crosssearch

Za gorilami do Rwandy s pobytem na Zanzibaru

Poznávací zájezdy, Tanzánie

Po snídani odjezd na jih země do NP Nyungwe. Cesta Vás povede přes Nyanzu (známou také jako Nyabisindu), tradiční sídlo rwandské monarchie. Zde se nachází starý královský palác, který si prohlédnete. Palác byl kompletně restaurován za použití mísních materiálů tak, že dnes...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO KIGALI

Odlet z Prahy do Kigali s přestupem.

2. den KIGALI

V ranních hodinách přílet do Kigali, uvítání na letišti, transfer do hotelu Laico Umubano 4*, oběd, odpoledne prohlídka Kigali. Večeře a nocleh.

3. den KIGALI - NYANZA - NP NYUNGWE

Snídaně. Po snídani odjezd na jih země do NP Nyungwe. Cesta Vás povede přes Nyanzu (známou také jako Nyabisindu), tradiční sídlo rwandské monarchie. Zde se nachází starý královský palác, který si prohlédnete. Palác byl kompletně restaurován za použití mísních materiálů tak, že dnes vypadá naprosto stejně, jako v 19. stol. - čase jeho největší slávy. Dále budete pokračovat do města Butare, kde je zajištěn oběd a také prohlída Národního muzea. Muzeum v Butare je jedno z nejlepších muzeí v celém regionu. Pokračování cesty do NP Nyungwe. Příjezd do Gisakura Guest House 3*+, večeře a nocleh.

4. den NP NYUNGWE

Po snídani pěší trek do nitra pralesa Nyungwe, kde budete pozorovat primáty - zejména guarézy pláštíkové a šimpanze. Po skončení treku oběd v Gisakura Guest House. Po obědě odjezd do Kibuye, města ležícího nad jezerem Kivu. Během cesty, která trvá cca 3 hodiny, budete mít možnost pozorovat nádhernou rwandsou přírodu. Vyhlídka na jezero v Kibuye Vás bude taktéž fascinovat. Navečer návrat do Gisakura Guest House na večeři a přenocování. NP Nyungwe - park leží na jihu Rwandy při hranici s Burundi. Území parku čítá 1.000 km2 a nadmořská výška území parku se pohybuje mezi 1.600 m až 1.950 m. Jedná se o ojedinělý horský prales, nejrozsáhlejší celek pralesu Montana ve východní a střední Africa, s bezkonkurenčním přírodním bohatstvím. Mimo jiných přírodních divů je hlavním lákadlem tohoto panenského pralesa zejména skutečnost, že zde žije 13 druhů primátů, okolo 300 druhů ptáků a vyskytuje se zde okolo 100 druhů orchideí. Také zde pramení jeden z pramenů Nilu. Místní stezky jsou ideální pro milovníky přírody, botaniky a také pro ornitology. V parku Nyungwe máte skvělou příležitos k pozorování šimpanzů a guaréz pláštíkových.

5. den NP NYUNGWE - JEZERO KIVU

Po snídani odjezd do Gisenyi, města ležícího na břehu jezera Kivu na jeho severní straně. Gisenyi je rekreačním a odpočinkovým místem, ideálně položeným tranzitním bodem mezi parky Nyungwe a Volcanos. Oběd v hotelu Lake Kivu Serena 5*. Po obědě čas na relaxaci v hotelovém bazénu či na plážích v okolí jezera. Možnost vodních sportů. Večeře tento den není zajištěna, abyste měli možnost vyjít si do Gisenyi. Lze přikoupit i v hotelové restauraci. Nocleh v hotelu Lake Kivu Serena 5*. Jezero Kivu - největší ze sladkovodních jezer východoafrické velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Je zároveň šestým největším jezerem Afriky vůbec a s hloubkou 480 m také 15. nejhlubším jezerem světa. Vodní plocha zabírá 2.700 km2 a jezero leží v nadmořské výšce 1.460 m. Jezero tvoří hranici Rwandy s Konžskou demokratickou republikou (dříve Zaire) a je obklopeno nádherným horským masivem. Žije zde mnoho druhů ryb a tak je jezero Kivu také oblíbeno místními rybáři, které zde můžete pozorovat při lovu na typických loďkách. Další zajímavostí je, že voda z jezera odtéká do řeky Ruzizi, která dále vtéká do jezera Tanganyika - druhého největšího sladkovodního jezera světa.

