crosssearch

Thajsko - Laos - Kambodža

Poznávací zájezdy, Thajsko

Snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Fakultativně návštěva divadelního představení Siam Niramit Show, večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY DO BANGKOKU

2. den BANGKOK

Snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Fakultativně návštěva divadelního představení Siam Niramit Show, večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

3. den BANGKOK

Snídaně. Celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 tuny ryzího zlata. Dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác - Grand Palace, kde si mimo jiné prohlédnete chrám smaragdového Buddhy - Wat Phra Keo. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížďky lodí po řece Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám vycházejícího slunce - Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Nocleh v Bangkoku.

4. den BANGKOK - BANG PA-IN - AYUTTHAYA - PHITSANULOK

Odjezd od hotelu v Bangkoku do Bang Pain, letního paláce králů Ayutthayi. Po prohlídce přejezd do nedaleké Ayutthayi, největší říše Jihovýchodní Asie v letech 1350 až 1767. Město bylo zcela zničeno Barmánci a bylo znovu celé odkryto až v roce 1956. Ayutthaya nabízí fascinující podívanou na četné polozachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Navštívíte chrám Wat Yai Chai ze 14. století, dále Wat Pra Mongkol Bopitr a přilehlý královský palác Wat Si Saket ze 14. století. Poté Vás čeká cesta do města známého především pěstováním banánů - Phitsanuloku, ubytování a večeře.

5. den PHITSANULOK - SUKHOTHAI - LAMPANG

Po snídani prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde se nachází 2. nejvýznamnější buddhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z paláce Smaragdového Buddhy v Bangkoku. Poté se přesunete do Sukhothai, prvního hlavního města thajské říše, jednoho z nejvýznamnějších míst severního Thajska. Prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, který se rozkládá na ploše více než 16 ha. Navštívíte chrám Wat Sa Si, určený dříve pouze pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především Wat Mahathat - hlavní královský chrám, kolem kterého je rozmístěno 240 menších pagod. Po obědě se zastavíte u chrámu Wat Sri Chum - chrám mluvícího Buddhy, určený pro povzbuzení vojska. Poté se přesunete do městečka Lampang, posledního města v Thajsku, kde dnes jezdí kočáry tažené koňmi. Ubytování, večeře.

6. den LAMPANG - CHIANG RAI

Dopoledne přejezd do Chiang Rai, velmi rychle rozvíjejícího se města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu - Wat Rong Khun. Po obědě vyjížďka lodí k horskému kmeni Akha. Prohlídka horské vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem i zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou, fakultativní projížďka na slonech okolní přírodou (cca l hod.). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře.

7. den CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - CHIANG MAI

Po snídani odjezd do Chiang Saen, kde si prohlédnete chrám Wat Chedi Luang - chrám velké pagody z 12. stol. ve stylu království Lanna se zachovalou dřevěnou vihárou. Poté se přesunete na Zlatý trojúhelník - Golden triangle, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Barmou, dnes nazývanou Myanmar. Výlet rychlou lodí po řece Mae Khong s možností návštěvy laoského území. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování opia, prohlídka opiového muzea. Odpoledne odjezd do Mae Sai, nejsevernějšího města Thajska a jednoho ze dvou oficiálních přechodů do Myanmaru. Fakultativní možnost krátké návštěvy Myanmaru a zdejšího trhu s typickými místními suvenýry, prohlídka městečka a buddhistického chrámu. Poté se přesunete do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska.

8. den CHIANG MAI - LUANG PRABANG

Snídaně. Odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Luang Prabang (přestup v Bangkoku). Po příletu ubytování v hotelu. Prohlídka města, během které uvidíte Melounovou stúpu Wat That Pathum a chrám Wat Xieng Thong. Návštěva nočního trhu. Nocleh v Luang Prabang.

9. den LUANG PRABANG

Snídaně. Prohlídka královského paláce. Dále projížďka po Mekongu. Příjemná procházka džunglí s možností koupání ve vodopádech Tat Kuang Si s neskutečně azurovou vodou, které připomínají Plitvická jezera. V podvečer výstup na posvátnou horu Phu Si, odkud se naskýtá jedinečný pohled na západ slunce nad městem. Nocleh v Luang Prabang.

10. den LUANG PRABANG - VANG VIENG

Snídaně. Odjezd po silnici č. 13 do Vang Vieng. Cesta prochází divokou horskou krajinou a patří k nejscéničtějším asijským silnicím. Cestou zastávky ve vesnicích rozličných horských kmenů. Příjezd do Vang Viengu, ubytování v malém horském hotýlku.

11. den VANG VIENG - VIENTIANE

Snídaně. Odjezd do hlavního města Laosu - Vientiane. Po příjezdu do Vientiane prohlídka chrámu Wat Si Sakhet, chrámu Wat Phra Keo, stúpy That Luang, symbolu laoské svébytnosti, a Vítězného oblouku Patu Xai. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh ve Vientiane.

12. den VIENTIANE - PHNOMPENH

Snídaně. Před polednem transfer na letiště, odlet do Phnompenhu. Po příletu prohlídka města - chrámu Wat Phnom, bulváru Norodom a Vítězného oblouku. Dále návštěva bývalé věznice Rudých Khmérů Tuol Sleng, fakultativně možnost návštěvy trhu Psar Thmei. Nocleh v Phnompenhu.

13. den PHNOMPENH - SIEM REAP

Snídaně. Prohlídka areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou, jejíž podlaha je vydlážděna dlaždicemi z pravého stříbra. Odjezd autobusem do Siem Reapu. Cestou zastávka ve vesnici Skuon, která je proslulá tržištěm s ovocem, smaženým hmyzem a tarantulemi na medu. Dále prohlídka historického angkorského dálničního mostu Spian Phra Phutthos. Příjezd do Siem Reapu, ubytování v hotelu. Večer fakultativně návštěva tradiční khmerské restaurace s ukázkou tanců Apsaras - nejstarším tancem světa. Nocleh v Siem Reapu.

14. den SIEM REAP

Snídaně. Celodenní výlet do areálu Angkoru, prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírodě a samotného majestátního Angkor Watu, největšího hinduistického chrámu na světě. Nocleh v Siem Reapu.

15. den SIEM REAP

Snídaně. Pokračování v prohlídce areálu Angkoru včetně vzdáleného chrámečku Banteay Srei, klenotu khmerského sochařství, pevnosti žen. Cestou možnost prohlídky výroby palmového cukru. Dále Kbal Spean, řeka tisíce znamení - příjemný trekking do džungle. Odpoledne navštívíte chrámy Prasat Kravan a Pre Rup. V pozdním odpoledni návrat do hotelu. Nocleh v Siem Reapu.

16. den SIEM REAP - BANGKOK - PRAHA

Snídaně. Dopoledne transfer na letiště, odlet do Bangkoku a následně do Prahy. Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- Praha - Bangkok, Chiang Mai - Luangprabang, Vientiane - Phnompenh a Siem Reap - Praha s přestupy
- letištní taxy
- 14 noclehů se snídaní v hotelech 3* se snídaní (v Thajsku 4x plná penze)
- program, transfery a vstupy dle itineráře
- česky mluvícího průvodce CK (min. 12 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- víza - Laos 30,- USD + 2 foto (na místě), Kambodža 25,- USD + 1 foto (na místě)
- turistickou odletovou taxu z Laosu (cca 5,- USD)
- fakultativní výlety
- spropitné
- pojištění léčebných výloh

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000