crosssearch

7-ti denní poznávací okruh Tuniskem.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den (út): Odlet z Prahy do Tuniska, transfer na ubytování, večeře, nocleh.

2. den (st): TUNIS – hlavní město Tuniska, starobylá medína (UNESCO) s úzkými uličkami, starými mešitami, orientálními trhy. KARTHAGO – kdysi nejvýznamnější punské město, dnes významný archeologický areál a pozůstatky starého punského a římského přístavu. SIDI BOU SAID – bílé romantické městečko položené vysoko na útesech nabízí ohromující výhled na Tuniský záliv.

3. den (čt): NABEUL – medína s úzkými uličkami, branami a průchody, návštěva keramické dílny. Bývalé rybářské městečko HAMMAMET – prohlídka staré medíny. PORT EL KANTAOUI – malebný přístav. Přejezd do Sousse, ubytování v hotelu. Poté návštěva MONASTIRU – přístav založený Féničany nedaleko Sousse, rodiště bývalého tuniského prezidenta Habíba Burgiby, který zde i pohřben, Ribát – monastirská obranná pevnost patří k nejstarším a nejlépe dochovaným v celém Tunisku.

4. den (pá): EL DJEM – třetí největší římský amfiteátr, postavený v l. 230 – 238 n.l., který patří k nejzachovalejším na světě. Trajektem přesun na ostrov Djerba, ubytování v hotelu, nocleh.

5. den (so): Odjezd z ostrova Djerba „římskou drahou“. MATMATA – berberská vesnice je největší a nejznámější troglodytní jeskyní v Tunisku, tvořená domy vyhloubenými do skal, prohlídka berberského obydlí. DOUZ – brána Sahary, východisko cest na Saharu, leží na východním okraji Velkého východního ergu, který sahá až do Maroka, zde končí asfaltová silnice a dál se dá pokračovat jen terénními auty nebo na velbloudech. Fakult. možnost projížďky na velbloudech k písečným dunám. Ubytování, nocleh.

6. den (ne): Z Douzu do Tozeuru přes solné jezero CHOTT EL-DJERID – nejrozlehlejší solné jezero v severní Africe, které je po většinu roku vyschlé, vede přes něj 64km dlouhá silnice po hrázi. TOZEUR – jedna z nejkrásnějších tuniských oáz s přibližně 3000 palmami, proslavená pěstováním nejkvalitnějších datlí. Fakult. projížďka kočárem do oázy s možností návštěvy soukromé ZOO, odpoledne fakult. vyjížďka terénními vozy do horských oáz CHEBIKA a TAMERZA – horská oáza, přezdívaná visutý balkon shlížející na Saharu, proslavená filmem Anglický pacient. Ubytování, nocleh v Tozeur.

7. den (po): Přejezd do KAIROUANU (UNESCO) – čtvrté nejposvátnější místo islámského světa s Velkou mešitou a mnoha dalšími zajímavostmi, návštěva místního souku a výrobny koberců. Přejezd do Sousse, ubytování, nocleh.

8. den (út): Odlet z Tuniska do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000