crosssearch

Thajsko Myanmar Barma

Poznávací zájezdy, Thajsko

Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu Viengtai*** v oblasti ulice Khao San, v centru ,,starého města" a turistického dění.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den

odlet z Prahy/Vídně do Bangkoku.

2. den

přílet do Bangkoku, transfer do hotelu Viengtai*** (http://www.viengtai.co.th/) v oblasti ulice Khao San, v centru ,,starého města" a turistického dění.

3. den

volno na individuální prohlídkuKrálovského paláce. V komplexu paláce se nachází Wat Phra Kaew, nejposvátnější buddhistický klášter v Thajsku. Je to komplex nádherně zdobených budov a monumentů. V jedné z budov je smaragdová socha Buddhy (Emerald Buddha) - jedna z nejposvátnějších soch Buddhy v Thajsku. Palác je vzdálen jen 20 minut pěšky nebo 5 minut tuk-tukem od hotelu. Odpoledne možnost individuální prohlídky Wat Pho, nejstaršího a největšího chrámu v Bangkoku s 46 metrovým, zlatem pokrytým ležícím Buddhou. Chrám je od hotelu vzdálen jen 25 minut pěšky a 10 minut tuk-tukem (vstupné cca 100 THB).

4. den

individuální volno. Za příplatek možnost výletů:

Celodenní výlet autobusem do Ayutthayi s návštěvou Bang Pa In

V 7.00 hodin vás vyzvednou ve vašem hotelu. Po hodině a půl dorazíte do Ayutthayi, do ,,starobylého města", které bylo hlavním městem Thajska celých 417 let.

Navštívíte chrámy Wat Phu Khao Thong, postavený U-Thongem ve 14. století jako meditační chrám. Poté navštívíte Wat Phra Si Sanphet, úchvatný, turistický nejznámější chrám v Ayuttayi a ve Wihan Phramongkhon Bophit uvidíte jednu z největších bronzových soch Buddhy v Thajsku. Pochází z 15. Století a je 15m vysoká. Odpoledne navštívíte letní palác Bang Pa In. Palác je v současnosti příležitostně využíván současným králem Ramou IX. a královnou Sirikit pro bankety, recepce a také jako královská rezidence. Návrat do Bangkoku v podvečerních hodinách. Včetně oběda.

Polodenní výlet autobusem na plovoucí trh Damnern Saduak

V 7.00 hodin odjezd od vašeho hotelu. Po 9. hodině přijedete do přístaviště lodí, kde přestoupíte do motorového člunu a dojedete do oblasti plovoucího trhu Damnern Saduak, původního a nejstaršího plovoucího trhu v provincii Ratchaburi. Zde budete mít možnost si z břehu prohlédnout loďky přeplněné tropickým ovocem, zeleninou, bylinkami, květinami a nepřeberným množstvím zboží všech druhů a barev. Můžete ochutnat i občerstvení, které prodavači nabízejí přímo ze svých lodí, jako například čerstvý kokosový džus nebo místní pochoutky připravené přímo na lodi. Nastoupíte do loďky, projedete se mezi prodavači a na vše se podíváte pěkně zblízka. Příjezd zpět do Bangkoku do oblasti Khao San okolo 13.30 hodin.

Celodenní výlet autobusem k mostu přes řeku Kwai s obědem

V 7.00 hodin odjezd od vašeho hotelu do provincie Kanchanaburi, přibližně 2 hodiny jízdy západně od Bangkoku. Největší atrakcí tohoto místa je jeho nejznámější stavba - most přes řeku Kwai, proslavený z knižního a filmového zpracování. Tento most byl jedním z klíčových bodů zásobovací, 415 km dlouhé železniční trasy mezi Bangkokem a Rangoonem (Barma, Myanmar), který se stavěl pod dohledem japonských okupačních vojsk. Podmínky stavby byly drsné, proto zde více než polovina zajatců zemřela. Díky tomu tato trasa proslula jako Železnice smrti. Navštívíte Museum Jeath (vstupné 40 THB není zahrnuto v ceně) a hřbitov padlých zajatců za druhé světové války.V poledne se naobědváte se v místní restauraci a pak se projedete vlakem po této ,,železnici smrti". Příjezd do Bangkoku v odpoledních hodinách.

5. den

transfer na letiště Don Muang k odletu do města Yangon v Barmě. Město Yangon, dříve zvané Rangún, je mnohonárodním, kosmopolitním a nejzajímavějším městem Barmy. Nenechte se mýlit, není to hlavní město, kterým je od roku 2005 Naypyidaw. Yangon je však se svými památkami a malebnou neuspořádaností rozhodně jedním z nejúchvatnějších měst jihovýchodní Asie. Po příletu transfer do hotelu Panorama*** (http://www.panoramaygn.com/).

