crosssearch

Thajsko a Laos

Poznávací zájezdy, Thajsko

Uvidíte hlavní město Thajska i Laosu, Luang Prabang - laoskou památku chráněnou UNESCO, Chiang Mai - turistické centrum severního Thajska, posvátná buddhistická místa, slony, tradiční život horských kmenů, místní řemesla, plavbu po Mekongu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Uvidíte hlavní město Thajska i Laosu, Luang Prabang - laoskou památku chráněnou UNESCO, Chiang Mai - turistické centrum severního Thajska, posvátná buddhistická místa, slony, tradiční život horských kmenů, místní řemesla, plavbu po Mekongu.

V ceně programu: veškeré transfery vč. přeletů, anglicky mluvící průvodce, 6x ubytování v Thajsku (vč. 6x snídaně, 4x oběd, 1x večeře), 4x ubytování v Laosu (vč. 4x snídaně, 2x oběd, 1x večeře), vstupy, česky mluvící delegát na telefonu v Thajsku, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax.

Cena nezahrnuje: vízum do Laosu (platí se na místě)

Program zájezdu

1. den Odlet z Prahy či Vídně do Thajska.

2. den Přílet do Bangkoku, přivítání na letišti a transfer do hotelu.

3. den - Bangkok (snídaně, večeře) Dopoledne prohlídka tří nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bangkoku: Wat Trimit s 3 m vysokým zlatým Buddhou z 13. století, Wat Po s nejdelší sochou ležícího Buddhy na světě a Wat Benjamaborpitr nebo-li Mramorový chrám. Odpoledne volno. Večer transfer do místní restaurace na večeři doprovázenou thajskou hudbou a tancem.

4. den - (snídaně, oběd) Snídaně v hotelu, oběd, transfer na letiště a let do Chiang Rai. Ubytování v Chiang Mai, volno.

5. den - Chiang Mai (snídaně, oběd) Prohlídka města završená ve Wat Phra Dhat Doi Suthep, což je nejposvátnější chrám v severním Thajsku, obsahující svaté relikvie Buddhy. Díky své poloze na hoře nabízí panoramatický výhled na město Chiang Mai. Oběd v místní restauraci. V oblasti San Kampaeng jsou návštěvníci srdečně zváni ke sledování výroby místních řemesel (hedvábí, barevné papírové deštníky, keramika, nábytek z teakového dřeva s jemnými řezbami, stříbro atd.).

6. den - Thaton (snídaně, oběd) Po snídani jízda severním směrem do Mae Sa Valley navštívit orchidejovou a motýlí farmu. Pokračujete do Elephant Chiang Dao Camp (sloní práce v džungli, koupel v řece). Odjezd do Thaton, oběd v místní restauraci. Po obědě krátká jízda lodí po řece Kok (cca 1 hodina). Návštěva vesnic horských kmenů. Příjezd do Chiang Rai v pozdním odpoledni, ubytování.

7. den - Chiang Rai (snídaně, oběd) Severní Thajsko je dobře známé svými obyvateli - horskými kmeny s jejich barvitými kostýmy, v tento den se s několika setkáte. Cesta po úzkých horských cestách krásnou krajinou s nádhernými výhledy až do Mae Sai, který je geograficky nejsevernějším městem Thajska na hranici s Barmou. Oběd v místní restauraci. Navštěva provinčního města Chiang Saen u řeky Mekong. Nocleh v Chiang Rai.

8. den - Laos (snídaně, oběd, večeře) Výletní plavba po Mekongu na hranice s Laosem a dále do Pakbeng. Několik zastávek podél cesty nabízí možnost ochutnat život na venkově a obdivovat, jak málo se změnilo v průběhu staletí. Oběd na palubě. Večeře a ubytování v Luangsay Lodge.

9. den - Pak Ou (snídaně, oběd) Plavba po Mekongu k posvátným jeskyním Pak Ou a dále do Luang Prabang. Oběd na palubě. Zastávka ve vesnici Ban Hai Xang na lekci o tom, jak se rýže mění na whisky. Ubytování v Luang Prabang.

10. den - Luang Prabang (snídaně) Prohlídka Luang Prabang, okouzlujícího města plného historických chrámů a koloniálních staveb. Návštěva Národního muzea (královský palác), Wat Mai a Wat Visoun, což je nejstarší chrám v Luang Prabang, jeho historie sahá až do r. 1513 a obsahuje sbírku starých dřevěných Buddhů. Wat Xieng Thong je korunní klenot mezi všemi kláštery a chrámy ve městě, může se chlubit nádhernými mozaikami a nástěnnými malbami ze zlata. Odtud pěšky po hlavní ulici v Luang Prabang.

11. den - Vientiane (snídaně) Po snídani odjezd na letiště pro odlet do Vientiane, kde po příletu transfer do hotelu. Prohlídka hlavního města, které leží v ohybu řeky Mekong uprostřed úrodné nivy. Uvidíte zajímavé chrámy (Ho Pha Keo, Wat Si Saket), živé trhy, Vítězný oblouk Patuxai s výhledem na město či Pha That Luang (Velká stúpa), což je nejvýznamnější národní kulturní památka Laosu - buddhistická stúpa pokrytá zlatem. Ubytování ve Vientiane.

12. den - (snídaně) Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet domů nebo zpět do Thajska k plážovému pobytu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000