crosssearch

Grand tour Tuniskem

Poznávací zájezdy, Tunisko

Djerba o Zarzis o Metameur o Matmata o Douz o Chott El Jerid o Tozeur o Gafsa o Sbeitla o El Jem o Kairouan o Maktar o El Kef o Dougga o Bulla Regia o Chemtou o Ain Draham o Tabarka o Bizerte o Utika o Tunis o Kartágo o Sidi Bou Said o Kerkouane o Kelibia o Nabeul o Monastir

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Djerba o Zarzis o Metameur o Matmata o Douz o Chott El Jerid o Tozeur o Gafsa o Sbeitla o El Jem o Kairouan o Maktar o El Kef o Dougga o Bulla Regia o Chemtou o Ain Draham o Tabarka o Bizerte o Utika o Tunis o Kartágo o Sidi Bou Said
o Kerkouane o Kelibia o Nabeul o Monastir

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy, přílet na Djerbu. Transfer do hotelu na ubytování, večeři a nocleh.

2. den: Po snídani následuje přejezd přes starou římskou hráz spojující ostrov Djerba se Zarzisem, cesta přes Medenine do Metameur, kde je zastávka na prohlídku typického ksaru, odtud pokračování přes pitoreskní hornatou krajinu úzkých klikatých silniček v okolí Toujane až do Matmaty. Zde prohlídka berberských troglodytních obydlí, oběd a poté pokračování přes kamennou berberskou vesničku Temezret, předsaharskou vyprahlou krajinou s roztroušenými velbloudími karavanami a beduínskými stany. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách do Douz. V oáze ubytování v hotelu, večeře a nocleh. Před ubytováním v hotelu možnost absolvovat projížďku na velbloudu do písečných dun a v tradičním beduínském oděvu (fakultativně).

3. den: Brzy ráno snídaně a odjezd z Douz přes Kebili k solnému jezeru Chott el Jerid. Příjezd do Degache, odkud se terénními jeepy vydáte na dobrodružnou výpravu do horských oáz Chebika, Tamerza, Mides a k Oung Jmel (obrovské písečné duny a dekor vesničky z dílu Skrytá hrozba filmu Hvězdné války). Výprava do horských oáz je fakultativní a je možné si jí objednat u průvodce zájezdu. Oběd v Tozeur. Odpoledne volno v hotelu s možností navštívit některé atrakce nabízející se v této největší pouštní oáze, např. Pouštní ZOO s botanickou zahradou, projížďka kočárem v datlovníkovém lese, museum Dar Chraiet (vše fakultativně). Večeře a nocleh.

4. den: Ráno po snídani odjezd z Tozeur do Metlaoui, odkud z nádraží vyjíždí historický vláček "Lezard Rouge" nebo-li Červená ještěrka. Během téměř dvouhodinové trasy je možné sledovat nádherné přírodní scenérie, zejména říčkou Selja vytvořený kaňon a široké koryto mezi masivními horskými útvary. Přejezd přes velkou oázu Gafsa s obědem v restauraci. Odpoledne návštěva jedné z majestátních památek antické Afriky, pozůstatků římského města Sufetula, dnešní Sbeitla. Uchvátí vás zejména jeho velký Kapitol s fórem a tržištěm, římské lázně, Diokleciánův oblouk. V podvečerních hodinách příjezd do Kairouanu na večeři a nocleh.

5. den: Brzy ráno snídaně a odjezd do El Jem na prohlídku římského amfiteátru, poté návrat do Kairouanu na kompletní prohlídku města zahrnující Velkou mešitu Ogbi ibn Nafi, mauzoleum Sidi Sahbi, Aghlabitské rezervoáry, Medinu a kobercovou manufakturu. Po obědě v Kairouanu odjezd směrem dále na západ a do Maktaru, antického Mactaris, jehož prohlídka je v programu dne (kromě klasických římských pozůstatků je zde také možné si prohlédnout megalitické hroby). Zemědělským a kopcovitým krajem přejezd do El Kef, města hrajícího prvořadou strategickou roli v dějinách Tuniska a jemuž vévodí mohutná Citadela složená ze dvou pevností. Z ochozů Kasbah je možné obdivovat krajinu až do vzdálenosti 50 km. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Tento den je z větší části věnován římským památkám a to těm nejkrásnějším na území Tuniska. Navštívíte Dougga (nejzachovalejší antické město na území severní Afriky), Chemtou (zejména jedinečné muzeum dokumentující fungování antických mramorových dolů, přičemž mramor z Chimtou patřil mezi nejproslulejší ve starověkém světě), Bulla Regia (unikátní římské vily s podzemním patrem, sloupovím a mozaikami). Oběd v Teboursouk. Pozdě odpoledne příjezd do Ain Draham. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně. Část dopoledne strávené na nefalšovaném horském vzduchu, ve vesničce v mnohém připomínající šumavské dědiny schované v hlubokých údolích zalesněných kopců. Odvezete si tuniskou vůni hor, korkových dubů, typické suvenýry z Ain Draham. Lesními silničkami plnými serpentin sjedete k moři a do turistického letoviska Tabarka. Odpoledne volno u bazénu, k procházce do centra města či k pevnosti anebo ke koupání v moři. Večeře a nocleh.

8. den: Po snídani cesta povede z Tabarky podél pobřeží a zemědělským krajem, kolem chráněné krajinné oblasti parku Ichkel. Po příjezdu do přístavního města Bizerta následuje oběd a krátký volný čas na nábřeží a u Mediny, poté pokračování přes malebnou přímořskou vesničku Raf Raf na prohlídku muzea a pozůstatků punsko-římského města Utika. Odtud krátký přejezd do hlavního města Tunis na večeři a nocleh.

9. den: Snídaně a celodenní prohlídka pamětihodností metropole Tunis a Kartága. Navštívíte museum Bardo, Medinu, bulvár H. Bourghiba s náměstím 7. listopadu. V druhé části dne, s odpočinkem na oběd, pak vesnička Sidi Bou Said, pahorek Byrsa, punská nekropole Tophet, okrsek s římskými vilami, římské lázně Antonia Pia, to vše roztroušené v Kartágu, rezidenční části metropole, kde se také nachází prezidentský palác. Večeře a nocleh v Tunisu.

10. den: Po snídani vyjížďka na Krásný mys, nebo-li Cap Bon a to nejen až k nejsevernějšímu cípu tohoto poloostrova, ale po zajímavých místech této oblasti, zvané zahrada Tuniska. Navštívíte malebnou vesničku Korbous, skrytou mezi útesy a významné lázeňské centrum, Sidi Daoud – rybářskou vesnici proslavenou výlovem tuňáků, El Haouaria (zde oběd), Kerkouane – unikátní a dobře zachovalé punské město, Kelibia a její majestátní pevnost, Nabeul – hlavní město guvernátu Cap Bon a centrum výroby keramiky, vinný sklípek v Bou Argoub s ochutnávkou skvělých vín. Večeře a nocleh v Hammametu nebo v Nabeu.

11. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště v Monastiru. Odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000