crosssearch

Sahara na velbloudech

Poznávací zájezdy, Tunisko

8 denní poznávací netradiční zájezd v Tunisku. Transfer jeepy do pouště, kde začíná výlet na dromedárech. Putování pouští s karavanou. Denní trasa představuje asi 20 km. Každý z účastníků má po celou dobu přiděleného osedlaného dromedára, který zároveň převáží i část nákladu...

Konečná cena za osobu od: 20 790 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8 denní poznávací netradiční zájezd v Tunisku

Program

Den 1. Přílet do Tuniska; kde Vás přivítá zástupce CK. Transfer do hotelu; ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

Den 2. Po snídani transfer jeepy do pouště; kde začíná výlet na dromedárech.

Den 2.-6. Putováni pouští s karavanou. Denní trasa představuje asi 20 km. Každý z účastníků má po celou dobu přiděleného osedlaného dromedára; který zároveň převáží i část nákladu a na kterém podle libosti jede (obvykle každý střídavě jede a kráčí pěšky). Součásti karavany jsou; kromě osedlaných dromedárů; i dromedáři převážející pouze náklady (stany; potraviny; vodu; atd.) Snídaně; obědy a večeře připravují saharští průvodci na ohništi po nomádsku (zvláštní oblibě se těší tradiční nomádský chléb pečený ve žhavých uhlících v písku). Péči o dromedáry mají též na starosti nomádští průvodci. Večery se tráví u táborových ohňů. Noclehy jsou ve spacích pytlích pod nomádskými stany či pod širým nebem (záleží na momentální volbě účastníka). Každý účastník si veze svůj vlastni spací pytel; dromedáři pro každého převážejí navíc matraci potaženou koženkou a 1-2 deky. V zimních měsících nehrozí na Sahaře uštknutí hadem či štírem; neboť mají zimní spánek. Během cesty pouští pečují účastníci o osobni hygienu pomocí hygienických ubrousků; navíc mají možnost se 3. den vykoupat v jezírku s teplou termální vodou o teplotě asi 38 °C.

Den 7. Transfer z pouště do Tuniska. Ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

Den 8. Snídaně v hotelu. Transfer na letiště k odletu do Prahy. Pokoje musí být uvolněny do 12 hod.; ale transfer se koná asi 2 hod. 30 min. před odletem. Do té doby mohou účastníci využívat společné prostory hotelu.

Co si vzít s sebou?

zavazadlo opatřené popruhy; aby se´dalo upevnit na hřbet dromedára batůžek nebo ledvinku pro osobni doklady; peníze; apod. spací pytel kapesní baterku s náhradními bateriemi kapesní nůž; provaz a provázek (nůž je třeba v letadle přepravovat v zavazadlovém prostoru; přeprava nožů kabině pro cestující je zakázána) hygienické ubrousky napuštěné toaletní vodou či mlékem a další základní potřeby pro osobni hygienu; včetně opalovacího krému s UV filtrem sluneční brýle s UV filtrem (nedoporučuje se používat luxusní brýle neboť se mohou poškodit při kontaktu s pískem). Během putování Saharou se rovněž nedoporučuje používat kontaktní čočky. sportovní oblečení (2 kalhoty; 1 šortky bermudy; 3 trička; 1 bavlněný a 1 vlněny svetr; 1 tepláková souprava na spaní; plavky; 1 větrovku s podšívkou; sportovní obuv; sandále; pokrývku hlavy (v Douz lze před odjezdem zakoupit za cca 6 dinárů dlouhou bavlněnou šálu; jakou používají Tuaregové). k valitní pouzdra na fotografické přístroje a dostatek igelitových sáčků na ochranu přístrojů a vašich osobních věcí před pískem.

Zájezd ve vyhlášeném termínu se uskuteční při minimální účasti 10 osob a maximální účasti 30 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000