6. den JEZERO KIVU - NP VOLCANOS

Tento den budete vstávat velmi brzy a vydáte se na cestu do NP Volcanos. Snídaně formou balíčku. Cesta Vás povede přes město Ruhengeri, které je posledním větším městem před vstupem do parku. V 07.00 hod informační schůzka v kanceláři rangerů, kde budete seznámeni s průběhem treku za kočkodany zlatými, které se dnes vydáte pozorovat. Váš řidič na Vás bude čekat na předem domluveném místě, zatímco Vy budete za doprovodu místních průvodců hledat a pozorovat kočkodany. Doporučujeme pevnou trekovou obuv a nepromokavé oblečení. Můžete přibalit i pláštěnku. Oběd v lodži Mountain Gorillas Nest 4*. Po obědě pěší cesta do jedné z místních vesniček, kde se seznámíte s životem místních lidí, uvidíte, jak se rozdělává oheň, poučíte se o tradičním léčitelství, uvidíte tradiční tance a mnoho dalšího. Večeře a nocleh v Mountain Gorillas Nest lodži 5*. NP Volcanos: tento NP tvoří společně s Parc National des Virunga v Kongu a Mgahinga Gorilla National Park v Ugandě ekologický celek. Tyto parky dohromady vytvářejí Virunga Coservation Area o rozloze 420 km2. Samotný NP Volcanos má rozlohu přibližně 120 km2. Park byl založen v roce 1925 a leží v nadmořské výšce mezi 3.474 m a 4.507 m. V celé oblasti dohromady žije cca 320 goril, tedy přibližně stejný počet jako v NP Bwindi Impenetrable. Krajina parku je hornatá, tvořená vulkány, ale najdeme zde také bambusové háje a otevřené travnaté savany, které jsou díky častým dešťům přicházejícím od hor stále zelené. V tomto parku žije také mnoho druhů ptáků, sloni a buvoli, další druhy primátů a mnoho dalších druhů zvířat.

7. den NP VOLCANOS - KIGALI

Časná snídaně v lodži a odjezd na informační schůzku s rangery, kde se seznámíte s průběhem treku za horskými gorilami, za kterými se dnes vydáte. Trek za gorilami může trvat 1 - 4 hodiny. Doporučujeme opět pevnou trekovou obuv a nepromokavé oblečení. Cesta vede hustým lesem, protože gorily se zdržují ve skrytu pralesa. Než najdete gorily, potkáte pravděpodobně také stáda buvolů, opice a prasata pralesní. Během treku za gorilami panují přísná pravidla, ke každé gorilí rodině může být puštěno maximálně 8 návštěvníků denně. Proto je možné, že budete rozděleni do dvou skupin. S gorilami můžete strávit maximálně 1 hodinu. Po skončení treku návrat do Vaší lodže na oběd. Odpoledne transfer zpět do Kigali. Večeře tento den není zajištěna, máte možnost si vyjít do města, nebo ji dokoupit v hotelu. Nocleh v hotelu Laico Umubano 4*.

8. den KIGALI - ZANZIBAR

Časná snídaně. Transfer na letiště v Kigali a odlet na ostrov Zanzibar. Po příletu na ostrov Zanzibar transfer do hotelu Sultan Sands Island Resort 4*+, pobyt s polopenzí (možnost rozšíření na All Inclusive). Pobyt v hotelu.

9. - 13. den ZANZIBAR

Pobyt v hotelu na Zanzibaru, volno na koupání, opalování, vodní sporty a relaxaci. V rámci pobytu na ostrově Zan­zibar je také zajištěn celodenní výlet do Stone Townu - historické části hlavního města ostrova, spojený s návštěvou farmy na pěstování koření.

14. den ODLET ZE ZANZIBARU

Okolo poledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Ruzyně.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Kigali a Zanzibar - Praha ve třídě economy
veškeré transfery ve Rwandě dle programu
6x ubytování ve Rwandě v hotelích a lodžích standardu 4* - 5* s plnou penzí (poslední noc v Kigali bez večeře)
veškeré vstupy do NP a navštívených objektů (kromě povolení na trek za horskými gorilami)
přelet Kigali - Zanzibar
transfery letiště - hotel - letiště na Zanzibaru
6x ubytování v hotelu Sultan Sands 4*+ s polopenzí
celodenní výlet do Stone Townu s návštěvou farmy na pěstování koření
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vstupní vízum 30,- USD (na místě)
povolení na trek za horskými gorilami 500,- USD
All Inclusive v hotelu Sultan Sands 4*+ na Zanzibaru - 5.500,- Kč/osoba
spropitné

Poznámka: trek za gorilami je povolen pouze osobám starších 15ti let. Pokud se zájezdu účastní děti, jsou pro ně zajištěny aktivity v okolí lodže za asistence místních anglicky hovořících pracovníků.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000