crosssearch

Kilimanjaro cestou Marangu

Poznávací zájezdy, Tanzánie

V ranních hodinách odlet do Tanzánie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 50 km od města Moshi. Transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3* se snídaní. Snídaně, odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro - Marangu gate, ležící 1.980 m nad mořem.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY, PŘÍLET DO TANZÁNIE

V ranních hodinách odlet do Tanzánie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 50 km od města Moshi. Transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3* se snídaní.

2. den MOSHI - MARANGU GATE (1.980 m) - MANDARA (2.700 m)

Snídaně, odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro - Marangu gate, ležící 1.980 m nad mořem. Po krátkých vstupních formalitách začnete výstup cestou dešťným pralesem, kde lze pozorovat různé druhy lišejníků, kapradiny, obrovské staré stromy a drobounké různobarevné květiny. Tento den ujdete cca 9 km (3 - 4 hodiny cesty) k bodu zvanému Mandara, ležícímu v nadmořské výšce 2.700 m v blízkosti kráteru Maundi. Stravování a nocleh v kempu Mandara Hut. 

3. den MANDARA (2.700 m) - HOROMBO (3.720 m)

Snídaně v campu. Pokračování cesty k bodu Horombo.Cesta se bude zdát snadná, ale průvodce Vás bude nutit šetřit síly na pozdější velmi náročný výstup. Okolní příroda se bude měnit před očima, nejdříve půjdete pustinou, která později přechází v drsnou, skalnatou, ale nádhernou krajinu s výhledem na další dva vulkanické vrcholky; Kibo a Mawenzi. Dnešní trasa je dlouhá cca 11 km, půjdete cca 5 - 6 hodin. Večeře a nocleh v kempu Horombo. 

4. den HOROMBO (3.720 m) - AKLIMATIZAČNÍ DEN 

Volný den v kempu. Aklimatizaci nelze podcenit, zvyšuje Vaši šanci na úspěšné zdolání vrcholu. Ve větších výškách je nedostatek kyslíku a hrozí horské nemoci. Stravování a nocleh v kempu. 

5. den  HOROMBO (3.720 m) - KIBO (4.703 m)

Po snídani pokračování treku k vrcholu Kibo, poslednímu místu s výskytem pramenité vody. Půjdete velice pomalu. Cesta je dlouhá cca 13 km a trvá 5 - 6 hodin. Dojde k dramatické proměně krajiny i počasí. Z dohledu Vám zmizí poslední zelené rostliny a počasí Vám ukáže svou odvrácenou tvář, citelně se ochladí a vítr zesílí. Pokud byste cítili, že počasí a vysoká nadmořská výška na Vás mají neblahý vliv, jste ztuhlí a špatně se Vám dýchá, můžete učinit zásadní rozhodnutí a nepokračovat ve výstupu dále, než do bodu Kibo, kde vyčkáte návratu zbytku skupiny z vrcholu. Večeře a přenocování v kempu Kibo.  

6. den  KIBO HUT (4.703 m) - UHURU PEAK (5.896 m) - HOROMBO (3.720 m)

Po půlnoci se vydáte na trek k nejvyššímu bodu Kilimanjara a Afriky vůbec - Uhuru Peak, který leží v nadmořské výšce 5.896 m. Swahilské slovo uhuru znamená svoboda. Cesta trvá cca 5 - 7 hodin. Nejprve dojdete do výšky 5.680 m k bodu Gilman's point. Budete-li dostatečně silní, půjdete další cca 2 hodiny k vrcholu Uhuru. Po dosažení vrcholu hory zde strávíte pár chvil, kdy se můžete kochat svým úspěchem a pořídit fotografie. Sestup k bodu Horombo přes bod Kibo, kde se případně připojí ti, kteří na výstup k vrcholu nenajdou dost sil. Večeře a nocleh v kempu Horombo.  

7. den HOROMBO (3.720 m) - MARANGU GATE - MOSHI

Po snídani další sestup k bráně Marangu. Cestou můžete ještě obdivovat nádhernou přírodu NP Kilimanjaro. U brány Marangu Vás bude očekávat transfer do města Moshi. Po příjezdu do Moshi ubytování v hotelu 3*, nocleh. Večeři možno v hotelu dokoupit, či si vyjít do restaurace ve městě. 

8. den MOSHI - ODLET DO PRAHY

Snídaně v hotelu, check out a odpoledne transfer na letiště, odkud odlétáte zpět do Prahy. 

9. den PŘÍLET DO PRAHY

V ranních hodinách přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Kilimanjaro - Praha
- letištní taxy
- veškeré transfery na pevnině dle programu
- vstupy do NP Kilimanjaro a poplatky s tím spojené, povinné záchranářské poplatky během výstupu
- 2 x ubytování v Moshi v hotelu 3* se snídaní
- 5 x či 6 x ubytování v chatkách (Marangu) či stanových kempech (Machame) dle programu výstupu s plnou penzí
- výstup cestou Marangu či Machame dle programu
- anglicky hovořícího profesionálního horského vůdce, kuchaře a nosiče během výstupu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vízum do Tanzánie (po příletu za 50,- USD)
- spací pytel
- spropitné (doporučené spropitné 7 - 15 USD/osoba/den)
- cestovní pojištění

Poznámka

Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy a kategorie ubytování. Do Tanzánie je povinnost očkování proti žluté zimnici! Dětem do 10 let věku není dovoleno stoupat nad hranici 3.000 m nad mořem. Služby českého průvodce možno zajistit - cena na vyžádání. 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000