crosssearch

17 dní letecky - to nejlepší ze tří království: Bangkok – Ayutthaya – Phitsanulok – Sukhothai – Chiang Mai – Chiang Rai – Zlatý Trojúhelník – Chiang Kong – Luangprabang – Vang Vieng – Vientiane – Phnompenh...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

17 dní letecky - to nejlepší ze tří království: Bangkok – Ayutthaya – Phitsanulok – Sukhothai – Chiang Mai – Chiang Rai – Zlatý Trojúhelník – Chiang Kong – Luangprabang – Vang Vieng – Vientiane – Phnompenh – Siem Reap – Angkor

SUVANNABHUMI - legendární a tajuplná země plná zlata a pokladů, ležící kdesi na východ od Indie. Čarovný kraj jako z orientální pohádky, který znalci umísťují na území tří zemí: Thajska, Laosu a Kambodži. Tří zemí, které spojuje i rozděluje společná historie i kultura. Toto srdce Zadní Indie překypuje historickými památkami, úchvatnou přírodou i milými obyvateli. Globalizované Thajsko, izolovaný Laos i historicky majestátní Kambodža poskytují zajímavý náhled do kontrastů dnešní Asie. Neboť jak říkávával starověký čínský poutník Fa-sien: „Rozličnost vjemů na cestách je v těchto končinách mimořádná, věru nepoznal jsem za život krajů tak lákavých pro poutníka.“ Měl pravdu.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny u odbavovací přepážky CK ESO 1,5 hod. před odletem. Odlet do Bangkoku.

2. den BANGKOK

Přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

3. den BANGKOK

Snídaně.Celodenní fakultativní prohlídka města: chrámu Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámového komplexu Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne si prohlédnete královský palác s chrámem Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jeden z nej­významnějších symbolů Thajska – smaragdový Buddha. Projížka lodí po kanálech řeky Chao Phraya, během které se podí­vá­te na chrám Wat Arun. Během prohlídky ta­ké navštívíte dílnu na zpracování dra­hých kamenů a zlata. Nocleh v Bangkoku.

4. den BANGKOK – BANG PA IN – AYUTTHAYA – PHITSANULOK

Snídaně. Odjezd do letního sídla thajských králů v Bang Pa In, poté pokračování do blízké Ayutthayi, bývalého sídla králů Siamu. Prohlídka chrámů Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Phra Mongkol Bopitr a přilehlého královského paláce. Oběd. Odpolední přejezd do Phitsanuloku, ubytování, večeře, nocleh.

5. den PHITSANULOK – SUKHOTHAI – LAMPANG

Snídaně. Prohlídka chrámu Wat Phra Sri Rattana Mahathat, kde se nalézá druhá nejvýznamnější socha Buddhy v Thajsku. Poté přejezd do historického areálu Sukhothai. Návštěva chrámů Wat Sa Si, Wat Mai a Wat Mahathat, které jsou stavebními klenoty sukhothaiského období thajských dějin. Oběd. Odpoledne přejezd kopcovitou krajinou do Lampangu. Večeře, nocleh v Lampangu.

6. den LAMPANG – CHIANG RAI

Snídaně. Přejezd do Chiang Rai, cestou zastávka u scénického chrámu Wat Rong Khun. Oběd. Výlet tradiční lodí po řece Mae Kok do vesničky horských kmenů Karenů a Akhů Ban Ruanmit. Možnost fakultativní projížďky na slonu. Návrat lodí do Chiang Rai. Večeře, nocleh v Chiang Rai.

7. den CHIANG RAI – ZLATÝ TROJÚHELNÍK – MAE SAI – CHIANG MAI

Snídaně. Odjezd do Chiang Saen, prohlídka chrámu Wat Chedi Luang z období království Lanna, poté přejezd na soutok řeky Ruak s řekou Mae Khong, tzv. Zlatý trojúhelník, prohlídka Muzea opia. Projížka po řece Mae Khong. Přejezd do pohraničního města Mae Sai, oběd. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy města Thakchilek v sousedním Myanmaru. Podvečerní odjezd do Chiang Mai, zastávka u horských pramenů. Večeře, nocleh v Chiang Mai.

