crosssearch

Okruh Tuniskem s pobytem u moře - letecky

Poznávací zájezdy, Tunisko

Tunisko je jedinečná arabská země, která již dlouhé období patří k oblíbeným cílům turistů. Přesto si Tunisko uchovalo svůj původní tradiční orientální ráz a umožňuje poznat nejen tradice a život Arabů ve starobylých městech nabitých památkami, ale také nádherné antické...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tunisko je jedinečná arabská země, která již dlouhé období patří k oblíbeným cílům turistů. Přesto si Tunisko uchovalo svůj původní tradiční orientální ráz a umožňuje poznat nejen tradice a život Arabů ve starobylých městech nabitých památkami, ale také nádherné antické památky v Karthágu a hlavně neporušenou přírodu v oblasti Sahary - nekonečné písečné pouště s romantickými horskými oázami a rozsáhlým solným jezerem Chott el-Djerid.

Program:

1. den: Přílet do MONASTIRU, transfer do Hammametu, ubytování.

2. den: Prohlídka vykopávek jednoho z nejvýznamnějších starověkých města na pobřeží Středozemního moře - KARTHAGA (lázně císaře Antonina Pia - druhé největší v římském impériu, archeologický park římských vil, amfiteátr). MUZEUM BARDÓ s rozsáhlými sbírkami punsko-římského období, hlavně krásné mozaiky. Prohlídka modrobílé vesničky SIDI BOU SAID, vystavěné v maurském stylu vysoko nad Tuniskou zátokou. Na závěr dne staré arabské město medina v hlavním městě TUNISU s rozsáhlými súqy a Olivovníkovou mešitou, která je duchovním centrem celého města. Nocleh v Hammametu.

3. den: Dopoledne volno u moře. Odpoledne prohlídka PORT EL KANTAOUI, ležícího 10 km severně od Sousse, jedná se o v 70. letech vzniklý přístavní a hotelový komplex kolem přístavní zátoky, ve které může kotvit až 360 jachet. Přejezd do SOUSSE s krásným starým městem s hradem ribat z 9.stol., Velkou mešitou z r. 850 a rozsáhlou medinou s kasbou budovanou od 11.stol. Ubytování.

4. den: EL JEM - prohlídka velmi dobře dochovaného římského amfiteátru. Dále budeme pokračovat přes MATMATU s troglodytními obydlími do pouštního města DOUZ, fakultativně možnost projížďky na velbloudech do pouště (cca 15 DT/osoba), ubytování v Douz.

5. den: Přes rozlehlé solné jezero CHOTT EL JERID do TOZEURU, ubytování, po večeři prohlídka muzea Dar Chrait.

6. den: Fakultativně odjezd jeepy do horských oáz CHEBIKA a TAMERZA (cca 30 DT/osoba), ostatní účastníci pokračují autobusem do METLAOUI, oběd, odkud se dále autobusem do Svatého města KAIROUANU, prohlídka významných muslimských památek (mešita Sidi-Okba vybudovaná v 9.stol. aj.) a výrobny koberců, odjezd do SOUSSE, ubytování.

7. den: Volný den u moře v Sousse.

8. den: Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000