crosssearch

Tunisko - pobyt s výlety

Poznávací zájezdy, Tunisko

Obrázek není k dispozici

Tunisko je jedinečná arabská země, která již dlouhé období patří k oblíbeným cílům turistů. Přesto si uchovala svůj původní tradiční orientální ráz a umožňuje poznat nejen tradice a život Arabů ve starobylých městech nabitých památkami, ale také nádherné antické památky v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tunisko je jedinečná arabská země, která již dlouhé období patří k oblíbeným cílům turistů. Přesto si uchovala svůj původní tradiční orientální ráz a umožňuje poznat nejen tradice a život Arabů ve starobylých městech nabitých památkami, ale také nádherné antické památky v Karthágu a hlavně neporušenou přírodu v oblasti Sahary – nekonečné písečné pouště s romantickými horskými oázami a rozsáhlým solným jezerem Chott el-Djerid.

Program zájezdu:

1.den (út): Přílet do MONASTIRU, transfer do Hammametu, ubytování.

2.den (st): Prohlídka vykopávek jednoho z nejvýznamnějších starověkých města na pobřeží Středozemního moře – KARTHAGA (lázně císaře Antonina Pia – druhé největší v římském impériu, archeologický park římských vil, amfiteátr). MUZEUM BARDÓ s rozsáhlými sbírkami punsko-římského období, hlavně krásné mozaiky. Prohlídka modrobílé vesničky SIDI BOU SAID, vystavěné v maurském stylu vysoko nad Tuniskou zátokou. Na závěr dne staré arabské město medina v hlavním městě TUNISU s rozsáhlými súqy a Olivovníkovou mešitou, která je duchovním centrem celého města. Nocleh v Hammametu.

3.den (čt): Dopoledne volno u moře. Odpoledne prohlídka PORT EL KANTAOUI, ležícího 10 km severně od Sousse, jedná se o v 70. letech vzniklý přístavní a hotelový komplex kolem přístavní zátoky, ve které může kotvit až 360 jachet. Přejezd do SOUSSE s krásným starým městem s hradem ribat z 9.stol., Velkou mešitou z r. 850 a rozsáhlou medinou s kasbou budovanou od 11.stol. Ubytování.

4.den (pá): EL JEM - prohlídka velmi dobře dochovaného římského amfiteátru. Dále budeme pokračovat přes MATMATU s troglodytními obydlími do pouštního města DOUZ, fakultativně možnost projížďky na velbloudech do pouště (cca 15 DT/osoba), ubytování v Douz.

5.den (so): Přes rozlehlé solné jezero CHOTT EL JERID do TOZEURU, ubytování, po večeři prohlídka muzea Dar Chrait.

6.den (ne): Fakultativně odjezd jeepy do horských oáz CHEBIKA a TAMERZA (cca 30 DT/osoba), ostatní účastníci pokračují autobusem do METLAOUI, oběd, odkud se dále autobusem do Svatého města KAIROUANU, prohlídka významných muslimských památek (mešita Sidi-Okba vybudovaná v 9.stol. aj.) a výrobny koberců, odjezd do SOUSSE, ubytování.

7.den (po): Volný den u moře v Sousse.

8.den (út): Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- pojištění léč. výloh a storna
- leteckou přepravu
- pobytové poplatky
- českého průvodce
- 5x ubytování ve 3* hotelích
- 2x ubytování ve 2* hotelu v Hammametu
- 7x snídaně
- 6x večeře
- 2 x oběd
- průvodce na výlety dle programu
- veškerou dopravu dle programu

Cena nezahrnuje:

- letištní a bezpečnostní taxy cca 1690 Kč
- Palivový příplatek 1390 CZK (k 31.10. 2007)
- 1/1 L pokoj (na týden) 2500 Kč
- fakul. akce placené na místě, vstupy
- fakul. výlet jeepy do horských oáz

Fakultativně:

- 2. týden navíc 2800 Kč
- (1/1L pokoj za 2. týden příplatek 2500 kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000