crosssearch

Výstup na Kilimanjaro

Poznávací zájezdy, Tanzánie

Kilimanjaro - střecha Afriky Masiv nejslavnější hory afrického kontinentu - Kilimanjara, je tvořen vyhaslými sopkami Kibo (5.895 m), Shira (4.002 m) a Mawenzi (5.145 m). Kilimanjaro znamená ve swahilštině Hora zeleného ducha, jazykem Masajů pak ga-ja Ngai čili Boží dům.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu :

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Tanzanie. Transfer do Arushy, ubytování, večeře nocleh.

2. den MOMELA GATE - MIRIAKAMBA HUT

Snídaně. Transfer k Momela Gate ve výšce 1.500 m. Setkání s horským průvodcem a nosiči, začátek výstupu na vrchol hory Mt. Meru. Cesta deštným pralesem. Po pěti hodinách dosáhne skupina táborra Miriakamba Hut ve výšce 2.500 m. Následuje večeře, nocleh ve stanech.

3. den SADDLE HUT

Po snídani vyrazí skupina na výstup do Saddle Hut (3.400 m). Oběd cestou. Podle fyzické disponibility účastníků je možné ještě zařadit výstup na horu Little Meru (3.820 m). Večeře, nocleh v kempu na Saddle Hut.

4. den SOCIALIST PEAK

Snídaně. Ještě za tmy či velmi brzy ráno přijde závěrečný výstup na druhou nejvyšší tanzanskou horu Mt. Meru. Cesta k nejvyššímu bodu - Socialist Peak potrvá přibližně pět hodin. Odměnou bude nádherný a ničím nerušený výhled na tanzanskou savanu. Začátek sestupu přes Saddle Hut (oběd) a dále až do Miriakamba Hut. Večeře, nocleh.

5. den SESTUP - ARUSHA

Snídaně. Den pokračuje sestupem do Momela Gate, odkud následuje přejezd do města Arusha. Po příjezdu ubytování, oběd a odpočinek či procházka po městě s nákupy suvenýrů. Večeře, nocleh.

6. den NP LAKE MANYARA

Snídaně. Transfer do Národního parku Lake Manyara. Alkalické jezero Manyara leží vedle příkopové propadliny Great Rift Valley, která je domovem zhruba 350 druhů ptáků včetně desítek tisíc nádherných plameňáků. Oběd ve volné přírodě formou balíčku. Pak následuje putování rezervací s večerním příjezdem do kempu. Večeře, nocleh v hotelu kategorie 3*.

7. den KRÁTER NGORONGORO

Snídaně. Odjezd do kráteru Ngorongoro přes území NP Serengeti s pozorováním divoké zvěře. Sestup na dno propadlého vulkánu Ngorongoro, kde v unikátním ekosystému nalezneme prakticky všechna nejznámější africká zvířata včetně buvolů, slonů, levhartů, lvů a nosorožců. Oběd formou pikniku. Návrat do Arushi, nocleh v hotelu 3*.

8. den U MASAJ - ARUSHA

Snídaně. Návštěva masajské osady Mto - wa - mmbu Village s poznáním života původních obyvatel. Zkusíte si zapalování ohně za pomoci dřevěných hůlek a sloního trusu. Oběd formou pikniku. Následuje procházka v okolí jezera Manyara a návštěva banánové plantáže. Transfer do Arushy. Večeře, nocleh v hotelu.

9. den MANDARA HUT (2.700 m)

Snídaně. Odjezd cca ve dvě hodiny ráno k Marangu Gate (1.800 m). Začátek výstupu na Kilimanjaro povede opět deštným pralesem. Můžete pozorovat různé lišejníky, kapradiny a obří stromy. Po 4 hodinách příchod do kempu Mandara u kráteru Maundi. Večeře, nocleh.

10. den HOROMBO HUT (3.720 m)

Snídaně. Cesta k Horombo Hut krajinou přecházející do drsné, skalnaté tundry s výhledem na sopečné vrcholky - Kibo a Mawenzi. Po 11 km a 6 hodinách cesty příchod do kempu Horombo Hut. Večeře, nocleh.