8. den CHIANG MAI – LUANGPRABANG

Snídaně. Dopoledne výlet na horu Doi Suthep, horu, která tvoří dominantu Chiang Mai, a kde se nachází jeden z nej­proslulejších thajských chrámů. Dále návštěva horské vesničky kmene Hmong, kde žije též řada uprchlíků z Tibetu. Oběd. Odlet do bývalého hlavního města Laosu Luangprabangu. Transfer do hotelu, nocleh v Luangprabangu.

9. den LUANGPRABANG

Snídaně. Celodenní prohlídka Luangprabangu, jednoho z nejcennějších historických měst jihovýchodní Asie, jenž si dosud uchovalo poklidnou atmosféru města na konci světa. Prohlídka areálu bývalého královského paláce s unikátní sbírkou laoského umění, chrámu Wat Vixoun se známou melounovou stúpou That Pathum, Watu Xien Thong, nejkrásnějšího z místních chrámů, Watu Mai s mistrovsky vyřezávaným sloupovím a chrámového komplexu na vršku Phu Si. Nocleh v Luangprabangu.

10. den LUANGPRABANG – VANG VIENG - VIENTIANE

Snídaně. Odjezd po silnici č.13 do Vientiane. Cesta prochází divokou horskou krajinou a patří k nejscéničtějším asijským silnicím. Cestou zastávka v malebném městečku Vang Vieng s monumentálními krasovými skálami v okolí a ve folklórních horských vesničkách. Příjezd do Vientiane, nocleh ve Vientiane.

11. den VIENTIANE – PHNOMPENH

Snídaně. Dopoledne prohlídka hlavního města Laosu, královského chrámu Wat Pha Keo, chrámu Wat Si Saket, stúpy That Luang, symbolu laoské svébytnosti, a Vítězného oblouku Patu Xai. V poledne transfer na letiště, odlet do Phnompenhu. Po příletu transfer do hotelu, nocleh.

12. den PHNOMPENH

Snídaně. Prohlídka města, návštěva areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou, jejíž podlaha je vydlážděna dlaždicemi z pravého stříbra, chrámu Wat Phnom, pomníku vietnamského osvobození, bulváru Norodom a Vítězného oblouku. Fakultativně odpoledne možnost návštěvy bývalé věznice Rudých Khmerů Tuol Sleng a popravčích polí v Choenug Ek, které vhodně ilustrují tragiku nedávné historie této země, případně sbírek Národního muzea s bohatým dědictvím khmerské kultury. Nocleh.

13. den PHNOMPENH – SIEM REAP

Snídaně. Brzký ranní odjezd po řece Tonlé Sap a stejnojmenném jezeru do folklórní rybářské osady Phnom Krom. Transfer do Siem Reapu, ubytování, podvečerní seznámení s atmosférou provinčního kambodžského městečka. Nocleh.

14. den ANGKOR

Snídaně. Celodenní výlet do areálu Angkoru, prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírodě a samotného majestátného Angkor Watu, pohřebního chrámu krále Súrjavarmana II., který je poprávu považován za jeden z divů světa. Nocleh v Siem Reapu.

15. den SIEM REAP

Snídaně. Volný den, možnost fakultativního pokračování v prohlídce areálu Angkoru včetně vzdáleného chrámečku Banteay Srei, klenotu khmerského sochařství z pozdního období. Nocleh.

16. den SIEM REAP - BANGKOK - PRAHA

Snídaně. Volno, v odpoledne transfer na letiště, odlet do Bangkoku a následně do Prahy. (Možnost prodloužení pobytem u moře v Kambodži či v Thajsku).

17. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000