crosssearch

Blue Voyage - romantická plavba z Bodrumu

Poznávací zájezdy, Turecko

Bodrum o ostrov Orak o Cökertme o 7 ostrovů o Küfre o Long Port o Tuzla o Löngöz o English Harbour (Anglický přístav) o ostrov Sedir (Kedrae) o Karacasögüt o Marmaris o Kargili o Kisebükü (Alakisla Bükü) o Pabuc Burnu o Yaliciftlik o Bodrum

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Bodrum o ostrov Orak o Cökertme o 7 ostrovů o Küfre o Long Port o Tuzla o Löngöz o English Harbour (Anglický přístav) o ostrov Sedir (Kedrae) o Karacasögüt o Marmaris o Kargili o Kisebükü (Alakisla Bükü) o Pabuc Burnu o Yaliciftlik o Bodrum

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu Praha–Bodrum–Praha • transfer letiště–přístav–hotel–letiště • 7 nocí ve 2lůžkové kajutě • 7 plných penzí na jachtě • služby lodního personálu • 4 noclehy s polopenzí ve 3* hotelu v okolí Bodrumu • služby delegáta FIRO-tour v Bodrumu • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • vstupy (cca 100 EUR) • dobrovolné bakšišné

Poznámka: Na vyžádání možnost ubytování v hotelu dle vašeho výběru v Bodrumu.

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy do Bodrumu, transfer z letiště a nalodění v přístavu v Bodrumu. Po zbytek prvního dne i přes noc bude loď zakotvena v přístavu Bodrum. Historie Bodrumu začíná ve 12. století př. n. l. Stával zde jeden ze sedmi divů světa – Mausoleum, monumentální hrobka kárského krále Mausola. Bodrum, dřívější Halikarnassos, byl také místem narození "otce dějin" Hérodota. Jedinou stavbou, která se dochovala z klasické éry, je amfiteátr, který je nejstarší stavbou svého druhu v Anatolii. Amfiteátr pojme 13000 diváků a i dnes se zde konají různé divadelní a kulturní akce. Každý návštěvník by měl projít bránou Myndos, kterou vstoupil do města Alexandr Veliký. Typickým panoramatem města jsou staré větrné mlýny a johanity vybudovaný hrad svatého Petra tyčící se nad bodrumským přístavem s jachtami a rušnou promenádou. Svými nízkými bílými domky Bodrum připomíná spíše řecká městečka.

2. den: Po snídani následuje seznámení se s programem plavby a s možnostmi na lodi. Následuje vyplutí směrem k ostrovu Orak. U ostrova budete mít příležitost vykoupat se v průzračně čisté vodě a po obědě loď vypluje směrem k Cökerteme, malému rybářskému městečku, kde loď zakotví a kde se bude i nocovat. Po večeři je možno v případě dobrých povětrnostních podmínek vystoupit na břeh.

3. den: Dnes loď zvedne kotvy ještě před snídaní a vypluje směrem do oblasti "7 ostrovů". V této oblasti je mnoho malých ostrůvků a korálových útesů, které jsou vhodné k potápění, plavání, odpočinku a relaxaci. Volný čas je také možno využít procházkou po okolních borovicových lesích. První zastávkou v oblasti sedmi ostrovů je zátoka Küfre. Na večeři loď zakotví v Uzun Liman (Long Port), kde také zakotví na nocleh.

4. den: Zakotvení v zátoce Tuzla a možnost ranního koupání v moři. Tato aktivita se pro vás stane pravidelnou kratochvílí na vaší dovolené. Na oběd vyplujete do zátoky Löngöz. Další ráj obklopený borovicovými lesy. Po obědě si můžete vychutnat procházku po okolních lesích nebo si odpočinout v místním podniku Ali Baba. Na večeři vyplujete do English Portu, kde bude také loď kotvit. Jméno English Port pochází z období 2. světové války, kdy zde kotvily lodě anglického námořnictva.

5. den: Dnes poplujete k ostrovu Sedir. Tento unikátní ostrov s malou pláží a neuvěřitelně čistou vodou působí jako muzeum pod širým nebem. Můžete zde spatřit městské zdi, ruiny z období vládnutí Dórů, amfiteátr s kapacitou 1500 lidí a klenuté historické stavby. Můžete se procházet kolem pozůstatků pilířů se stopami antických reliéfů a fresek. Kleopatřina pláž na ostrově je vysypána pískem dovezeným ze severní Afriky. Podle legendy sem tento písek nechal navézt Antonius pro královnu Kleopatru. Plavba bude nyní pokračovat do Karacasögüt, vesničky, kde povečeříte a strávíte noc. Vesnička leží cca 25 km od Marmarisu. V případě zájmu je možno do Marmarisu dojet místním autobusem, tzv. dolmušem. Další možností je návštěva historického městečka Dalyan.

6. den: Hned ráno budete pokračovat do zátoky Kargili. Po obědě zakotvíte v Kisebükü, kde můžete shlédnout byzantské ruiny. V této romantické zátoce strávíte noc.

7. den: Po snídani vyplujete do Pabuc Burnu na oběd. Čaj bude servírován v zátoce Yaliciftlik. Na poslední večeři a noc se vrátíte do přístavu v Bodrumu.

8. den: Po snídani na jachtě následuje transfer do 3* hotelu v okolí Bodrumu, individuální pobyt.

9.-11. den: Individuální pobyt v hotelu s polopenzí.

12. den: Dle letového řádu transfer na letiště a odlet z Bodrumu zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000