crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Velký okruh severním Thajskem

Poznávací zájezdy, Thajsko

17 dní letecky - to pravé Thajsko: Bangkok - Ayutthaya - Bang Pa-In - Phitsanulok - Sukhothai - Lampang - Chiang Rai - Zlatý trojúhelník - Mae Sai - Chiang Mai a dále 7 dnů u moře na místě dle Vašeho výběru

Konečná cena za osobu od: 57 690 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

17 dní letecky - to pravé Thajsko: Bangkok - Ayutthaya - Bang Pa-In - Phitsanulok - Sukhothai - Lampang - Chiang Rai - Zlatý trojúhelník - Mae Sai - Chiang Mai a dále 7 dnů u moře na místě dle Vašeho výběru

VELKÝ OKRUH SEVERNÍM THAJSKEM - ideální a osvědčený okruh pro zájemce o thajskou kulturu, přírodu i současnost. Po seznámení se s ruchem Bangkoku nás čekají dvě historická centra dávných thajských říší - Ayutthaya a Sukhothai. V horách na severu se seznámíme se životem domorodých horských kmenů, projet se můžeme i na slonu. Navštívíme též proslulý zlatý trojůhelník, budeme mít i krátkou šanci porovnat život za hranicí u sousedů, a to na malém laoském ostrůvku, jakož i v malém myanmarském městečku. Na závěr čeká hlavní město severu Chiang Mai se svými bohatými řemeslnými tradicemi.

Program zájezdu

1. den odlet z PRAHY

Sraz skupiny před odbavovací přepážkou CK ESO na letišti Praha - Ruzyně 1,5 hodiny před odletem. Odlet do Bangkoku.

2. den BANGKOK

Snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večerní prohlídka erotického centra Patpong (fakultativně).

3. den BANGKOK

Snídaně. Celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác - Grand Palace a zde si prohlédnete chrám Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska - socha Smaragdového Buddhy. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížky lodí po kanálech řeky Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Příjezd do hotelu.

4. den BANGKOK - BANG PA - IN - AYUTTHAYA - PHITSANULOK

Odjezd od hotelu v Bangkoku do Bang Pa-in, letního paláce králů Ayutthayi. Po prohlídce přejezd do nedaleké Ayutthayi, největší říše Jihovýchodní Asie v letech 1350 až 1767. Město bylo zcela zničeno Barmánci a bylo znovu celé odkryto až v roce 1956. Ayutthaya nabízí fascinující podívanou na četné polozachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Navštívíte chrám Wat Yai Chai ze 14. století, dále Wat Pra Mongkol Bopitr a přilehlý královský palác Wat Si Saket ze 14. století. Poté vás čeká cesta do města známého především pěstováním banánů - Phitsanuloku, ubytování a večeře.

5. den PHITSANULOK - SUKHOTHAI - LAMPANG

Po snídani prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde se nachází 2. nejvýznamnější buddhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z paláce Smaragdového Buddhy v Bangkoku. Poté se přesunete do Sukhothai, prvního hlavního města thajské říše, jednoho z nejvýznamnějších míst severního Thajska. Prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, který se rozkládá na ploše více než 16 ha. Navštívíte chrám Wat Sa Si, určený dříve pouze pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především Wat Mahathat - hlavní královský chrám, kolem kterého je rozmístěno 240 menších pagod. Po obědě se zastavíte u chrámu Wat Sri Chum - chrám mluvícího Buddhy, určený pro povzbuzení vojska. Poté se přesunete do městečka Lampang, posledního města v Thajsku, kde dnes jezdí kočáry tažené koňmi. Ubytování, večeře.

6. den LAMPANG - CHIANG RAI

Dopoledne přejezd do Chiang Rai, velmi rychle rozvíjejícího se města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu - Wat Rong Khun. Po obědě vyjížka lodí k horskému kmeni Akha. Prohlídka horské vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem i zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou, fakultativní projížka na slonech okolní přírodou (cca l hod.). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře.

7. den CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - CHIANG MAI

Po snídani odjezd do Chiang Saen, kde si prohlédnete chrám Wat Chedi Luang - chrám velké pagody z 12. stol. ve stylu království Lanna se zachovalou dřevěnou vihárou. Poté se přesunete na Zlatý tro­j­úhelník - Golden triangle, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Barmou, dnes nazývanou Myanmar. Výlet rychlou lodí po řece Mae Khong s možností návštěvy laoského území. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování opia, prohlídka opiového muzea. Odpoledne odjezd do Mae Sai, nejsevernějšího města Thajska a jednoho ze dvou oficiálních přechodů do Myanmaru. Fakultativní možnost krátké návštěvy Myanmaru a zdejšího trhu s typickými místními suvenýry, prohlídka městečka a buddhistického chrámu. Poté se přesunete do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska.

8. den CHIANG MAI

Chiang Mai, bývalé hlavní město říše Lanna (13. - 16. století) je známé jako centrum buddhismu a lidové tvořivosti Thajska. Dopoledne navštívíte několik dílen lidové tvořivosti (výroba deštníků a vějířů, zpracování stříbra, kožedělnictví ...). Po obědě se vydáte na horu Doi Suthep, která se vzpíná nad městem v nadmořské výšce 1.605 m. Naleznete zde jeden z nej­mladších, zároveň však nejkrásnějších thajských chrámů - Wat Doi Suthep, nej­významnější chrám severního Thajska, kde je podle pověsti uložena část ostatků Buddhy. Večeře v restauraci Kantokei s ukázkami lidového tance.

9. den CHIANG MAI - BANGKOK - PATTAYA (popř. jiné letovisko dle výběru)

V dopoledních hodinách odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Bangkoku, transfer na Pattayu (popř. do jakéhokoliv jiného letoviska dle výběru z tohoto katalogu). Ubytování v hotelu, koupání, volno. Vyberte si místo pobytu a Váš hotel zde...

10. - 15. den PATTAYA (popř. jiné letovisko dle výběru)

Snídaně. Volný čas. Po domluvě s průvodcem doporučujeme fakultativní výlety do tropické zahrady Nong Nooch Village, večerní transvestit show Alcazar nebo Tiffany, celodenní výlet na korálový ostrov, popř. 80 km vzdálený ostrov Ko Samet.

16. den PATTAYA (popř. jiné letovisko) - BANGKOK - PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště Don Muang v Bangkoku. Let na trase Bangkok - Praha.

17. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000