarisu, individuální pobyt.

9.-10. den: Individuální pobyt v hotelu s polopenzí.

11. den: Dle letového řádu transfer na letiště a odlet z Dalamanu zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000