crosssearch

Národní parky, safari a ostrov koření

Poznávací zájezdy, Tanzánie

Program zájezdu 1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - KILIMANJARO Sraz skupiny na letišti v Praze nebo Vídni. Let do Tanzánie s přestupem. Občerstvení v letadle. 2. DEN ARUSHA Přílet na letiště v Kilimanjaru. Transfer do hotelu v Arusha, ubytování, nocleh. 3. DEN KILIMANJARO - NÁRODNÍ...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - KILIMANJARO
Sraz skupiny na letišti v Praze nebo Vídni. Let do Tanzánie s přestupem. Občerstvení v letadle.

2. DEN ARUSHA
Přílet na letiště v Kilimanjaru. Transfer do hotelu v Arusha, ubytování, nocleh.

3. DEN KILIMANJARO - NÁRODNÍ PARK JEZERO MANYARA
Snídaně v hotelu. Odjezd do Národního parku jezero Manyara, který se rozprostírá, jak už název napovídá, okolo stejnojmenného jezera, které je mělké a alkalické. 330 km2 skrývá svěží džungli,kterou střeží paviáni a modré opice, ale také travnaté planiny a stepi, kde se prohánějí pakoně,zebry, buvoli či tak tmavě zbarvené žirafy, že se zdají z dálky být černé. Na své si zde přijdou i milovníci ptactva, vyskytuje se zde více než 400 druhů ptáků.Nejpopulárnějšími obyvateli jsou tisíce plameňáků,pelikáni, kormoráni či čápi. Oběd formou pikniku během dne. Ubytování v místním lodge, večeře,nocleh.

4. DEN NÁRODNÍ PARK JEZERO MANYARA -NÁRODNÍ PARK SERENGETI
Snídaně. Odjezd do pravděpodobně nejznámějšího Národního parku Serengeti s úctyhodnou rozlohou téměř 15 tisíc km2, která mu zaručuje nepsaný titul nejrozsáhlejšího chráněného území Afriky. Místní Masajové název překládají jako Nekonečná prérie.Od roku 1981 je zapsán i na seznam UNESCO.Návštěvníky sem přitahuje každoroční migrace více než 1,5 milionů pakoňů a 250 tisíc zeber,ale stejně tak dobře je park známý kvůli obyvatelům ,,velké pětky", (pět nejvíce ceněných loveckých trofejí -lvi, leopardi, sloni, černí nosorožci a afričtí buvoli).Další obyvatelé jsou např. gepardi, gazely, hyeny,
paviáni, žirafy a asi 500 druhů ptáků, jako je pštros,jeřáb, čáp či sup. Není tedy vůbec divu, že rezervace je považována za nejlepší. Oběd formou pikniku během dne. Ubytování v místním lodge, večeře,nocleh.

5. DEN NÁRODNÍ PARK SERENGETI
Snídaně. Pokračování v objevování krás národního parku. Oběd formou pikniku během dne. Návrat do lodge, večeře, nocleh.

6. DEN NÁRODNÍ PARK SERENGETI - ROKLINA OLDUVAI - NGORONGORO
Snídaně. Dopoledne pokračování v prohlídce tohoto úchvatného místa. Po obědě odjezd do
Ngorongoro. Během cesty projedeme přes roklinuOlduvai o úctyhodné délce 48 km. Tato soutěska je ale především důležité prehistorické místo, někdy nazývané ,,kolébka lidstva", a mnoho vědců toto místo považuje za pomocníka při porozumění rané lidské evoluci. Jméno pochází opět od Masajů,Olduvai je název rostliny, která zde roste. Oběd formou pikniku během dne. Příjezd do Ngorongoro,ubytování v místním lodge, večeře, nocleh.

7. DEN NGORONGORO
Snídaně v časných ranních hodinách. Odjezd do oblasti, která je památkovou rezervací a též patří do seznamu světového dědictví UNESCO. Toto rozsáhlé území se rozkládá mezi stěnami obrovské kaldery, prastarého vyhaslého vulkánu, který bude naším dnešním cílem. Kráter vznikl cca před dvěma miliony let, je hluboký 610 m a jeho dno zabírá 260km?. Dno je unikátní především tím, že zde žije největší počet volně žijících afrických zvířat, jejich počet se odhaduje až na 25 tisíc. Vzácností tu jsou především hroši a nosorožec černý. Oběd během dne, návrat do lodge, nocleh.

8. DEN NGORONGORO - ARUSHA - ZANZIBAR
Snídaně. Návrat zpět do Arusha, transfer na letiště a odlet na Zanzibar. Po příletu setkání s místním zástupcem, transfer do hotelu. Ubytování, all inclusive, nocleh.

9. -12. DEN ZANZIBAR
Volné dny v hotelu ke koupání, opalování a relaxaci.All inclusive služba. Možnost fakultativních výletů po ostrově, kde voní hřebíček, skořice a muškátový oříšek, či na okolní ostrovy.

13. DEN ZANZIBAR
Volný čas do transferu na letiště. Odlet zpět do Evropy s přestupem.

14. DEN EVROPA - PRAHA/VÍDEŇ
Pokračování v cestě. Občerstvení během letu. Přílet,konec programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000