11. den AKLIMATIZACE (3.720 m)

Aklimatizace v kempu Horombo Hut včetně stravy a noclehu.

12. den KIBO HUT (4.703 m)

Snídaně. Výstup k vrcholku Kibo, posledního místa s pramenitou vodou. Asi 13 km půjdete šest hodin. Z dohledu zmizí veškeré zbytky vegetace, dojde také k citelnému ochlazení a zesílení větru. Zde se můžete ještě rozhodnout, zda pokračovat nebo se vrátit. Po příchodu do kempu Kibo večeře, nocleh.

13. den UHURU PEAK (5.895 m)

Po půlnoci (cca v 01:00 hod) útok na nejvyšší bod Kilimanjara a afrického kontinentu neboli Uhuru Peak - swahilsky Vrchol Svobody. Cesta trvá 5 až 7 hodin. Nejprve na Gilmans point (5.680 m), odtud pak ti dostatečně silní půjdou asi 2 hodiny na vrchol Uhuru. Po dobytí Kilimanjara vzrušující momenty na vrcholu, kochání se úspěchem a chvíle pro společnou fotografii. Následuje sestup do Horombo, večeře, nocleh.

14. den SESTUP - MOSHI

Snídaně. Další sestup k bráně Marangu. Po obědě transfer do Moshi, ubytování, večeře, nocleh.

15. den ODLET DO PRAHY

Snídaně. Volno v Moshi. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

V ranních hodinách přílet do Prahy. Konec zájezdu.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

let Praha - Kilimanjaro - Praha
transfery na pevnině dle programu
3x noc v hotelích 3* v Arushe s plnou penzí
1x noc v hotelu 3* v Moshi s plnou penzí
2x noc v lodžích 3* s plnou penzí
3x noc ve stanech během výstupu na Mt. Meru s plnou penzí
5x noc ve stanech během výstupu na Kilimanjaro s plnou penzí
výstup na Mt. Meru a Kilimanjaro dle programu
safari dle programu
vstupy do NP a poplatky s tím spojené
služby horského vůdce a nosičů během obou výstupů
povinné poplatky za záchranářskou službu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

  • letištní taxy
  • vstupní vízum do Tanzanie (k zakoupení na místě za 50,- USD / osoba)
  • povinné očkování proti žluté zimnici
  • obědy a večeře během ubytování v hotelech
  • spropitné horskému průvodci nosičům


Kilimanjaro - střecha Afriky Masiv nejslavnější hory afrického kontinentu - Kilimanjara, je tvořen vyhaslými sopkami Kibo (5.895 m), Shira (4.002 m) a Mawenzi (5.145 m). Kilimanjaro znamená ve swahilštině Hora zeleného ducha, jazykem Masajů pak ga-ja Ngai čili Boží dům. Vrchol Kibo je pokryt sněhem a vytváří kontrast k okolní savaně, místy porostlé akáciovými lesy. Již náčelníci kmene Chagga vysílali průzkumníky, aby snesli dolů domnělé stříbro, které dle nich pokrývalo vrchol hory. Jako první Evropan spatřil huru německý misionář Johannes Rebmann v květnu 1848. Poprvé stanul na vrcholu Němec Hans Meyer v roce 1889. V roce 1961 vystoupila na Kibo skupina z Afrického národního svazu Tanganiky a zažehla zde pochodně svobody. Od té doby nese vrchol název Uhuru Peak - neboli Vrchol svobody. Na Kibo lze vystoupit v dobré fyzické kondici. Horolezeckých zkušeností není zapotřebí, hrozí však výškové nemoci. Z důvodu snížení rizika jsme do programu zahrnuli aklimatizační výstup na druhou nejvyšší horu Tanzánie - Mt. Meru. Cesta výstupu Marangu, nazývaná domorodci také Coca-Cola route, je nejjednodušší cestou výstupu na Kilimanjaro.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000