crosssearch

Thajsko a Kambodža

Poznávací zájezdy, Thajsko

Uvidíte a zažijete hlavní město Thajska i Kambodže, Ayuthaya - bývalé thajské hlavní město chráněné UNESCO, letní královský palác, stopu Buddhy, národní park Khao Yai chráněný UNESCO, pozůstatky khmerské architektury v Thajsku, fascinující Angkor.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Uvidíte a zažijete hlavní město Thajska i Kambodže, Ayuthaya - bývalé thajské hlavní město chráněné UNESCO, letní královský palác, stopu Buddhy, národní park Khao Yai chráněný UNESCO, pozůstatky khmerské architektury v Thajsku, fascinující Angkor

V ceně programu: veškeré transfery vč. přeletů, anglicky mluvící průvodce, 5x ubytování v Thajsku (vč. 5x snídaně, 3x oběd, 1x večeře), 3x ubytování v Kambodži (vč. 3x snídaně), vstupy, česky mluvící delegát na telefonu v Thajsku, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Cena nezahrnuje: vízum do Kambodže (platí se na místě)

Program zájezdu

1. den Odlet z Prahy či Vídně do Thajska.

2. den Přílet do Bangkoku, přivítání na letišti a transfer do hotelu.

3. den - Bangkok (snídaně, večeře) Dopoledne prohlídka tří nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bangkoku: Wat Trimit s 3 m vysokým zlatým Buddhou z 13. století, Wat Po s nejdelší sochou ležícího Buddhy na světě a Mramorový chrám. Odpoledne volno. Večer transfer do místní restaurace na večeři doprovázenou thajskou hudbou a tancem.

4. den - Bang Pa In / Ayuthaya / War Phra Phuttabat (snídaně, oběd) Odjezd severním směrem. První zastávka je Bang Pa In, bývalé letní sídlo králů postavené v rozsáhlém parku v 18. století jako kombinace thajské a evropské architektury. Pokračuje se do Ayuthya, bývalého hlavního města Siamu v letech 1350-1767, které bylo zničeno po barmské invazi a dnes pouze zbytky kdysi působivých chrámů a paláců připomínají slavnou minulost tohoto města. Oběd v místní restauraci. Zastávka u Wat Phra Phuttabat s velkým otiskem nohy Buddhy, což činí z tohoto chrámu svaté místo pro buddhisty z celého Thajska. Trh s ovocem v Hang Dong. Příjezd do Khao Yai, ubytování v hotelu.

5. den - Khao Yai / Korat (snídaně, oběd) Exkurze do národního parku Khao Yai, vytvořeného v roce 1961 a v r. 2005 zapsaného do dědictví UNESCO. Na ploše větší než 2176 km2 se nachází soustava monzunových lesů. Kromě širokého spektra vegetace se Khao Yai může pochlubit množstvím ptáků a divoké zvěře, včetně divokých slonů, medvědů, tygrů a leopardů. V parku uvidíte i vodopády. Oběd zajištěn v místní restauraci. Příjezd do Koratu, hlavního města provincie, kde naleznete významné pozůstatky dávné khmerské říše. Navštěva Dan Kwian, vesnice známé unikátní keramikou. Procházka po městě Korat se zastávkou u sochy manželky guvernéra Koratu Khun Ying Mo, která pomohla zachránit město před invazí laoské armády. Ubytování v Korat.

6. den - Burirum (snídaně, oběd) Jízda do Burirum k návštěvě Prasat Phanom Rung, komplexu na vrcholku vyhaslé sopky symbolizující centrum vesmíru. Vynikající příklad khmerské architektury, místo více než tisíc let staré. Nedaleko další z khmerskýc památek - Prasat Muang Tham, kde klášter obklopují 4 nádrže představující světové oceány. Po obědě v místní restauraci cesta do Aranyaprathet, ubytování.

7. den - Kambodža - Poipet (snídaně) Přejezd přes thajskou hranici v Poipet do Kambodži. Cesta na východ a na sever od velkého jezera Tonle Sap. Ubytování v Siem Reap.

8. den - Angkor (snídaně) Návštěva Angkor Wat, klenotu khmerské architektury, který je největší a nejlépe zachovaný chrám Angkoru. Návštěvníky ohromuje jeho rozsah, uspořádání i jemná sochařská práce. Z vrcholu centrální svatyně se nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Podél vnější stěny galerie běží nejdelší nepřetržitý basreliéf na světě, který vypráví příběhy z hinduistické mytologie. Návštěva chrámu Banteay Srei, který je sice miniaturní v porovnání s jinými chrámy Angkoru, přesto je považován za klenot klasického khmerského umění. Je postaven v růžového pískovce, stěny jsou nádherně vytesané. Prohlídka opevněného města Angkor Thom, které se rozkládá na ploše 10 km2. Podívejte se na západ slunce nad kambodžskou přírodou z horních teras angkorského chrámu. Nocleh v Siem Reap.

9. den - Angkor (snídaně) Pokračování prohlídky v Angkoru. Návštěva masivního buddhistického chrámu Banteay Kdei z 2. poloviny 12. století a naproti němu vodní nádrže s malým ostrůvkem uprostřed, kde zůstala kamenná podezdívka kdysi dřevěného chrámu Sras Srang. Uvidíte též Ta Prohm, jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí Angkoru, kde byla ponechána džungle mezi památkami, tudíž to zde vypadá velmi podobně, jako když první evropští průzkumníci narazili na pozůstatky Angkoru. Prohlídka Ta Keo, což byla první místní stavba výhradně z pískovce, a Chau Say Tevoda z 2. čtvrtiny 12. století věnovaný Shivovi a Vishnu. Transfer na letiště Siem Reap, přelet do Phnom Penh a transfer do hotelu.

10. den - Phnom Penh (snídaně) Prohlídka fascinujícího hlavního města Phnom Penh, které kypí životem. Začnete ve Wat Phnom, kde podle legendy žena jménem Penh objevila čtyři Buddhovy sochy a postavila zde pro ně chrám, čímž bylo založeno hlavní město. Návštěva královského paláce, přilehlé Stříbrné pagody a Národního muzea se sbírkou khmerského umění. V odpoledních hodinách se dozvíte o novější, tragické minulosti Kambodži v Tuol Sleng muzeu (muzeum genocidy). Dříve Tuol Svay Prey byla střední škola, která se v r. 1975 stala místem výslechů a mučení pro režim Rudých Khmerů. Poté se projdete po centrálním tržišti ve výrazné budobě ve stylu art-deco. Transfer na letiště Phnom Penh pro odlet.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000