crosssearch

Severní i jižní Thajsko - velký okruh

Poznávací zájezdy, Thajsko

Vydejte se s námi do pohádkové země - exotického Thajska. Náš zájezd zahrnuje jak překrásné kulturní památky připomínající bohatou historii (Khmérské období - Lop Buri, období Sukhotai - památky v Sukhothai, období Ayutthaya - chrámy v Ayutthayi a pozdější Lanna, Rattnakosin -...

Konečná cena za osobu od: 54 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt): Odlet do Bangkoku.

2.den (pá): Přílet do Bangkoku, ubytování. Tento den program v Bangkoku záleží na času příletu. Památky mohou být navštíveny až další den. BANGKOK je 7-mi milionová metropole, kde poznáte lesk i bídu, spousty paradoxů, čtvrti plné moderních mrakodrapů, které se za rohem mění v zapáchající slam. Nádherné chrámy, všudypřítomné venkovní stánky, kde se vaří všechno a skoro 24 hodin denně, řeku Chao Phrayu a život na ní a na přilehlých kanálech, nákupy všeho za skvělé ceny... Seznámení s městem – projížďka lodí po řece Chao Phraya, ochutnávka místní kuchyně, projížďka centrem Bangkoku tuk - tukem (místní vozítko na třech kolech).

3.den (so): Celodenní program v BANGKOKU – prohlídka královského paláce, nejpompéznějšího areálu v Thajsku. Poté výstup na Zlatou horu – chrám s krásnými vyhlídkami na starý i nový Bangkok. Projížďka místními loďkami po klongu (kanálu), kde je vidět, jak žijí místní u vody. Nová část Bangkoku – pojedeme nadzemním vlakem Sky – train k Lumpini Parku – odpočinek v největším parku ve městě. Volno na nákupy ve čtvrti Patpong.

4.den (ne): Ráno vyjedeme na plovoucí trh do KANCHANABURI – je to úžasná podívaná. Malé městečko Kanchanaburi je protkané sítí kanálů, na kterých se každý den koná plovoucí trh. Místní prodejci jezdí na malých loďkách a prodávají ovoce, zeleninu, koření, suvenýry nebo někteří mají i pojízdné občerstvení a na loďce mají pánev a smaží nudle, maso. Možnost si za poplatek nasednout do loďky a nechat se vozit mezi prodejci po vodě nebo to vše pozorovat ze břehu. Odpoledne se podíváme ke známému železničnímu mostu přes ŘEKU KWAI, proslaveného z knižního a filmového zpracování. Tento most byl jedním z klíčových bodů zásobovací železniční trasy mezi Bangkokem a Rangoonem (Barma), který v roce 1942 a 1943 stavěly tisíce válečných zajatců a místních civilistů pod dohledem japonských okupačních vojsk. Podmínky stavby byly drsné, proto zde více než polovina zajatců zemřela. Díky tomu tato trasa proslula jako Železnice smrti.

5.den (po): Dopoledne se po cestě na sever Thajska podíváme do starého královského města AYUTHAYA – bývalé královské město zařazené na seznam světového dědictví UNESCO plné velkých chrámových komplexů, soch buddhů, které se více či méně dochovaly dodnes. Prohlídky chrámů Wat Phra Ram, Wat Phra Si Sanphet, Wat Mahathat aj. Dále pokračujeme do Lop Buri. Prohlídka LOP BURI – jedno z thajských nejstarších měst, nádherný příklad kmérského umění a architektury, chrámy podobné chrámu Angkor Wat. Dojezd na nocleh do oblasti Phitsanulok.

6.den (út): PHITSANULOK – prohlídka chrámu Wat Phra Si Rattana Mahathat na břehu řeky Nan, kde se nachází významná socha Buddhy z bronzu. Prohlídka města SUKHOTAI – klenot Thajska, historický park s mnoha chrámy. Pro svou nádheru a význam byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Chrám Wat Maha Dhat – hlavní královský chrám s 240 menšími pagodami a mnoho dalších. Přejezd na sever do Chiang Mai.

7.den (st): Ráno odjezd do hor k prohlídce nádherného chrámu WAT PHRA THAT DOI SUTHEP, který je nejvýznamnější v severním Thajsku a přístup k němu vede po 290 schodech. Kromě úžasného chrámu návštěvníci obdivují i jedinečné výhledy na Chiang Mai a okolí. Odpoledne prohlídka města CHIANG MAI - chrámy Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang aj.

8.den (čt): Den věnovaný horám severního Thajska. NÁRODNÍ PARK DOI ITHANON – s nejvyššími vrcholky až do výšky 2565 m, kam návštěvníci přichází pro udivující a úchvatné scenérie zahrnující mnoho vodopádů a bohatou divokou přírodu. Úchvatné VODOPÁDY MAE KLANG a WACHIRATHAN a cestou zpět zastávka v domorodé vesnici.

9.den (pá): Odlet na jih Thajska, který je známý svými nádhernými plážemi a průzračnou vodou, jedinečnými vápencovými útvary a bohatým podmořským světem.

10.den (so): Ostrov PHUKET – nádherný exotický ostrov na jihu Thajska s překrásnými plážemi, kde tráví svoji oblíbenou dovolenou mnoho lidí z Evropy.

11.den (ne): Pojedeme lodí na nejkrásnější thajské ostrovy v Andamanském moři – PHI PHI OSTROVY. Navštívíme jižní i severní ostrov. Překrásné přírodní scenérie – kombinace nádherné vody, bílého písku, kokosových palem a vápencových skalních útvarů porostlých vegetací je nezapomenutelná. Jeden z ostrovů je neobydlen a je tam možnost během výletu šnorchlovat mezi krásnými barevnými rybkami. Také uvidíme jeskyně, kde žijí vlaštovky, jejichž hnízda se exportují do Číny, což je velká pochoutka. Během výletu možnost koupání.

12.den (po): Celodenní výlet do PROVINCIE PHANG NGA, kde je v zátokách Andamanského moře největší koncentrace vápencových útvarů v celém Thajsku. Podíváme se na místo, kde volně žijí opičky Makakové, poté se projedeme loďkou mezi mangrovy a pojedeme mezi pitoreskními skalními útvary až k OSTROVU JAMESE BONDA, kde se natáčel James Bond. Odpoledne strávíme v nádherné muslimské rybářské vesnici na kůlech, která působí dojmem jako když se tam zastavil život. Možnost nákupu pěkných suvenýrů.

13.den (út): Odlet do Bangkoku a do Evropy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000