6. den

po snídani privátní transfer s anglicky hovořícím průvodcem po památkách Yangonu včetně oběda. Okruh začíná návštěvou dvou překrásných pagod Botataung a Sule, které spolu s pagodou Shwedagon patří mezi 3 nejvýznamnější a nejkrásnější pagody v Yangonu. Pagoda Botataung přechovává Buddhovy vlasy a pagoda Sule je opravdová rarita, neboť tento 2000 let starý chrám dnes stojí na hlavním kruhovém objezdu uprostřed rušného města. Typický barmský oběd si vychutnáte v místní restauraci. Odpoledne návštěva obřího ležícího Buddhy v Chaukhtatgyi (65 m) a nejznámější, největší a nejkrásnější pagody Shwedagon z 11 tun zlata a zdobené 2500 diamanty. Tato 99 metrů vysoká a více než 2500 let stará pagoda, která se hrdě tyčí na hoře Singuttara, je dominantou a symbolem města a spolu s Baganem také symbolem celé Barmy. Většina návštěvníků pagody jsou místní obyvatelé, protože význam této památky je hluboce náboženský, je považována za nejsvětější pagodu v celé zemi. Den zakončíte bufetovou večeří v plovoucí restauraci Karaweik Palace na řece Yangon.

7. den

snídaně, individuální volno. Za příplatek lze možnost celodenního privátního výletu s anglicky hovořícím průvodcem vč. oběda:

Město Bago - vzdálené 80 km od Yangonu, je fascinující město plné úchvatných buddhistických náboženských památek. Před příjezdem do města se zastavíte na válečném hřbitově Htaukkyant s hroby a pamětními sloupy s 27 000 jmény vojáků padlých ve II. světové válce.

Po příjezdu do Baga nejprve navštívíte Kyahkatwine Teaching Monastery, jeden ze tří největších buddhistických klášterů v zemi. Pohled na dlouhou řadu šafránově oděných mnichů, kteří proudí z kláštera pro svou každodenní almužnu je nezapomenutelný zážitek. Svou neuvěřitelnou velikostí Vás ohromí ležící Shwethalyaung Buddha, který měří 55 m na délku a 16 m na výšku. Je tak velký, že pokud se díváte od spodního schodu, nejste schopni říci, co je před Vámi.

Během odpoledne ještě navštívíte obnovený královský palác Kanbawzathadi a také manufakturu, kde se vyrábějí Cherooty, typické barmské doutníky.

Po návratu do města večeře v místní restauraci.

8. den

ranní transfer na letiště k odletu do Bangkoku, po příletu privátní transfer z letiště na ostrov Koh Chang (cesta trvá cca 5 hodin) do hotelu Alina Grande Hotel and Resort*** (http://www.alinaresort.com/).

9.-10. den

odpočinek na pláži s možností výletů za příplatek:

Celodenní výlet na 5 ostrovů Národního mořského parku Koh Chang se šnorchlováním

Ranní odjezd lodí z přístaviště v Bang Bao na celodenní výlet na nádherné tropické ostrůvky Koh Yak Lak, Koh Ang, Koh Mapring, Koh Yak Yai a Koh Wai. Celkem 5 zastávek na šnorchlování, krmení ryb a relaxaci na malebných plážičkách. Návrat do hotelu kolem 17.00 hod. odpoledne.

Cena zahrnuje: bufetový oběd, BBQ, zeleninové a ovocné saláty, vodu, kávu, odpolední svačinu, vybavení na šnorchlování, anglicky hovořící průvodce, zpáteční transfer z/do hotelu.

Projížďky na slonech džunglí na ostrově Koh Chang

Výlet na slonech tropickou džunglí k řece, odpočinek u řeky s koupáním slonů (pouze u dvouhodinové projížďky), krmení slonů a zpátky džunglí do sloního kempu kolem ovocnářských farem s pozorováním tropické flory a fauny.

Cena zahrnuje: projížďku na slonech, krmení pro slony, nealkoholické nápoje, transfer z/do hotelu.

11. den

snídaně, odjezd linkovým autobusem do Bangkoku v Thajsku, cesta trvá přibližně 6 hodin. Ubytování v 3* hotelu v oblasti Khao San.

12.den

snídaně, odhlášení z hotelu v 12.00 hodin, transfer na letiště k odletu do Prahy.

13. den

Přílet do Prahy/Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000