crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Safari v srdci divočiny

Poznávací zájezdy, Tanzánie

Poznávací zájezd po Tanzánii s návštěvou nejpopulárnějších národních parků.

Konečná cena za osobu od: 84 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - ARUSHA

Odlet z Prahy do Tanzanie na letiště Kilimanjaro. Po příletu transfer do hotelu 5* v Arushe. Nocleh se snídaní.

2. den ARUSHA - LAKE MANYARA

Po snídani odjezd do NP Lake Manyara, který je vzdálen cca 2 hodiny jízdy. Oběd formou pikniku. Po obědě safari v parku. Tento nejmenší tanzanský NP nabízí úchvatnou podívanou zejména na pestrý ptačí život, žije zde okolo 350 druhů ptáků, např. plameňáci, pelikáni, čápi, volavky a další. Okolní deštný prales je oblíbeným útočištěm slonů, lesoňů a tzv. ,,stromových lvů", kteří se v tomto NP naučili hledat klid ke spánku na stromech. Po skončení safari odjezd do Lake Manyara Serena Lodge, večeře a přenocování.

3. den NP SERENGETI

Po snídani odjezd do NP Serengeti. Cesta vede chráněnou oblastí Ngorongoro, na niž NP Serengeti přímo navazuje. Zastávka u známého archeologického naleziště Olduvai Gorge, kde byly objeveny fosilní ostatky australopitheka žijícího před 1,8 mil. let. Prohlídka muzea a oběd formou pikniku. Vjezd do NP Serengeti bránou Naabi Hill. Odpolední safari v Serengeti. Večer příjezd do Seren­geti Serena Lodge. Večeře a nocleh.

4. den NP SERENGETI

Celodenní safari v Serengeti s obědem formou pikniku, či v lodgi. Serengeti je nej­větším tanzanským NP, který zasahuje až na území Keni. Serengeti znamená masajsky ,,nekonečná pláň", což vystihuje krajinu parku, kde se daleko do všech stran rozprostírá savana hostící permanentně přes 1 mil. kusů migrující zvěře - hlavně pakoňů, zeber a gazel Impala. Ze savany vystupují tzv. kopjes, žulové a granitové útvary, na kterých rádi odpočívají predátoři. Můžeme zde pozorovat hrochy, slony, žirafy a další druhy zvěře a ptactva. Park je celosvětově proslaven díky každoroční migraci obrovských stád pakoňů a zeber. Večeře a nocleh v Serengeti Serena Lodgi.

5. den KRÁTER NGORONGORO

Po snídani odjezd do chráněné oblasti Ngorongoro. Cestou safari v NP Serenge­ti. Oběd formou pikniku na bráně Naabi Hill. Dále pojedete oblastí Malanja, kte­rá je domovem Masajů. Uvidíte jejich ves­ničky a pastevce krav. Odpoledne příjezd do Ngorongoro Serena Lodge, umístěné na okraji kráteru Ngorongoro s úchvat­ným výhledem na východ slunce nad kráterem. Večeře a nocleh v lodge.

6. den NGORONGORO - LAKE MANYARA

Snídaně a odjezd do kráteru na safari v délce 6 hodin. Kráter Ngorongoro je propadlý vulkán, který vznikl po silném výbuchu sopky, která bývala vysoká jako Kilimanjaro. Dnes je kráter uzavřenou oblastí s nejvyšší celoroční koncentrací zvěře na světě, hostící unikátní ekosystém. Najdeme zde savany, lesíky i jezírka. Svůj domov tu díky dostatku pastvy i vody našlo mnoho afrických savců; a to migrující zvěř, kočkovité šel­my, sloni, hroši a také ohrožení nosorožci černí. Jedná se o jedno z posledních míst, kde je velká šance vidět kompletní ,,velkou pětku", tzn. lva, levharta, buvola, slona a nosorožce. Oběd formou pikniku. Cestou do lodge návštěva Masajské bomy. Večeře a přenocování v Lake Manyara Serena Lodgi.

7. den LAKE MANYARA - ARUSHA

Po snídani odjezd zpět do Arushy přes městečko Mto Wa Mbu a území velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Okolo poledne příjezd do Arushy do hotelu 5*, volno na relaxaci. Nocleh se snídaní. Fakultativně možnost odletu na ostrov Zanzibar k dalšímu pobytu.

8. den ARUSHA - PRAHA

Celý den volno, možnost relaxace u hotelového bazénu. V odpoledních hodi- nách transfer na mezinárodní letiště Kilimanjaro a odlet zpět do Prahy.

9. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Kilimanjaro - Praha
 • 2x ubytování v hotelu 5* v Arushe se snídaní
 • safari dle programu
 • 5x ubytování v lodžích Serena 5* s plnou penzí
 • vstupy do národních parků
 • transfery terénním vozem s otevírací střechou a garancí místa u okna
 • anglicky hovořícího profesionálního průvodce po celou dobu safari
 • 2 láhve vody na osobu a den během safari

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • letištní a bezpečnostní
 • vízum do Tanzanie 50,- USD/osoba (na místě)
 • odletovou taxu 25,- USD (hradí se při odletu)

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ POBYTU NA ZANZIBARU.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000